Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!
Banner

Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!

den zeme kyjov 200Jak je dnes již zvykem, jako houby po dešti se rozrůstají akce typu Den Země apod. Můžete namítnout: Zase další eko blbost. Ale…! Z mého pohledu to byla jedna z nejhezčích akcí, které jsem za poslední léta mohla navštívit.

 

 

Celou slavnost jsem 17. května 2013 pozorovala spíše z pohledu jarmarečnice. Plánovala jsem si, že si projdu všechna stanoviště připravená pro děti, ale to se nakonec, bohužel, nestalo. Nějak jsem to nestihla.

Úspěch měli i hendikepovaní

Byla jsem však v centru dění, přímo na náměstí, kde bylo postavené malé pódium. Na něm vystupovali studenti, žáci ZŠ, i chovanci místního ústavu pro hendikepované. Ti nám předvedli nacvičenou sestavu s balony a opravdu jim to krásně šlo.

Módní přehlídka z odpadních materiálů

Nechyběla ani módní přehlídka, jak jinak než z recyklovatelných, těžko v přírodě rozložitelných materiálů, například šaty z papundeklu nebo igelitových tašek, brnění z pet láhví a drátěného pletiva. Modely v pravdě originální.

den zeme kyjov1

Včele chybělo žihadlo

Samozřejmě jsme se spolu s kolegyní staly svědky zákulisních lahůdek. Způsobily nám mnoho záchvatů smíchu, kdykoli jsme si na ně jen vzpomněly či řekly jediné slovo. Žihadlo. Zástupci eko spolku měli nacvičené divadlo v kostýmech kytek, zahradníků a včel. Jedné včeličce chybělo žihadlo a také něco čím jej připevnit. Kostymér si k nám přišel vypůjčit provázek k uvázání, jelikož jsme stály se svým stánkem hned vedle nich. Včela po chvíli zakřičela: „Tak kde mám to žihadlo?“ A my se mohly potrhat smíchy.

Děti se hrabaly v hlíně

V parčíku probíhala vědomostní dráha, kde se děti seznamovaly s možnostmi zpracování hlíny na označených stanovištích. Ta jsem, jen tak mimochodem, kreslila sama :-) .

den zeme kyjov2

Díky za bravurní organizaci!

Jen škoda, že jsem nestihla fotit. Nedá se nic dělat, zkusím nějaké fotky sehnat u Kyjovského Slovácka v pohybu, které celou akci zaštitovalo. A právě jim patři velký dík za bravurně zvládnutou organizaci, nápadité hry pro děti a v neposlední řadě i občerstvení pro všechny účastníky připraveného programu.

P. S. Věře se skutečně podařilo fotky z akce sehnat, za což jí patří velký dík pro změnu od redakce :-)

den zeme kyjov


 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Anketa

Chtěli byste více asijských filmů v našich kinech a TV?

98.5%   (131)
1.5%   (2)
0%   (0)
Loading...


Rozhovor

Český Travolta brzdí emoce

HoreckaKrizPerexVíte, kde s největší pravděpodobností momentálně zastihnete herce, zpěváka a jednu z největších muzikálových hvězd Jana Kříže? Na jakékoli běžecké stezce na okraji Prahy! Mladý talent, kt...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Festival nejen pro všechny s handicapem ŽIVOT BEZ BARIÉR již v říjnu na Černé louce v Ostravě!

ZivotBezBarier perexJak aktivně strávit důchodový věk? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Potřebujete poradit s výběrem kompenzačních pomůcek nebo vozíčku? Neváhejte dorazit na Černou louku do Ostravy, kde se 4. ...

Z archivu...


Literatura

Nechte děti vyprávět nejen o Praze

praha-pro-male-vypravece 200V nakladatelství Presco vyšla v loňském roce další Velká knížka pro malé vypravěče tentokrát zaměřená na naše hlavní město, na Prahu. Autorem knihy je Libor Drobný, který si s ní opravdu vyhrál.

Divadlo

Divadlo na cucky představuje s novým prostorem i nové logo

fin3Sezónu 2017/18 bude olomoucké nezávislé Divadlo na cucky zahajovat v novém kulturním centru na Dolním náměstí, jehož součástí bude i kavárna a galerie. Průčelí budovy ozdobí také nové logo z dílny Pavly Baštanové.

Film

Tereza Voříšková, Vojta Kotek & MENTAL POWER v novém spotu

MPPFZa tři týdny začne 11. ročník filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL 2017, na který zvou v novém spotu TEREZA VOŘÍŠKOVÁ, VOJTA KOTEK, HERCI A TÝM MENTAL POWER.

 

 

...