Největší turistický průvodce na světě

Největší turistický průvodce na světě

Email Tisk

turisticky pruvodce francie 200Srdce frankofila zaplesalo. Nevěřím, že existuje potřebná informace pro návštěvníka této krásné západoevropské země, kterou bychom v publikaci nenašli.
Turistický průvodce po Francii je tedy spíše přípravou před cestou, nikoli průvodcem do kabelky, který na náměstí vytáhnete, když se budete rozhodovat, za kterou památkou se vydáte nyní. Je veliký, objemný a těžký. A také naprosto famózní. Obsahuje úplně vše. Od seznámení se zemí, historií a kulturou, po současné možnosti trávení času v různých oblastech Francie. Po sekci „základní informace“ se dočteme o Paříži. O krásné Paříži, městu lásky.

Každá kapitola je zakončena tabulkou s tipy na nejzajímavější místa. Tady jsem jen u Paříže malinko na rozpacích, asi bych (jako řádně protřelý pařížofil) volila v některých případech jiná. Zoufale mi tu totiž chybí Musée d’Orsay, kde jsou vystavena díla impresionistických malířů, v čele s obrazy Clauda Moneta, a naopak za to nejžhavější lákadlo, které je třeba v Paříži vidět, nepovažuji Palais de Tokyo.

Cennou součástí průvodce jsou mapky všech míst, které byste mohli potřebovat. Jsou popsány vždy francouzsky, třeba Alexandrův most není přeložen a zůstává na mapě zanesen jako Pont de Alexandre III., takže je na místě snadno najdete.

Kniha je rozdělena do kapitol podle regionů. Publikace je maximálně podrobná. V každé jednotlivé kapitole najdete například adresy hotelů s jejich zevrubným popisem, kavárny a restaurace s uvedeným cenovým rozmezím, památky a turistická místa s vyloženou historií a situací ohledně přístupnosti dnes. Co bych snad jen mohla postrádat, jsou fotografie. Několik málo jich na začátku průvodce je. Ovšem kniha je tak vydatná a obšírná (1261 stran!) že je pochopitelné, že tu pro ně nezbývá místo.

Velmi oceňuji to množství práce, které vytvoření takto podrobné publikace muselo představovat. Našla jsem tu úplně vše, co jsem si jen vzpomněla. Na mou letní cestu do Francie je rozhodně první sbalenou položkou.

turisticky pruvodce francie

Název: Turistický průvodce: Francie
Autor: -- (je to průvodce z řady průvodců po světě)
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Počet stran: 1261
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Jota.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa

  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
  • Tapír červenec-srpen 2019
    Od 28. června vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Václavem Vydrou a Pavlem Rakem...
  • Tapír č. 3- 2019
    Od 30. dubna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Miloslavem Martenkem (kreslíř, humorista, letec…)...

Rozhovor

Fotograf Radek Šich: „Není to jen o tom udělat si pár cvaků a užít si zadarmo koncert“

radek sich 200Pohodlně se usaďte a pojďte si přečíst dlouhý rozhovor s talentovaným mladým mužem Radkem Šichem, který se už několik let věnuje fotografování koncertů. Vyzpovídali jsme ho, jaké to je vidět své idoly, fotit pod pódiem a řeč padla i na ochra...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Nové knihy od Albatros Media pro vaše vzdělávání

Aitalstina perexAlbatros Media vydává v únoru i několik nových knih, zaměřených na vzdělávání a výchovu. Níže si můžete přečíst anotace k těmto jistě zajímavým publikacím.

...

Literatura

Pozor v knihovně je kocour aneb zábavné vzdělávání od Kláry Smolíkové

KocourKláře Smolíkové vyšel v letošním roce již druhý příběh s knihomolem Davidem a kocourem Koniášem. Tentokrát nese kniha název Pozor, v knihovně je kocour a vyšla u nakladatelství Mladá fronta.

...

Divadlo

Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadané

seznamka divadlo 200Zkuste najít novou lásku v divadle a možná už na Valentýna nebudete sami! Divadlo Rokoko pořádá v sobotu 11. února od 17 hodin již tradiční Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let. Akci odstartuje tragikom...

Film

DVD Pohádkář

Pohadkar 200Český film Pohádkář, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Barbary Nesvadbové, měl loni na podzim v kině svoji premiéru. Český lev ho ocenil za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Matěj Hádek), nejlepší kameru, zvuk i...