Největší turistický průvodce na světě

Největší turistický průvodce na světě

Email Tisk

turisticky pruvodce francie 200Srdce frankofila zaplesalo. Nevěřím, že existuje potřebná informace pro návštěvníka této krásné západoevropské země, kterou bychom v publikaci nenašli.
Turistický průvodce po Francii je tedy spíše přípravou před cestou, nikoli průvodcem do kabelky, který na náměstí vytáhnete, když se budete rozhodovat, za kterou památkou se vydáte nyní. Je veliký, objemný a těžký. A také naprosto famózní. Obsahuje úplně vše. Od seznámení se zemí, historií a kulturou, po současné možnosti trávení času v různých oblastech Francie. Po sekci „základní informace“ se dočteme o Paříži. O krásné Paříži, městu lásky.

Každá kapitola je zakončena tabulkou s tipy na nejzajímavější místa. Tady jsem jen u Paříže malinko na rozpacích, asi bych (jako řádně protřelý pařížofil) volila v některých případech jiná. Zoufale mi tu totiž chybí Musée d’Orsay, kde jsou vystavena díla impresionistických malířů, v čele s obrazy Clauda Moneta, a naopak za to nejžhavější lákadlo, které je třeba v Paříži vidět, nepovažuji Palais de Tokyo.

Cennou součástí průvodce jsou mapky všech míst, které byste mohli potřebovat. Jsou popsány vždy francouzsky, třeba Alexandrův most není přeložen a zůstává na mapě zanesen jako Pont de Alexandre III., takže je na místě snadno najdete.

Kniha je rozdělena do kapitol podle regionů. Publikace je maximálně podrobná. V každé jednotlivé kapitole najdete například adresy hotelů s jejich zevrubným popisem, kavárny a restaurace s uvedeným cenovým rozmezím, památky a turistická místa s vyloženou historií a situací ohledně přístupnosti dnes. Co bych snad jen mohla postrádat, jsou fotografie. Několik málo jich na začátku průvodce je. Ovšem kniha je tak vydatná a obšírná (1261 stran!) že je pochopitelné, že tu pro ně nezbývá místo.

Velmi oceňuji to množství práce, které vytvoření takto podrobné publikace muselo představovat. Našla jsem tu úplně vše, co jsem si jen vzpomněla. Na mou letní cestu do Francie je rozhodně první sbalenou položkou.

turisticky pruvodce francie

Název: Turistický průvodce: Francie
Autor: -- (je to průvodce z řady průvodců po světě)
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Počet stran: 1261
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Jota.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníBanner

Anketa

  • Tapír č. 1/2019
    Od 10. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – rozhovor s Arnoštem Goldflamem – pokračování...
  • Děkujeme
     
  • Bastard.cz
    Pro vás, naše čtenáře, jsme připravili 10% slevu na veškerou nabídku e-shopu Bastard.cz Navštivte jejich e-shop ZDE: e-shop Bastard Nezapomeňte...

Rozhovor

Josef Polášek: Život není jen tragický nebo jen komický
rozhovor perPřinášíme Vám rozhovor s hercem Josefem Poláškem, v němž mimo jiné prozradí, jak se dostal k herectví nebo jaký je jeho postoj k reklamám.
 
 
...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Čtěte také...

Dyzajnové dárky pro opozdilce i pro ty co jsou zvědaví na nováčky - Zlatá neděle, Piazzeta Národního divadla

DM nedele perexDyzajn market Zima si poslední adventní neděli 20. prosince připravil pro všechny milovníky autorské tvorby Vánoční překvapení - a to vše v milé atmosféře s nejlepším svařákem nebo kávou v ruce. Kromě 200...

Z archivu...


Literatura

Vrhněte se s Janem Rádlem do vod První republiky

Inspektor Radl 200Mladý novinář Marek Skřipský přichází s originální retro kriminálkou, která se odehrává v období mezi první a druhou světovou válkou. Kniha Případy inspektora rádla vyšla v nakladatelství Moba. Období První republiky přitahuje i po ...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Tři oříšky pro Popelku navždy

tri orisky-pro popelku 200V poválečném období nalezneme řadu neomrzitelných pohádek, které se k divákům (nyní už převážně televizním) ustavičně vracejí, a mezi nimi i několik takových, které bez nadsázky patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žá...