Největší turistický průvodce na světě

Největší turistický průvodce na světě

Email Tisk

turisticky pruvodce francie 200Srdce frankofila zaplesalo. Nevěřím, že existuje potřebná informace pro návštěvníka této krásné západoevropské země, kterou bychom v publikaci nenašli.
Turistický průvodce po Francii je tedy spíše přípravou před cestou, nikoli průvodcem do kabelky, který na náměstí vytáhnete, když se budete rozhodovat, za kterou památkou se vydáte nyní. Je veliký, objemný a těžký. A také naprosto famózní. Obsahuje úplně vše. Od seznámení se zemí, historií a kulturou, po současné možnosti trávení času v různých oblastech Francie. Po sekci „základní informace“ se dočteme o Paříži. O krásné Paříži, městu lásky.

Každá kapitola je zakončena tabulkou s tipy na nejzajímavější místa. Tady jsem jen u Paříže malinko na rozpacích, asi bych (jako řádně protřelý pařížofil) volila v některých případech jiná. Zoufale mi tu totiž chybí Musée d’Orsay, kde jsou vystavena díla impresionistických malířů, v čele s obrazy Clauda Moneta, a naopak za to nejžhavější lákadlo, které je třeba v Paříži vidět, nepovažuji Palais de Tokyo.

Cennou součástí průvodce jsou mapky všech míst, které byste mohli potřebovat. Jsou popsány vždy francouzsky, třeba Alexandrův most není přeložen a zůstává na mapě zanesen jako Pont de Alexandre III., takže je na místě snadno najdete.

Kniha je rozdělena do kapitol podle regionů. Publikace je maximálně podrobná. V každé jednotlivé kapitole najdete například adresy hotelů s jejich zevrubným popisem, kavárny a restaurace s uvedeným cenovým rozmezím, památky a turistická místa s vyloženou historií a situací ohledně přístupnosti dnes. Co bych snad jen mohla postrádat, jsou fotografie. Několik málo jich na začátku průvodce je. Ovšem kniha je tak vydatná a obšírná (1261 stran!) že je pochopitelné, že tu pro ně nezbývá místo.

Velmi oceňuji to množství práce, které vytvoření takto podrobné publikace muselo představovat. Našla jsem tu úplně vše, co jsem si jen vzpomněla. Na mou letní cestu do Francie je rozhodně první sbalenou položkou.

turisticky pruvodce francie

Název: Turistický průvodce: Francie
Autor: -- (je to průvodce z řady průvodců po světě)
Žánr: turistický průvodce
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Počet stran: 1261
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Jota.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa

  • Výstava Most
    Ve sportovní hale Most proběhla 1. dubna 2019 vernisáž výstavy tří autorů kresleného humoru, členů našeho Klubu kreslířů a humoristů,...
  • Soutěž s Tapírem
    Předplaťte si Tapíra a můžete vyhrát víkendový pobyt v lázních. Předprodej je možný vyřešit ZDE: www.send.cz/tapir Klikni do obrázku pro zvětšení:...
  • Výstava Pirkl, Veverka a Urban
    Srdečně vás zveme na výstavu tří kreslířů z našeho Klubu kreslířů a humoristů, které znáte i z časopisu Tapír. Přijďte...

Rozhovor

Marek Dusil: „Nic bych neměnil, všechno nějak plyne…“

dusil marek200Cítí se spíše folkařem, ale zároveň v sobě nechává probublávat spodní rockový proud. S formací Marek Dusil Blend chystá nové album a své písně nejraději předkládá v prostém akustickém hávu. Rád hraje pro vnímavé publikum. Br...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)

Čtěte také...

Od září se už nebude jezdit na Lukov jen na hrad, ale také za baletem

ballerine 200Zlínská baletní škola Ballerine se pustila do další aktivity. Rozhodla se, že balet nebude vyučovat jen ve Zlíně, ale rozšíří ho i po okrese. Prvním z měst, kde budou probíhat pravidelné lekce jak pro děti ve škole, tak pro veřejnost, je Lu...

Z archivu...


Literatura

Bio (logicky odbouratelná), v první osobě napsaná autografie

gilliameska perexPřestože se britská komediální skupina Monty Python pracovně rozešla už před mnoha a mnoha lety, její fluidum působí dodnes a stále přitahuje nové a nové zájemce o tento nekorektní, ale zároveň intelektuální, způsob humoru. Ti dokola ...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Dějiny filmové hudby pro každého

dejiny filmove hudbyV téměř každém filmu slyšíme znít hudbu, ať již pochází z nějakého zdroje, který lze v kontextu obrazu rozpoznat, nebo naopak tvoří toliko zvenčí dodávaný zvukový doprovod, který v obraze nemá žádnou reálnou oporu. Hudba je r...