FESTIVAL SEDMIHORSKÉ LÉTO SE PŘEHOUPL DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY

FESTIVAL SEDMIHORSKÉ LÉTO SE PŘEHOUPL DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY

Email Tisk

sedmihorske leto 200Po pěti hudebních akcích a dni věnovanému dětem, se festival Sedmihorské léto 2013 pomalu přehoupl do své druhé poloviny. Přináší další dávku kultury v šesti samostatných programech, které budou probíhat až do konce srpna. Nejbližší akcí, jíž bude festival pokračovat, se stane divadlo. Tím festival s podtitulem „hudební a divadelní“ plní své závazky vůči divákovi. Během jeho čtvrtého ročníku festivalu jsou na plánu hned dvě slavná představení a to VSTUPTE! a Blbec k večeři. Obě v podání špiček českého hereckého nebe. Druhá zmiňovaná hra je připravena až na začátek srpna. Představení VSTUPTE! se odehrálo již 22.června

 

Na sedmihorském podiu ve hře VSTUPTE! vystoupili hned čtyři výteční herci. V hlavních rolích komedie slavného autora Neila Simona se představili Petr Nárožný a Ladislav Mrkvička, dále pak Jan Čenský s Libuší Švormovou. Motivem hry je pódiový návrat dvou slavných komiků v penzi, kteří mají zahrát své poslední, nejlepší a nejočekávanější představení. Jaké komické situace takový úkol přináší, se již léta dozvídají spokojení diváci v této stále navštěvované a vyprodávané komedii. „Na náš festival se snažíme přinášet kvalitní kulturu, jak hudební, tak divadelní. Zárukou pro nás jsou nejen autor či oblíbenost hry, ale také její obsazení. Letos se nám podařilo přinést legendární představení, která rozhodně stojí za zhlédnutí,“ popisuje za organizátory festivalu Jitka Maděrová a dodává: „Takové špičky jako Petr Nárožný či Ladislav Mrkvička, nebo v druhém představení Veronika Freimanová, Václav Vydra či Rudolf Hrušínský a mnozí další, není nutno představovat. Diváka potěší a přinesou mu opravdu dokonalý kulturní zážitek.“

Jde o divadlo, které se však, stejně jako všechny ostatní programy festivalu, odehrává venku. Proto odpadá nutnost večerního oblečení a představení i celá akce získávají jinou, volnější a přátelštější atmosféru. Navíc si díky open-air prostředí nemusí lámat hlavu ani ti, kteří přijeli do Českého ráje na dovolenou a róbu do divadla nechali doma. Stačí jen přijít a kulturně si zpříjemnit svou rekreaci. V případě nepřízně počasí, či velkého horka, avizují organizátoři pergolu, která svými rozměry zakrývá drtivou většinu hlediště a divák si tak pohodlně užívá celý program. Ostatně pergola v areálu stojí po celou dobu trvání festivalu, dodává mu specifickou tvář a dotváří prostředí, které na diváka působí velmi příjemně. Pokud tedy chcete zažít něco nového, dát si do žil kvalitní kulturní dávku a stát se závislým na akcích festivalu Sedmihorské léto, přijďte na některou z nich.

sedmihorske leto2 1 vstupte

Hned po VSTUPTE! následuje 11.července koncert legendární rakouské skupiny Opus s plným kontem hitů, nejznámější jistě Live is Life, 15.srpna pak vystoupí druhý headliner festivalu - německá legenda Alphaville, od které často slýcháme písně jako Big in Japan či Forever Young. Kromě nich je na programu 25.července Jaroslav Svěcený s kapelou Cigánski Diabli, 8.srpna divadelní představení Blbec k večeři v podání Divadla Bez zábradlí a festival uzavře 22.srpna koncert Janka Ledeckého. Podrobné informace naleznete na oficiálních webových stránkách www.sedmihorskeleto.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.

sedmihorske leto opus
PROGRAM FESTIVALU 2013

11.7. –od 20 hod – OPUS
Rakouská hudební legenda slaví v letošním roce 40let své existence a zahrají vůbec poprvé v samostatné ČR. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost slyšet naživo nesmrtelné hity jako Live is Life, Eleven, Flyin High a mnoho dalších.

25.7. – od 20hod - JAROSLAV SVĚCENÝ A CIGÁNSKI DIABLI
Energií nabitý koncert, záplava perfektně odehraných tónů a virtuózního souznění je fascinující. Dosud neznámý rozměr dostávají skladby Schindlerův seznam, Cigánské husle, Montiho Čardáš a mnohé další.

8.8. – od 20hod - DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ – BLBEC K VEČEŘI
Jak si udělat legraci z lidských nectností? Francouzská komedie plná ztřeštěných situací, v režii Jiřího Menzela s brilantními hereckými výkony Václava Vydry, Josefa Cardy, Rudolfa Hrušínského, Veroniky Freimanové, Jany Švandové, Zdeňka Žáka a Jany Bouškové.

15.8. –od 20hod – ALPHAVILLE
Německá legendární skupina známá svými megahity Forever Young, Big in Japan, Sounds Like a Melody či Dance With Me. Nesmrtelné písně, které stále slýcháme z rádiového éteru přiveze kapela Alphaville ve složení Marian Gold, Jakob Kiersch, Dave Goodes a Martin Lister.

22.8. – od 20hod – JANEK LEDECKÝ s doprovodnou kapelou
Ve složení Štěpán Smetáček, Dave Mendez, Jana Burášová a Edita Čechová. Přijďte se rozloučit s letními prázdninami v doprovodu písní „Na ptáky jsme krátký“, „Budu všechno, co si budeš přát“, „Proklínám“ či „Pěkná, pěkná, pěkná“ a dalšími obrovskými hity tohoto zpěváka.

sedmihorske leto 2 svecenySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTapír

  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
Banner

Rozhovor

Velký rozhovor s nadějným umělcem Markem Hubáčkem nejen o Chicagu

hub 200S Markem Hubáčkem jsem se sešla v útulné zlínské kavárničce, abychom si popovídali o jejich velkém projektu s názvem From Czech to Chicago, který má na svědomí on s jeho kamarádem Martinem Vítkem. Rozhovor je o kampani, ale především o umě...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

VÝSTAVA HUB S MYKOLOGICKOU PORADNOU

houb200Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje v termínu 18. – 20. 9. 2015 pozvat na rozsáhlou výstavu hub představující druhy rostoucí v Libereckém kraji.

...

Literatura

Detektivní příběh od pravého policajta – Goffa a jeho Štvanice

goffa stvanice 200V květnu minulého roku vyšel pod hlavičkou Mladé fronty již sedmý díl ze Série detektiv Miko Syrový od českého autora Martina Goffy. Nese stručný a výstižný název Štvanice a dává tušit nemilosrdnou atmosféru lovu. Bojíte se?

...

Divadlo

Imaginací a divadlem proti zlu

festival akcent 200Letošní ročník mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT představí pestrý výběr inscenací, které v aktuálním společensko-politickém kontextu zkoumají místa a situace, kde se rodí zlo. Vedle uznávaných světových tvůrc...

Film

FESTIVAL DNY SEVERU

Dny severu 200Jsou mrazivé a strhující jako scenérie zemí, z nichž pocházejí: Severské detektivky. Letošní ročník festivalu Dny Severu umožní všem příznivcům populární severské krimi spatřit své oblíbené knihy ze zcela neokoukané perspek...