Turistický seriál K21: Ranč Gallop
Banner

Turistický seriál K21: Ranč Gallop

Email Tisk

ranc gallop 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na různá centra a parky, kde se mohou vyřádit především vaše ratolesti. Nejen díky našim zvídavým otázkám se dozvíte víc a můžete si naplánovat pěkný výlet. Tak do toho!


O ranči nám více pověděl pan Jiří Votava:

Představte nám v úvodu váš rodinný ranč Gallop. Co vše tam návštěvníky čeká? Proč by měli strávit dovolenou právě u vás?

Návštěvníky čekají nevšední zážitky v tichém a klidném, přírodou obklopeném místě. Náš ranch nabízí dovolenou v trochu jiném duchu, vzpomenete si zde na poklidnější život, který jsme kdysi vedli. Daleko od všech starostí dnešního uspěchaného světa. Myšlenky vás zavedou jinam.

Na ranči máte 31 koní. Jsou na ježdění vhodní i pro naprosté začátečníky či přivítáte spíše pokročilé jezdce? A jak je to s výběrem koní? Podle čeho návštěvníci vybírají, na kterém pojedou? Máte nějakého „miláčka publika“?

Koně k projížďce vybíráme sami, dle zkušeností a dovedností jezdce. Přednost dáváme jezdcům s alespoň základními zkušenostmi, ale jezdíme i se začátečníky. Pravidelní hosté si samozřejmě mohou vybrat svého oblíbence, nejčastěji je to kůň jménem Shaggy.

ranc gallop 1

Nabízíte projížďky po okolí volnou přírodou – co vše mohou návštěvníci ze sedla vidět v blízkém okolí ranče?

Během projížďky mohou hosté zahlédnout větší počet lesní zvěře, projíždí se řekou, potokem, kolem skal, skrze lesy a po loukách Jestřebích hor.

Chováte také bizony. Co je nejdůležitější při péči o ně? Nemáte z takových velkých zvířat strach?

Nejdůležitější je prostor a dostatečné množství pastvy. Dříve indiáni a bizoni patřili neodlučitelně k sobě, indiáni je uctívali a byli pro ně posvátní, zajišťovali jim zdroj potravy a veškeré ošacení, doplňky a ozdoby. My obdivujeme indiány dodnes, a proto také chováme bizony.

ranc gallop 2 bizoni

Popište nám vaši nabídku ubytování ve stylu Divokého Západu. Je něco, na co by se měli návštěvníci připravit?

Ubytování je ve stylových srubech, kde uléháte na matrace s dekou a polštářem, srub je vybaven kamínky s plotnou a základním nádobím k vaření a stolování. Venku je suché WC (kadibudka) a venkovní mytí ve vaně za plentou, kde se voda ohřívá nad ohněm. Máme zde i saunu s jezírkem.

ranc gallop 4 koupelna

Na ranči si sami vyrábíte westernová sedla i další nezbytné věci typu bičů, uzd a brašen. Kde jste se tuto dovednost naučili? Je po těchto výrobcích velká poptávka?

Tuto dovednost jsem se naučil sám z knih, fotografií a originálů, které jsem viděl na mé cestě po USA a také z vlastních zkušeností při běžné každodenní práci s koňmi.

Jaké indiánské věci si u vás mohou návštěvníci prohlédnout? Kde jste tyto exempláře obstarali?

Veškeré indiánské věci a doplňky, které máme, jsme si vyrobili sami, dle obrázků či fotografií z muzeí a knih. K nahlédnutí jsou tyto věci v „Mandanském domě“ indiánském obydlí, které stojí poblíž srubů – např. čelenky z orlích per, bizoní čapky, toulce s luky a šípy, válečnické tomahawky, kopí, oděvy a další ozdoby.

ranc gallop 3 mandan

Jak vás napadlo založit si takový ranč? Kdy jste se zamilovali do koní a westernu?

Již od útlého věku mě přitahoval takovýto styl života, být obklopen přírodou, koňmi, bizony, indiány, a vše s tím spojené.

Jak vypadá váš běžný den? Co vše máte na starosti? Kolik personálu pracuje na bezproblémovém chodu ranče?

Každé ráno zkontroluji koně a bizony, jestli jsou na svém místě, mají dostatek pastvy a zdali nejsou někde potrhaná lanka – ohradníky. Poté, když zrovna nesedím na koni s návštěvníky, tak dodělávám resty, na které nemám jindy čas. Pracuji sám s dcerou.

Kde mohou naši čtenáři najít více informací o ranči?

Více info na www.ranchgallop.com nebo na tel. 608 262 861, 723 411 157
S přátelským pozdravem

Ranch Gallop – dovolená v sedle
Vápenka 20


549 36 Stárkovranc gallop 5


 
Přihlášení  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
  • Tapír červenec-srpen 2019
    Od 28. června vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Václavem Vydrou a Pavlem Rakem...

Rozhovor

Pavel Tesař:"Všichni aktéři Henry Lee Festu od muzikantů po barmany musí rezonovat s duchem festivalu.“

hlf perexBrněnský unikátní festival Henry Lee Fest se letos bude konat 27. září ve Zbrojovce. Hlavní hvězdou je Australan Mick Harvey a berlínš...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Vsetínská kultura ani o prázdninách nezahálí

vsetin 200Město Vsetín společně s Domem kultury Vsetín mohou spokojeně vydechnout po úspěšném skončení velkého Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec, nicméně žádný odpočinek pro pracovníky Domu kultury nenastává. Naopak se rozjíždí Vsetínské ...


Literatura

Sexy strategie zachraňuje svět, používá zbraně hromadného vzrušení

Sexy strategie perexLáska je boj, tak ahoj. Na tomto nepříliš duchaplném prohlášení, které kdysi vyrývali studenti a studentky do omítek na toaletách či autobusových zastávkách (a možná se tak děje dodnes), asi něco bude. Ovšem samotná láska je v...

Divadlo

Slam poetry: Básníci do ringu!

slam poetry plakatek200Již ve čtvrtek 7. února se po osmé v pražském klubu Rock Café uskuteční exhibice českého slamu. První letošní velká akce přivítá mistra loňského roku i zahraničního hosta. Startuje se úderem...

Film

Dotočil se nový celovečerní film Šťastná

Stastna perexPadla poslední klapka filmu Šťastná - celovečerního romantického debutu Evy Toulové, absolventky režie na pražské FAMU a studentky Věry Chytilové. Film, natáčený převážně v P...