Turistický seriál K21: Ranč Gallop

Turistický seriál K21: Ranč Gallop

ranc gallop 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na různá centra a parky, kde se mohou vyřádit především vaše ratolesti. Nejen díky našim zvídavým otázkám se dozvíte víc a můžete si naplánovat pěkný výlet. Tak do toho!


O ranči nám více pověděl pan Jiří Votava:

Představte nám v úvodu váš rodinný ranč Gallop. Co vše tam návštěvníky čeká? Proč by měli strávit dovolenou právě u vás?

Návštěvníky čekají nevšední zážitky v tichém a klidném, přírodou obklopeném místě. Náš ranch nabízí dovolenou v trochu jiném duchu, vzpomenete si zde na poklidnější život, který jsme kdysi vedli. Daleko od všech starostí dnešního uspěchaného světa. Myšlenky vás zavedou jinam.

Na ranči máte 31 koní. Jsou na ježdění vhodní i pro naprosté začátečníky či přivítáte spíše pokročilé jezdce? A jak je to s výběrem koní? Podle čeho návštěvníci vybírají, na kterém pojedou? Máte nějakého „miláčka publika“?

Koně k projížďce vybíráme sami, dle zkušeností a dovedností jezdce. Přednost dáváme jezdcům s alespoň základními zkušenostmi, ale jezdíme i se začátečníky. Pravidelní hosté si samozřejmě mohou vybrat svého oblíbence, nejčastěji je to kůň jménem Shaggy.

ranc gallop 1

Nabízíte projížďky po okolí volnou přírodou – co vše mohou návštěvníci ze sedla vidět v blízkém okolí ranče?

Během projížďky mohou hosté zahlédnout větší počet lesní zvěře, projíždí se řekou, potokem, kolem skal, skrze lesy a po loukách Jestřebích hor.

Chováte také bizony. Co je nejdůležitější při péči o ně? Nemáte z takových velkých zvířat strach?

Nejdůležitější je prostor a dostatečné množství pastvy. Dříve indiáni a bizoni patřili neodlučitelně k sobě, indiáni je uctívali a byli pro ně posvátní, zajišťovali jim zdroj potravy a veškeré ošacení, doplňky a ozdoby. My obdivujeme indiány dodnes, a proto také chováme bizony.

ranc gallop 2 bizoni

Popište nám vaši nabídku ubytování ve stylu Divokého Západu. Je něco, na co by se měli návštěvníci připravit?

Ubytování je ve stylových srubech, kde uléháte na matrace s dekou a polštářem, srub je vybaven kamínky s plotnou a základním nádobím k vaření a stolování. Venku je suché WC (kadibudka) a venkovní mytí ve vaně za plentou, kde se voda ohřívá nad ohněm. Máme zde i saunu s jezírkem.

ranc gallop 4 koupelna

Na ranči si sami vyrábíte westernová sedla i další nezbytné věci typu bičů, uzd a brašen. Kde jste se tuto dovednost naučili? Je po těchto výrobcích velká poptávka?

Tuto dovednost jsem se naučil sám z knih, fotografií a originálů, které jsem viděl na mé cestě po USA a také z vlastních zkušeností při běžné každodenní práci s koňmi.

Jaké indiánské věci si u vás mohou návštěvníci prohlédnout? Kde jste tyto exempláře obstarali?

Veškeré indiánské věci a doplňky, které máme, jsme si vyrobili sami, dle obrázků či fotografií z muzeí a knih. K nahlédnutí jsou tyto věci v „Mandanském domě“ indiánském obydlí, které stojí poblíž srubů – např. čelenky z orlích per, bizoní čapky, toulce s luky a šípy, válečnické tomahawky, kopí, oděvy a další ozdoby.

ranc gallop 3 mandan

Jak vás napadlo založit si takový ranč? Kdy jste se zamilovali do koní a westernu?

Již od útlého věku mě přitahoval takovýto styl života, být obklopen přírodou, koňmi, bizony, indiány, a vše s tím spojené.

Jak vypadá váš běžný den? Co vše máte na starosti? Kolik personálu pracuje na bezproblémovém chodu ranče?

Každé ráno zkontroluji koně a bizony, jestli jsou na svém místě, mají dostatek pastvy a zdali nejsou někde potrhaná lanka – ohradníky. Poté, když zrovna nesedím na koni s návštěvníky, tak dodělávám resty, na které nemám jindy čas. Pracuji sám s dcerou.

Kde mohou naši čtenáři najít více informací o ranči?

Více info na www.ranchgallop.com nebo na tel. 608 262 861, 723 411 157
S přátelským pozdravem

Ranch Gallop – dovolená v sedle
Vápenka 20


549 36 Stárkovranc gallop 5


 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Anketa

Chtěli byste více asijských filmů v našich kinech a TV?

100%   (13)
0%   (0)
0%   (0)
Loading...


Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Co je a není komunismus? Nad tím se zamýšlí autorka Bini Adamczak

Komunismus (2)"...Když se továrna nezajímá o lidi, ale lidé se mají zajímat o to, co zajímá továrnu, a továrnu zajímá jen nákup a prodej, tak se zdá, že je to něco moc důležitého...," píše berlínská politická teoretička a umělkyně Bini Adamczak v kn...

Z archivu...


Literatura

Z louže pod okap

blanche na utekuDěj detektivní novely Barbary Neelyové Blanche na útěku se odehrává v Severní Karolíně. Její hlavní hrdinka je chudá čtyřicetiletá černoška s paradoxním jménem Blanche Whiteová, která řeší velký problém. Musela se s ...

Divadlo

Hrad bude patřit Romeovi s Julií, do podhradí se vrátí legendární Veselé paničky windsorské

shakespeare per

Nejslavnější milostný příběh všech dob, pod kterým je na Letních shakespearovských slavnostech podepsané známé režisérské duo SKUTR, se představí od 7. srpna v malebném prostředí Královské zahrady na Pražském hradě. Hlavní role si...

Film

Film - náš pomocník

film200V posledních letech byly několikrát zveřejněny soubory filmů, sjednocených autory (cestopisy Hanzelky a Zikmunda), případně výrobcem (zlínské reklamy). Nyní Národní filmový ústav ve spolupráci s Filmexportem vydal záslužný komplet krátkých filmů z 50. ...