Dostihová sezóna končí!

Dostihová sezóna končí!

Email Tisk

200osPoslední dostihový den letošní sezóny, 93. Cenu prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o., hostila v neděli 27. října pražská Velká Chuchle. Diváci se mohli tento den těšit nejen z krásného babího léta, podzimních barev, ale především z neuvěřitelných výkonů, které v jednotlivých dostizích byly k vidění.

 

 

V prvním dostihu se nejlépe předvedla žákovská jezdkyně Michaela Musialová s hnědkou Gloryland, jejímž trenérem je Vladislav Fedorowicz. Gloryland měla za sebou zdravotní potíže, bylo tedy velmi potěšující, že tento dostih zvládla na jedničku.

Ve druhém dostihu se ukázal na první pozici Tropical Bond, která je připravován trenérkou Barborou Schillovou, pod vedením žokeje Tomáše Lukáška.

os

Ve třetím dostihu exceloval kůň Samruk s jezdkyní Martinou Havelkovou. Trenér Zdeno Koplík, díky svědomité přípravě, přesvědčil majitele Daniela Fričeka k vytrvání a další přípravě tohoto koně do nadcházející sezóny.

Vítězem čtvrtého dostihu se stal kůň pod vedením trenéra Allana Petrlíka Rabbit Verglas, který byl po celou dobu v čele dostihu. V sedle Rabbit Verglase byl žokej Jan Verner.

Vítězství koně Yes Man v pátém dostihu přineslo Bauyrzhanu Murzabayevovi titul žokeje, na který měl letošní sezónu spadeno. Trenér Karel Germič koně dobře zná a tak svou taktikou pomohl dovést koně k vítězné pozici.

os2

V šestý dostihu, jako jediném překážkovém, zvítězil kůň Taro, který je připravován nám všem dobře známým trenérem a žokejem v jedné osobě, Josefem Váňou. V sedle Tara tak pomohl k vítězství syn, Josef Váňa, i přes drobnou kolizi, která proběhla v oblouku.

Sedmý dostih, diváky netrpělivě očekávaný, byl hlavním dostihem celého dne. Jednalo se o Cenu prezidenta republiky a HIC& Co, s r.o., ve které získal prvenství tříletý hnědák Mister Westminster, který patří opět mezi svěřence trenéra Josefa Váni. Svědomité vedení koně žokejem Petrem Foretem si Josef Váňa opravdu pochvaloval.

os1

Cílem osmého závěrečného dostihu proběhl jako první kůň Wobull v sedle s žokejem Michalem Machem. Dramatickému boji v cílové rovince přihlížela trenérka Gabriela Berková, která si tímto připsala na své konto první vítězství na pražské dostihové dráze.

Zdroj informací: www.martinaburianova.cz  a www.cavallino.meNejnovější články:
Starší články:

 

Zobrazit další články autora >>>

Banner

PřihlášeníAnketa

  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
  • Tapír červenec-srpen 2019
    Od 28. června vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Václavem Vydrou a Pavlem Rakem...
  • Tapír č. 3- 2019
    Od 30. dubna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Miloslavem Martenkem (kreslíř, humorista, letec…)...

Rozhovor

Radůza: „Hudba se nedá dělat bez radosti, bez úporného zaujetí a vášně.“

raduzaK rozhovoru s námi svolila mladá maminka a především písničkářka a harmonikářka Radůza. V hudbě se věnuje především šansonu, ale nebojí se ani folkových melodií. Písním vždy dominuje skvělý text. Nejen o nich je tento rozhovor, ve kterém...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Kino na hranici 2014 - první ochutnávka

KNHperexFilmová přehlídka Kino na hranici v Českém Těšíně, která se koná od 29.4. do 4.5.2014 již získává ostřejší obrysy. Jako malou ochutnávku vám představujeme hlavní body programu letošního ročníku a dáváme slovo pořadatelům:  

Z archivu...


Literatura

Jak dlouho můžete žít jako duch?

arto uvodkaNa český trh dorazila další z novel v současnosti nejprodávanějšího finského spisovatele Arta Paasilinny. Jak už napovídá název Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude, tentokrát nebudeme svědky příběhu, ve kterém se objevuje zvíře jako hlav...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Dlouhý příběh ve zkratce

sfz 200Znáte to - žijete v menší či větší skupině lidí, se kterou podnikáte různé akce a znáte se už tak dlouho, že je těžké to spočítat. I v té vaší skupince se dějí změny, zvraty, novinky. I Ellen, hlavní protagonistka Dlouhého příběhu ve zkratce, má takovou s...