Dostihová sezóna končí!
Banner

Dostihová sezóna končí!

Email Tisk

200osPoslední dostihový den letošní sezóny, 93. Cenu prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o., hostila v neděli 27. října pražská Velká Chuchle. Diváci se mohli tento den těšit nejen z krásného babího léta, podzimních barev, ale především z neuvěřitelných výkonů, které v jednotlivých dostizích byly k vidění.

 

 

V prvním dostihu se nejlépe předvedla žákovská jezdkyně Michaela Musialová s hnědkou Gloryland, jejímž trenérem je Vladislav Fedorowicz. Gloryland měla za sebou zdravotní potíže, bylo tedy velmi potěšující, že tento dostih zvládla na jedničku.

Ve druhém dostihu se ukázal na první pozici Tropical Bond, která je připravován trenérkou Barborou Schillovou, pod vedením žokeje Tomáše Lukáška.

os

Ve třetím dostihu exceloval kůň Samruk s jezdkyní Martinou Havelkovou. Trenér Zdeno Koplík, díky svědomité přípravě, přesvědčil majitele Daniela Fričeka k vytrvání a další přípravě tohoto koně do nadcházející sezóny.

Vítězem čtvrtého dostihu se stal kůň pod vedením trenéra Allana Petrlíka Rabbit Verglas, který byl po celou dobu v čele dostihu. V sedle Rabbit Verglase byl žokej Jan Verner.

Vítězství koně Yes Man v pátém dostihu přineslo Bauyrzhanu Murzabayevovi titul žokeje, na který měl letošní sezónu spadeno. Trenér Karel Germič koně dobře zná a tak svou taktikou pomohl dovést koně k vítězné pozici.

os2

V šestý dostihu, jako jediném překážkovém, zvítězil kůň Taro, který je připravován nám všem dobře známým trenérem a žokejem v jedné osobě, Josefem Váňou. V sedle Tara tak pomohl k vítězství syn, Josef Váňa, i přes drobnou kolizi, která proběhla v oblouku.

Sedmý dostih, diváky netrpělivě očekávaný, byl hlavním dostihem celého dne. Jednalo se o Cenu prezidenta republiky a HIC& Co, s r.o., ve které získal prvenství tříletý hnědák Mister Westminster, který patří opět mezi svěřence trenéra Josefa Váni. Svědomité vedení koně žokejem Petrem Foretem si Josef Váňa opravdu pochvaloval.

os1

Cílem osmého závěrečného dostihu proběhl jako první kůň Wobull v sedle s žokejem Michalem Machem. Dramatickému boji v cílové rovince přihlížela trenérka Gabriela Berková, která si tímto připsala na své konto první vítězství na pražské dostihové dráze.

Zdroj informací: www.martinaburianova.cz  a www.cavallino.meNejnovější články:
Starší články:

 

Zobrazit další články autora >>>

Banner

PřihlášeníTapír

  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...

Rozhovor

3. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

BMC perex3Březen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům p...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Dyzajn market prázdniny: nulové vstupné a mnoho muziky

minidyzajn prazdniny 200První srpnový víkend (6.-7.8.) ožije Piazzeta Národního divadla opět dyzajnem. Doprovodný program bude bohatý, kapely, divadla, workshopy, DJs. Na pódiu vystoupí Sunflower Caravan, The Silver Spoons, Sóloví písničkáři a ...

Z archivu...


Literatura

Rychlé recepty pro nejmenší děti

rychle a snadne recepty batolataPomenší, výtvarně pěkně řešená knížka je další z řady kuchařek, kterou napsala Annabel Karmel, přezdívaná „guru dětských pokrmů“. Autorka je matkou tří dětí, což ji nepochy...

Divadlo

ANTIKÓDY – LATERNA MAGIKA PŘIVÁDÍ NA NOVOU SCÉNU VÁCLAVA HAVLA

antikody200Laterna magika obohacuje letos repertoár Nové scény Národního divadla již o druhou inscenaci. Ve spojení s tvůrčím týmem mladých profesionálů a ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla vznikla inscenace An...

Film

Festival Dny Severu prolomí tabu v Praze, Brně a Bratislavě

DnySeveruDevátý ročník festivalu severské kultury Dny Severu se zaměří na témata, o nichž se ve společnosti nemluví. Přehlídku pořádá v Praze, Brně a Bratislavě na přelomu října a listopadu kulturní centrum Skandinávský dům.

...