Co jste ještě nevěděli o Sherlockovi: TŘETÍ SÉRIE SHERLOCKA od 1. března na AXN
Banner

Co jste ještě nevěděli o Sherlockovi: TŘETÍ SÉRIE SHERLOCKA od 1. března na AXN

sherlock perex„Jedna poslední věc. Ještě jeden zázrak, Sherlocku. Pro mě. Nebuď… mrtvý.“ prosil Dr. Watson (Martin Freeman) na konci druhé řady. Sherlock svoji smrt naštěstí jen předstíral, ostatně to jsme se dozvěděli ještě v poslední epizodě (Reichenbašský pád). A ve třetí řadě se možná dozvíme, jak svůj pád Sherlock přežil…

 

 

Třetí řadu seriálu SHERLOCK začne AXN vysílat 1. března. V premiéře vždy v sobotu od 21.00 a v repríze v neděli po 16. hodině. Seriál poběží s českým dabingem. 

SHERLOCK III – THE EMPTY HEARSE 
Premiéra: sobota 1. března, 21:00 repríza: 2. března, 16:10  Jsou to dva roky, kdy se naposledy setkali Sherlock a Moriarty a John Watson konečně začal žít. Má před sebou celý život s přítelkyní Mary i kariéru lékaře… Londýn ale čelí hrozbě obrovského teroristického útoku a Sherlock se rozhodne vstát z mrtvých. 


SHERLOCK III – THE SIGN OF THREE 
Premiéra: sobota 8. března, 21:00 repríza: 9. března, 16:15  Sherlock čelí největší výzvě svého života – musí jako svědek zvládnout proslov na Johnově svatbě. Ale ne vše je tak, jak by se mohlo zdát. Sherlockovy receptory zaznamenají hrozbu vraždy – někdo by se nemusel dožít prvního tance ženicha a nevěsty. Někdo z hostů je ve smrtelném ohrožení a Sherlock proto musí vraha zastavit. 

SHERLOCK III – HIS LAST VOW 
Premiéra: sobota 15. března, 21:00 repríza: 16. března, 16:20  Případ ukradených dopisů přivede Sherlocka Holmese za Charlesem Augustem Magnussenem, člověkem, kterého doopravdy nenávidí a kterému se přezdívá „Napoleon vydírání“. Jak ale porazit nepřítele, který zná všechny slabiny nejvýznamnějších osobností západního světa? 

„Nejsem psychopat! Jsem vysoce funkční sociopat.” 

První řada seriálu Sherlock byla natočena v roce 2010 a hned po své premiéře v létě sklidila ohromný úspěch. Tradiční případy Sherlocka Holmese jsou zasazené do současného Londýna. To by samo o sobě zřejmě stačilo na dobrý seriál. Prvotřídní podívanou ze seriálu ale udělaly až hlavní postavy – Benedict Cumberbatch jako „vysoce funkční sociopat“ Sherlock Holmes a Martin Freeman jako jeho přítel dr. Watson. Když k tomu přičteme parádní scénář, poutavou hudbu, perfektně načasovaný střih a skvělou výpravu, máme tu seriál, který hned tak něco nepředčí.  Druhá, opět třídílná, řada byla uvedena na začátku roku 2012. Třetí řada se začala natáčet v březnu 2013 (AXN ji odvysílá v březnu 2014). A snad se dočkáme i dalších řad.  Tři, čtyři… a dokonce i pět?  Scenáristé Mark Gatiss a Steven Moffat potvrdili čtvrtou řadu a dokonce zveřejnili, že už mají představu o příbězích, které by nás mohli čekat v páté řadě. Moffat už před časem prozradil, že herci s chutí budou pokračovat. "Martin a Benedict souhlasí s novou řadou. Potvrdili svou účast. Oba oznámili, že budou pokračovat – a to je dobře. Benedict na nějaké akci na červeném koberci řekl, že bude klidně pokračovat věčně. Martin na další řekl "Ano, čtvrtá řada bude," oznámil Moffat. 

sherlock 1BENEDICT CUMBERBATCH as Sherlock Holmes and MARTIN FREEMAN as John Watson
(Robert Viglasky C Hartswood Films)

Co jste o možná nevěděli? 

* Sherlockova oblíbená hláška "Jak prosté, milý Watsone!" nebyla knihách sira Arthura Conana Doylea nikdy použita. Poprvé se objevila v knize Psmith, Journalist od P. G. Wodehouse v roce 1915.
* Sherlock byl schopný zločince nejen vypátrat, ale také se jim ubránit – znal bojové umění pojmenované baritsu (zřejmě se jedná o nepřesný přepis skutečného bojového umění bartitsu), kombinaci jiu-jitsu britského boxu a wrestlingu. 
* Postava Sherlocka byla inspirována Dr. Josephem Bellem, profesorem, který Doylea učil na univerzitě – ten byl schopen diagnostikovat pacienty už jen při pohledu na ně a používal při tom velmi podobné postupy jako literární Sherlock Holmes.
* Sherlock byl na léčení! Aby si fanoušci nějak vysvětlili detektivovu absenci po pádu v povídce „Poslední případ“, tvrdili, že je ve Vídni na léčení ze své kokainové závislosti.
* Velkého detektiva nikdy nezajímaly ženy. Jediná osoba ženského pohlaví, která v něm vyvolala zájem, byla Irene Adler. Kromě ní věnoval Sherlock pozornost ženám, jen pokud mu dodaly případ k řešení. 
* Někteří kritici tvrdili, že Holmes a Watson měli homosexuální vztah, jiní to vehementně popírali. Záleží na úhlu pohledu, nicméně seriál Sherlock si s touto myšlenkou zcela nepokrytě a s humorem pohrává!
* Sherlock trpí myzofobií - nesnáší špínu, nepořádek a je posedlý čistotou a jejím udržováním.
* Kritikové příběhy Sherlocka Holmese zpočátku nesnášeli a Studie v růžové nevzbudila zájem v žádném z anglických vydavatelství. Doyle po takovém neúspěchu dokonce uvažoval, že by spisovatelskou kariéru zcela vzdal. 
* Dr. Watson je často ve hraných verzích zobrazován jako hlupák, navíc starší než Sherlock Holmes. V původních příbězích byl ale stejně starý jako Holmes a značně inteligentní.
* Sherlockovo jméno mělo být původně Sherrinford, Doyle však nakonec jméno změnil podle slavného hráče kriketu. Ten měl Doyle ve velké oblibě. 
* Poté, co pověsil detektivní řemeslo na hřebík, stal se Sherlock Holmes včelařem v anglickém Sussexu.
* Doyle se jako lékař účastnil druhé búrské války a za své zásluhy získal šlechtický titul.  * Doyle se přátelil se slavným americkým iluzionistou a kouzelníkem Harrym Houdinim. 
* Stejně jako Holmes, i Doyle pomohl osvobodit dva muže, kteří byli křivě obviněni z vraždy a dalších zločinů, tak, že osobně vyšetřoval jejich případy. 
* Watsonovu filmovou přítelkyni Mary hraje Amanda Abbington, skutečná dlouholetá družka Martina Freemana. 

sherlock 2BENEDICT CUMBERBATCH
(Robert Viglasky C Hartswood Films)

O seriálu: 
Námět: Sir Arthur Conan Doyle 
Scénář: Mark Gatiss, Steven Moffat, Steve Thompson 
Režie: Toby Haynes, Euros Lyn, Paul McGuigan 
Hrají: 
Benedict Cumberbatch - Sherlock Holmes 
Martin Freeman - John Watson 
Rupert Graves - inspektor Greg Lestrade 
Andrew Scott - James „Jim“ Moriarty 
Louise Brealey  - Molly Hooperová 
Una Stubbs paní - Hudsonová 
Mark Gatiss - Mycroft Holmes

www.axn.cz

www.sonypicturestelevision.com


 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...
  • Tapír č. 5 září – říjen
    Od 30. srpna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Ivo Šmoldasem – Tapír na houbách...
  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...

Rozhovor

Naším závazkem je uspokojit potřeby všech čtenářů

Roman Svitak 200Nakladatelský dům Grada vstoupil na trh s třemi novými značkami pro své knihy. Co za tímto krokem stojí a jaké se očekávají výsledky? Vyplatí se tímto způsobem investovat dovnitř firmy nebo vše převálcují elektronické knihy? A proč GR...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Kultovní Duna oslaví 50. výročí!

herb 200U příležitosti blížícího se 50. výroční od prvního vydání sci-fi románu Duna Franka Herberta vydává nakladatelství Baronet limitovanou edici této knihy. Kniha v dárkovém boxu, jejíž tištěný náklad činí 1500 ks, je k...


Literatura

„Za zamčenými dveřmi“ odemyká 13. komnatu Harrisonova života

Harrison 200Člen slavné kapely „The Beatles“, kytarista, skladatel, milovník žen, hinduista, velký fanoušek Boba Dylana, producent prvního filmu od „Monthy Pythonů“ - jedny z mála přívlastků  Harrisonovy povahy.

Divadlo

Divadelní festival v Avignonu

avignon 200Největší, nejproslulejší, nejoblíbenější, nejnavštěvovanější... ještě mnoho dalších nej má divadelní festival  - či spíše festivaly - v Avignonu.

...

Film

„Když se pořád snažíš udržet na správné cestě, je příjemné si dát pauzu.“

ten koho se bojis200Ani první listopadový čtvrtek se neobešel bez severského filmu, který promítal Skandinávský dům. Zájemci o notnou dávku dramatu nesměli chybět v Komorním kině Evald, aby se podívali na ubíhající dny běžné dánské rodiny. Tedy a...