Sherwood mezi labyrinty zámku Loučeň & letní dobrodružství s Robinem Hoodem

Sherwood mezi labyrinty zámku Loučeň & letní dobrodružství s Robinem Hoodem

Email Tisk

LoucenRobinHood perexOd 28. června se na dva měsíce přenese zámecký park na Loučeni do počátku 13. století v Anglii, do doby legend a středověku. Zámek spojí období Robina Hooda se svojí historií – rodem Thurn Taxisů - a jejich vášní a touhou po dobrodružství. Léto se ponese v duchu návratu k romantickým hrdinům. Návštěvníci mohou zavítat do bájného Sherwoodu za postavami zbojníků, Robina Hooda nebo například Lady Marion, se kterou budou každou sobotu moci putovat za pokladem. Legendární Robin Hood oslaví i sedmé narozeniny zámeckých labyrintů na Loučeni, které proběhnou 5. července. Právě k výročí labyrintů tento romantický projekt vznikl.

 


„Dobře víme, že romantismus jako životní pocit ovlivňoval dění na šlechtických sídlech ve druhé polovině 19. století, kdy na zámku Loučeň dospíval také Alexandr Thurn Taxis. Právě do této doby se budeme letos v létě na Loučeni vracet,“ říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. “Rádi bychom během prázdnin pozvali návštěvníky i na velkolepé oslavy, které pořádáme na počest otevření loučeňských labyrintů. Každoročně se zámecké slavnosti nesou v určitém duchu a letos jsme se rozhodli pro narozeninovou párty právě ve stylu Robina Hooda,“ dodává Kateřina Šrámková.


Loučeňský Sherwood - návrat k přírodě a evropským legendám
Zámecký park na Loučeni ožije během prázdninových týdnů středověkým veselím. Ve zdejších houštinách postavili své ležení Robin Hood a jeho zbojníci, kteří se hodlají vzepřít zlotřilému šerifovi z Nottinghamu. V zámeckém táboře budou verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, zkoušet jim zbroj a zbraně. Robin Hood a jeho přátelé, Malý John, mnich Tuck a další provedou malé i velké návštěvníky svým divokým královstvím a pobaví je soutěžemi a bojovými šarvátkami.

Bájný Sherwood bude v centrální části loučeňského zámeckého parku a v těchto místech vznikne i lanový park pro děti od tří let a pro jejich hravé rodiče. Dále návštěvníci vyzkouší výrobu keramiky, zhlédnou práci kováře či se osvěží ve středověké krčmě. Aktivnější nadšenci se mohou svézt na koni, podívat se na výcvik dravých ptáků a ženy se na místě dozvědí, jak to chodilo ve středověké domácnosti. Scénky a turnaje jsou připraveny na každou celou hodinu od 11 do 16 hodin. V přestávkách mezi vystoupeními se přítomní budou moci zabavit hodem jitrnicí, soubojem s dřevci na kládě nebo házením kroužků.

Během letních měsíců se mohou návštěvníci každou sobotu a to již od 28. června zapojit do velkého dobrodružného putování za pokladem Lady Marion. Celá akce se bude podobat „bojovce“ plné zajímavých úkolů. Objevování odvážlivce zavede do sklepa zámku, kde se seznámí s Knihou kouzel
a budou moci nahlédnout pod pokličku vaření tajemných lektvarů. Nejmenší se mohou podívat i na výstavu hraček, která bude zpřístupněna v přízemí zámku.

LoucenRobinHood

A proč vlastně Sherwoood na zámku Loučeň?
Kolébkou romantismu byla Anglie a prvními romantickými hrdiny novogotičtí rytíři. Z Anglie se romantismus šířil po celé Evropě jako postoj proti salonní nudě a také symbol návratu k přírodě, dobrodružství a k pohybu.

Labyrinty lákají návštěvníky už 7. rokem
Veselou prázdninovou náladu podpoří v sobotu 5. července na zámku Loučeň tradiční slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů. Od prvního otevření loučeňských labyrintů uběhlo již sedm let
a stále patří mezi velké lákadlo a to nejen pro nejmenší návštěvníky. Přichystána je pro všechny cestovatele velká oslava s dortem, soutěžemi a nebude chybět ani pohádka pro nejmenší. Letošní rok se opět ponese v duchu bujaré dětské narozeninové párty. Především děti se budou moci zapojit do plnění 6 disciplín, které se pojí k narozeninám.

„Cestujte v čase a užijte si spoustu zábavy s celou rodinou na zámku Loučeň“

Zámek Loučeň je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Zámek, postavený na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Loučeň a.s. a od 7.7.2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyritnů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný.

zamek loucen

www.zamekloucen.cz


 
Banner

Přihlášení  • Tapíří letní dárek
    Máte již poslední číslo Tapíra přečtené a nechce se vám čekat na nové, které vyjde 30. srpna? Připravili jsme pro...
  • Mezinárodní festival kresleného humoru 2019
    Čtvrtý ročník skončil a opět se vydařil. Kdo jste nepřijeli, budete celý rok litovat, že jste nebyli. Tak příští rok...
  • Tapír červenec-srpen 2019
    Od 28. června vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Václavem Vydrou a Pavlem Rakem...

Rozhovor

M. Nasir KHAN z Bali: Šperky z kokosu, perleti i plodů keřů

sperky200Šperky pro něj znamenají celoživotní zálibu, možnost realizovat se, dává do nich pozitivní energii. Ve svém obchodě na ostrově Bali nabízí M. Nasir Khan stovky originálních šperků, včetně extravagantních mohutných náhrdelníků. Všechny navrhuje a vyráb...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Smyčce, Dechy, dekorace… křest Vážné hudby od Prago Union v LMB

200osPrago Union pokřtí svou čtvrtou studiovou desku Vážná hudba v pražském Lucerna Music Baru už ve čtvrtek 14.11.

...

Literatura

Projděte Evangeliem pekla Severní Koreje

Evangelium pekla, perexJedním z důvodů, proč mě čtení baví a naplňuje je i to, že kromě prožívání různých příběhů, mohu navštívit i spoustu zajímavých míst. V momentě, když jsem viděla, že děj thrilleru Evangelium pekla je zasazen do Seve...

Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

Kdo bude první vrahem pokřivených vztahů? Hodný syn?

altZanedlouho vstoupí do českých kin dramatický snímek z chladného severu s pohledem na pokřivený vztah matky a syna. Kritiky i veřejností ceněné dílo nabízí sondu do křehké pavučiny citů, rodinných vazeb a emocí. Je skutečně prvotina režisérky Zaidy Berg...