Prázdninová soutěž s Knihozemí
Banner

Prázdninová soutěž s Knihozemí

Email Tisk

knihozem 200Na konci května dorazila do knihkupectví po celé republice historicky první Zásilka z Knihozemě, která představila výběr dvanácti krásných dětských knih. Zásilkou ale Knihozem zdaleka nekončí, právě naopak!  Orientovat se ve velkém množství dětských knih není vůbec jednoduché a potřebu vybrat pro malé čtenáře ty nejlepší a nejkvalitnější mají nejen rodiče či prarodiče po celý rok. A právě proto je tu Knihozem, rádce pro všechny, kdo vnímají přínos dětského čtení, vždy nápomocna.

Na webových stránkách a sociálních sítích Knihozemě se proto na tipy na zajímavé knížky pro děti, soutěže i nejrůznější články můžete těšit celoročně. A my si teď zasoutěžíme o dvě z těch, které Knihozem doporučuje na prázdniny…

René Goscinny: Malý Mikuláš: původní komiks

Legendární komiksové příběhy malého rošťáka, který baví celé generace dětí

Věděli jste, že příběhy malého Mikuláše vznikly původně jako komiks? Knižně dosud nevydané příběhy spatřily světlo světa v roce 1955 a s nimi i postavička malého Mikuláše. Vycházely na pokračování v belgickém týdeníku Le Moustique. Později se je autoři Sempé a Goscinny rozhodli oživit v novinách Sud Ouest, tentokrát už ale ve formě krátkých ilustrovaných příběhů, které všichni známe a milujeme dodnes.

Sylva Francová: Áďa spadla do kanálu

Rozverná uličnice Áďa na dobrodružné výpravě do minulosti

Víte, jak to bylo s Golemem a kde je zahrada mrtvých? Nebo co dokážou vyčarovat alchymisté? A k čemu sloužily kašny a proč si raději nehrát na mostě na andílka? Holčička Áďa se ocitla v Praze dávných dob a se svými novými kamarády se vydává na cestu za dobrodružstvím. Během svého putování městem do minulosti objeví odpovědi na tyto otázky i na mnoho dalších. Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci.

knihozem ada

Soutěžní úkol: Pusťte si video o Malém Mikulášovi a napište nám, proč pán spravuje silnici.
Správnou odpověď naleznete ZDE.

Odpověď zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , do předmětu mailu napište Knihozem a nezapomeňte připojit celé jméno a adresu. Duplicitní a neúplné maily budou ze soutěže vyřazeny.
Uzávěrka soutěže bude 19. srpna 2018

 knihozem maly mikulas

Z došlých odpovědí, které budou splňovat všechny uvedené podmínky, vylosujeme dva výherce, kdy jeden obdrží dílo Malý Mikuláš: původní komiks a druhý knihu Áďa spadla do kanálu.

Výsledky soutěže se jmény výherců zveřejníme na facebooku a informaci o výhře zašleme mailem.

Přejeme hodně štěstí a děkujeme Albatros Media za soutěž!


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Nové komentáře


Literatura

S jako symbol pro naději

superman a lide z oceli 200Jedno z největších jmen komiksové literatury Grant Morrison (zasáhl do příběhů o X-Menech, Batmanovi, JLA) spolu s esy Ralphem „Ragsem“ Moralesem a Andym Kubertem ...

Divadlo

Tak trochu jiné Dušičky: nechte se zlákat mystickým představením Bardo Thödol v rockově-symfonickém hávu
 
rock opera úvodní

PRAHA, 30. října 2017 – Ve čtvrtek 2. listopadu, tedy v den, kdy si připomínáme památku všech zemřelých, se RockOpera Praha rozhodla uvést své speciální představení Bardo Thödol. Mystické dílo ...

Film

Film Ghoul

ghoul 200Film Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi, který má 26. Února celosvětovou premiéru v České republice.

...