Senioři – běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje Dana Zátopková
Banner

Senioři – běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje Dana Zátopková

senio 200Do Stromovky se v sobotu 4. října 2014 opět po roce vrací oblíbený běh pro všechny starší šedesáti let a jejich vnoučata – Seniorská míle. Od 9:00 hodin bude možné se registrovat do různých kategorií závodu nebo k procházce Královskou oborou. Patronkou závodu je Dana Zátopková, která závodníky osobně pozdraví a běh odstartuje. Organizátorem běhu je organizace Život 90.

 

Běh je nejen akcí pro radost a zdraví seniorů, ale také vyjádřením solidarity se seniory v rozvojových zemích. Akci podpořilo hnutí HelpAge International, které na špatnou situaci starých lidí v mnoha rozvojových státech trvale upozorňuje.

První závod Seniorské míle – Minimíle (běh seniorů s vnoučaty do 10 let) odstartuje v 9:30. Vítězové všech závodů pak budou vyhlášení v 11:40 hod. Na všechny účastníky běhu, malé i velké, čekají drobné dárky. Startovné závodu je 30 Kč.

Jaké závody jsou připraveny:
- Hlavní závod Seniorská míle, pro starší 60 let, délka trasy je cca 1300 m
- Minimíle - běh seniorů s dětmi 3 – 10 let, délka trasy je 161 m
- Procházka pro seniory Královskou oborou, doprovod bez omezení věku, délka procházky je 2 km

senio 1

 

Závodníci se mohou do 2 . října také registrovat online, a to prostřednictvím webového formuláře zde. Podrobný program závodu a další informace najdete zde. Na fotogalerii loňského ročníku se můžete podívat tady.

 


Život 90 poskytuje služby seniorům a lidem, které o staré lidi pečují. Provozujeme jedinou bezplatnou nonstop telefonickou linku důvěry Senior telefon, instalujeme a provozujeme tísňové tlačítko, organizujeme vzdělávací a rekondiční aktivity pro seniory, provozujeme pečovatelskou službu a proseniorské Divadlo U Valšů.

 

www.zivot90.cz; www.seniorum.cz; www.zitdeledoma.cz

 

Zdroj foto: Facebook


 

Rozhovor

Božská Markéta Krajčovičová: „Příprava složitých dortů zabere i desítky hodin.“

bozska marketa200Markétu Krajčovičovou mohou diváci Prima Love vídávat každý pondělní večer v pořadu Božské dorty od Markéty. Jaká byla její cesta na obrazovku? Jak dlouho připravuje jeden dort? A má ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Mitterrand se probudil ze zimního spánku

MIT perexZe zimního spánku byla probuzena bronzová busta někdejšího francouzského prezidenta Françoise Mitterranda, která od předloňského roku stojí v zahradě před Jazzovou sekcí v pražské Valdštejnské ulici.

 


Literatura

Bezlepkové pečení pro každého

bezlepkove peceni perexNakladatelství Esence vydalo půvabnou kuchařku zaměřenou na Bezlepkové pečení pro každého, která je plná velmi lákavých receptů na různé dobroty.

 

Divadlo

Kočár plný neřesti i ctnosti

valmont 200Láska k jedné osobě na celý život a věrnost k tomu? Pro vyznavače volnomyšlenkářství je tato životní filozofie naprosto nepřípustná. Libertinové se právě naopak velmi rádi pouští nejen do neřízených sexuálních dobrodružstvích, ale také do milostný...

Film

Nazareth schválili rockument a může do kin!

nazareth rockument 200Rockový dokument, který vám dá nahlédnout do tajů a šíleností, které musí muzikanti cestující napříč zeměmi absolvovat. Režisér Miloslav Šmídmajer se již po třetí v životě rozhodnul o výlet do života slavnýc...