Senioři – běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje Dana Zátopková

Senioři – běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje Dana Zátopková

Email Tisk

senio 200Do Stromovky se v sobotu 4. října 2014 opět po roce vrací oblíbený běh pro všechny starší šedesáti let a jejich vnoučata – Seniorská míle. Od 9:00 hodin bude možné se registrovat do různých kategorií závodu nebo k procházce Královskou oborou. Patronkou závodu je Dana Zátopková, která závodníky osobně pozdraví a běh odstartuje. Organizátorem běhu je organizace Život 90.

 

Běh je nejen akcí pro radost a zdraví seniorů, ale také vyjádřením solidarity se seniory v rozvojových zemích. Akci podpořilo hnutí HelpAge International, které na špatnou situaci starých lidí v mnoha rozvojových státech trvale upozorňuje.

První závod Seniorské míle – Minimíle (běh seniorů s vnoučaty do 10 let) odstartuje v 9:30. Vítězové všech závodů pak budou vyhlášení v 11:40 hod. Na všechny účastníky běhu, malé i velké, čekají drobné dárky. Startovné závodu je 30 Kč.

Jaké závody jsou připraveny:
- Hlavní závod Seniorská míle, pro starší 60 let, délka trasy je cca 1300 m
- Minimíle - běh seniorů s dětmi 3 – 10 let, délka trasy je 161 m
- Procházka pro seniory Královskou oborou, doprovod bez omezení věku, délka procházky je 2 km

senio 1

 

Závodníci se mohou do 2 . října také registrovat online, a to prostřednictvím webového formuláře zde. Podrobný program závodu a další informace najdete zde. Na fotogalerii loňského ročníku se můžete podívat tady.

 


Život 90 poskytuje služby seniorům a lidem, které o staré lidi pečují. Provozujeme jedinou bezplatnou nonstop telefonickou linku důvěry Senior telefon, instalujeme a provozujeme tísňové tlačítko, organizujeme vzdělávací a rekondiční aktivity pro seniory, provozujeme pečovatelskou službu a proseniorské Divadlo U Valšů.

 

www.zivot90.cz; www.seniorum.cz; www.zitdeledoma.cz

 

Zdroj foto: Facebook


 

Rozhovor

Balet a Twerk? V dnešní turbulentní době je třeba upoutat vždy netradičně

balet twerk 200Dva natáčecí dny, 15 lidí na place, 3 kamery, 1 jeřáb a 1 smeták, to je bilance tvorby kontroverzního propagačního videa baletu Národního divadla Brno s názvem Balet a Twerk. Jeho cílem bylo přiblížit ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Břehy Vltavy po roce opět zažijí směsici ostrých slov a slovních hříček. Na Střeláku totiž vystoupí Xavier Baumaxa

xavier200Léto pro Pražany nabídne zítra koncert Xaviera Baumaxy. Svébytný písničkář a kytarista se po roce vrací na Střelecký ostrov, kde se s humorem a sarkasmem jemu vlastním představí spolu s Jazz Punk Trio. Vystoupení začíná od 19,30 hodin na Velké scéně.


Literatura

PS: Pozor na depresi! Silný příběh o smrti partnera a trnité cestě jeho ženy zpět do života

ps miiluji te200Považuji se za emočně stabilního člověka, ale na straně 34 jsem si uvědomila, že je to už potřetí, co při této knize roním slzy.

...

Divadlo

Manželka poručíka Colomba bude zasahovat v Ústí nad Orlicí

madam colombova 200Divadelní soubor Vicena srdečně zve všechny příznivce ochotnického divadla i amatérské detektivy v sobotu 6. prosince od 19:30 hod. do Roškotova divadla, kde proběhne premiéra detektivní komedie Jana Váchala Madam Colombová zasa...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...