Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Email Tisk

nemoc 20Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP), úspěšně zakončila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, jehož cílem bylo seznámit rodiče a děti s významem a přínosem očkování, rozptýlit jejich obavy a zároveň děti motivovat, aby se nebály vakcinace a návštěvy lékaře. Důležitou součást projektu proto tvořila série přednášek v mateřských a základních školách. Celkem se jich zúčastnilo téměř 500 dětí z Moravskoslezského kraje. RBP ZP nyní vyhlásila tři nejúspěšnější účastníky soutěže o nejhezčí básničku na téma boj s bacily, která projekt doprovázela.

 

 

Do povědomí veřejnosti se projekt dostal především díky přednáškám pro děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. „Zde se děti hravou a zábavnou formou dozvěděly, jak očkování pomáhá. Vakcinaci si také mohly samy vyzkoušet na panáčkovi Viktorovi. Věříme, že jsme tak naplnili cíl děti nejen poučit, ale také odstranit jejich strach z injekcí a z lékařů,“ popisuje Lubomír Káňa.

Vítězné příspěvky do soutěže o nejhezčí básničku, která celý projekt završila, vybrala porota složená ze zástupců RBP ZP. Svou kreativitou ji nejvíce zaujala díla 7leté Anety Dohnalové, 5leté Lízy Bartoškové a 9leté Anny Klabouchové. „Těší nás, že se rodiče s dětmi do naší soutěže zapojili a že je projekt zaujal. Všechny zaslané básničky byly velmi povedené a vybíralo se z nich těžce. První tři od nás získají dárkový balíček, který mimo jiné zahrnuje také originální omalovánky a ilustrovanou brožurku o očkování,“ doplňuje Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP. Vítězné básničky si mohou zájemci přečíst na webových stránkách www.nemocnemamoc.cz.

nemoc 1

 

RBP projekt zahájila v září letošního roku. Zaměřil se na osvětu rodičů, dětí i širší veřejnosti v oblasti očkování dětí od narození do 18 let. „Veřejnost se o projektu a o tématu povinného a nepovinného očkování i vakcinace na cesty dozvídala také prostřednictvím webových stránek a profilu na sociální síti Facebook. Velkému zájmu se těšila i minisérie edukativních videonahrávek. Věříme, že projekt splnil svůj cíl a napomohl veřejnosti získat důležité informace a zároveň rozptýlit obavy z očkování,“ shrnuje výsledky projektu Lubomír Káňa.
 
O projektu Nemoc nemá moc
„Nemoc nemá moc“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, který má za cíl seznámit rodiče a jejich děti s očkováním. Informuje rodiče o pravidelném povinném a také o doporučeném očkování a vysvětluje, v čem spočívá jeho význam. Zároveň chce rozptýlit obavy rodičů z nežádoucích účinků očkování a motivovat děti, aby se nebály návštěvy lékaře. Zaměřuje se tak na vytváření pozitivního postoje dětí k ochraně vlastního zdraví.


Vítězná básnička v soutěži k projektu Nemoc nemá moc

Aneta Dohnalová, 7 let

Nemoc už se vkrádá,
bolí mě i záda.
Teplota jde vzhůru
kdo zažene noční můru?
Maminka mi čaj už nese
Strachy se jí hlásek třese
Neboj, mami, neboj nic
Obránců mám přece víc
Krvinky i buňky jiné
Hnedle nemoc pomine
Všichni síly v těle spojí
A nemoc? Ta neobstojí

 

Zdroj foto: stránky projektu Nemoc nemá mocNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

POLETÍME?: KAŽDÁ PÍSNIČKA SI SAMA ŘEKNE, JAK MÁ VYPADAT

pol 200Kapela Poletíme? je tu s dalším albem, které již 18. 11. pokřtila v brněnském klubu Fléda a 25. 11. jej pokřtí v pražském Futuru. Album je to zase originální, vtipné i závažné, a hudebně, jak jinak, velmi zajímavé. Prostě s albem, které si nepustíte j...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Chillibraní překvapilo velkou návštěvností i odolností soutěžících

200chilliPrvní zářijová sobota na brněnské přehradě patřila akci Chillibraní a především Chilližrout – druhému ročníku mistrovství České a Slovenské republiky v pojídání pálivého. Jací zde byli letos borci a jaká panovala atmosféra?

...

Literatura

Nové Velké knížky pro malé vypravěče tentokrát potěší hlavně kluky

velka-knizka-muj-den-pro-male-vypravece 200Nakladatelství Presco Group přidalo v poslední době další tituly do série Velkých knih pro malé vypravěče. Po Praze, Farmě, Stavbě nebo Zvířatech jsou tady nyní Hasiči, Porsche a Mů...

Divadlo

Muzikál Bat out of Hell

bat out of hell2Když jsme se rozhodli pro rodinný poznávací pobyt v Londýně, bylo nám hned jasné, že bychom měli navštívit taky nějaký muzikál. Výběr představení na londýnském West Endu je opravdu velký, a tak rozhodování nebylo...

Film

Bohemian Rhapsody vs. Rocketman

Bohemian Rhapsody vs. Rocketman PEREXBohemian Rhapsody si získal široké publikum a zásluhou byl nominován na Oscara, ve kterém nakonec zlatá soška putovala Bohemian Rhapsody v několika kategoriích. Rocketman takový úspěc...