Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc
Banner

Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Email Tisk

nemoc 20Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP), úspěšně zakončila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, jehož cílem bylo seznámit rodiče a děti s významem a přínosem očkování, rozptýlit jejich obavy a zároveň děti motivovat, aby se nebály vakcinace a návštěvy lékaře. Důležitou součást projektu proto tvořila série přednášek v mateřských a základních školách. Celkem se jich zúčastnilo téměř 500 dětí z Moravskoslezského kraje. RBP ZP nyní vyhlásila tři nejúspěšnější účastníky soutěže o nejhezčí básničku na téma boj s bacily, která projekt doprovázela.

 

 

Do povědomí veřejnosti se projekt dostal především díky přednáškám pro děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. „Zde se děti hravou a zábavnou formou dozvěděly, jak očkování pomáhá. Vakcinaci si také mohly samy vyzkoušet na panáčkovi Viktorovi. Věříme, že jsme tak naplnili cíl děti nejen poučit, ale také odstranit jejich strach z injekcí a z lékařů,“ popisuje Lubomír Káňa.

Vítězné příspěvky do soutěže o nejhezčí básničku, která celý projekt završila, vybrala porota složená ze zástupců RBP ZP. Svou kreativitou ji nejvíce zaujala díla 7leté Anety Dohnalové, 5leté Lízy Bartoškové a 9leté Anny Klabouchové. „Těší nás, že se rodiče s dětmi do naší soutěže zapojili a že je projekt zaujal. Všechny zaslané básničky byly velmi povedené a vybíralo se z nich těžce. První tři od nás získají dárkový balíček, který mimo jiné zahrnuje také originální omalovánky a ilustrovanou brožurku o očkování,“ doplňuje Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP. Vítězné básničky si mohou zájemci přečíst na webových stránkách www.nemocnemamoc.cz.

nemoc 1

 

RBP projekt zahájila v září letošního roku. Zaměřil se na osvětu rodičů, dětí i širší veřejnosti v oblasti očkování dětí od narození do 18 let. „Veřejnost se o projektu a o tématu povinného a nepovinného očkování i vakcinace na cesty dozvídala také prostřednictvím webových stránek a profilu na sociální síti Facebook. Velkému zájmu se těšila i minisérie edukativních videonahrávek. Věříme, že projekt splnil svůj cíl a napomohl veřejnosti získat důležité informace a zároveň rozptýlit obavy z očkování,“ shrnuje výsledky projektu Lubomír Káňa.
 
O projektu Nemoc nemá moc
„Nemoc nemá moc“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, který má za cíl seznámit rodiče a jejich děti s očkováním. Informuje rodiče o pravidelném povinném a také o doporučeném očkování a vysvětluje, v čem spočívá jeho význam. Zároveň chce rozptýlit obavy rodičů z nežádoucích účinků očkování a motivovat děti, aby se nebály návštěvy lékaře. Zaměřuje se tak na vytváření pozitivního postoje dětí k ochraně vlastního zdraví.


Vítězná básnička v soutěži k projektu Nemoc nemá moc

Aneta Dohnalová, 7 let

Nemoc už se vkrádá,
bolí mě i záda.
Teplota jde vzhůru
kdo zažene noční můru?
Maminka mi čaj už nese
Strachy se jí hlásek třese
Neboj, mami, neboj nic
Obránců mám přece víc
Krvinky i buňky jiné
Hnedle nemoc pomine
Všichni síly v těle spojí
A nemoc? Ta neobstojí

 

Zdroj foto: stránky projektu Nemoc nemá mocNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Abychom žili plnohodnotný život, nemusíme zvířata týrat “ říká Alena Buksová

zvirata perexAlena Buksová zasvětila svůj život práci v organizaci na ochranu zvířat. Jak se staví k současné situaci práv zvířat ve světě a jaká jsou podle jejích slov největší úskalí při práci v neziskové organizaci?

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Pan Eduard Ingiš se rozloučil s Ústí nad Labem

ingi200Naposledy v Ústí nad Labem zazněly krásné písně Eduarda Ingriše v podání amatérského souboru Lindušky, zpívající na profesionální úrovni. Tentokrát v sále Vědecké knihovny do svého repertoáru  zařadily  i skladbu napsanou pro první dámu Peru , „Perú mi am...


Literatura

Bouřemi zmítaná Říše bouří

Rise bouri200Na žádnou jinou bouři jsem v životě nečekala tolik jako na Říši bouří. Sláva. Konečně ji držím v ruce. Po, pro mě lehce nezáživném povídkovém mezidílu Krvavé ostří, se dočkávám pátého pokračování Skleněného trůnu od Sarah J. Maas.

<...

Divadlo

Rok 2016 zahájí NoD „čistým řezem“ - Jana Vrána/DJ Alyaz/Vj Tomáš Vavříček - CLEAN CUT

cleancut200V projektu CLEAN CUT se zabýváme ZMĚNOU, jako životním obdobím, kterou můžeme také nazvat PŘEVRATEM neboli univerzálním principem ODPOUTÁNÍ SE. Konkrétně máme na mysli časový úsek nicoty mezi koncem a začátkem, které nevnímáme jako dva rozdílné st...

Film

Spider-man: Homecoming

spider-man200Dlouho očekávaný v pořadí již šestý návrat Spider-mana na filmová plátna je po 3 letech konečně zde. V únoru roku 2015 uzavřely Marvel Studios a Sony smlouvu, týkající se postavy Spider-mana a jejího užití ve filmech v produkci Marvel, čímž se...