Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Email Tisk

nemoc 20Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP), úspěšně zakončila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, jehož cílem bylo seznámit rodiče a děti s významem a přínosem očkování, rozptýlit jejich obavy a zároveň děti motivovat, aby se nebály vakcinace a návštěvy lékaře. Důležitou součást projektu proto tvořila série přednášek v mateřských a základních školách. Celkem se jich zúčastnilo téměř 500 dětí z Moravskoslezského kraje. RBP ZP nyní vyhlásila tři nejúspěšnější účastníky soutěže o nejhezčí básničku na téma boj s bacily, která projekt doprovázela.

 

 

Do povědomí veřejnosti se projekt dostal především díky přednáškám pro děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. „Zde se děti hravou a zábavnou formou dozvěděly, jak očkování pomáhá. Vakcinaci si také mohly samy vyzkoušet na panáčkovi Viktorovi. Věříme, že jsme tak naplnili cíl děti nejen poučit, ale také odstranit jejich strach z injekcí a z lékařů,“ popisuje Lubomír Káňa.

Vítězné příspěvky do soutěže o nejhezčí básničku, která celý projekt završila, vybrala porota složená ze zástupců RBP ZP. Svou kreativitou ji nejvíce zaujala díla 7leté Anety Dohnalové, 5leté Lízy Bartoškové a 9leté Anny Klabouchové. „Těší nás, že se rodiče s dětmi do naší soutěže zapojili a že je projekt zaujal. Všechny zaslané básničky byly velmi povedené a vybíralo se z nich těžce. První tři od nás získají dárkový balíček, který mimo jiné zahrnuje také originální omalovánky a ilustrovanou brožurku o očkování,“ doplňuje Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP. Vítězné básničky si mohou zájemci přečíst na webových stránkách www.nemocnemamoc.cz.

nemoc 1

 

RBP projekt zahájila v září letošního roku. Zaměřil se na osvětu rodičů, dětí i širší veřejnosti v oblasti očkování dětí od narození do 18 let. „Veřejnost se o projektu a o tématu povinného a nepovinného očkování i vakcinace na cesty dozvídala také prostřednictvím webových stránek a profilu na sociální síti Facebook. Velkému zájmu se těšila i minisérie edukativních videonahrávek. Věříme, že projekt splnil svůj cíl a napomohl veřejnosti získat důležité informace a zároveň rozptýlit obavy z očkování,“ shrnuje výsledky projektu Lubomír Káňa.
 
O projektu Nemoc nemá moc
„Nemoc nemá moc“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, který má za cíl seznámit rodiče a jejich děti s očkováním. Informuje rodiče o pravidelném povinném a také o doporučeném očkování a vysvětluje, v čem spočívá jeho význam. Zároveň chce rozptýlit obavy rodičů z nežádoucích účinků očkování a motivovat děti, aby se nebály návštěvy lékaře. Zaměřuje se tak na vytváření pozitivního postoje dětí k ochraně vlastního zdraví.


Vítězná básnička v soutěži k projektu Nemoc nemá moc

Aneta Dohnalová, 7 let

Nemoc už se vkrádá,
bolí mě i záda.
Teplota jde vzhůru
kdo zažene noční můru?
Maminka mi čaj už nese
Strachy se jí hlásek třese
Neboj, mami, neboj nic
Obránců mám přece víc
Krvinky i buňky jiné
Hnedle nemoc pomine
Všichni síly v těle spojí
A nemoc? Ta neobstojí

 

Zdroj foto: stránky projektu Nemoc nemá mocNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)

Čtěte také...

Novoměstský krajáč

krajac 200Za nevšedním názvem akce se skrývá přehlídka původních řemeslných výrobků a lahodných dobrot z našich regionů, která se uskuteční v sobotu 1. listopadu (10-18hod) na Novoměstské radnici v centru Prahy.


Literatura

Spletité tajemství ukryté na ledovém dně

hlubiny 200Švédsko nás neustále zásobuje (nejen) svými krimi romány a je to jen dobře. Máme možnost se setkávat s novými autory, novými vyšetřovatelskými týmy a především s novými tajuplnými a napínavými příběhy. Ledové hlubiny s sebou nesou spletitý příb...

Divadlo

Na festival Ibérica přijedou hvězdy flamenka. Ujmou se i role lektorů ve tvůrčích dílnách

Iberica 200Festival španělské kultury Ibérica, který mezi 11. a 16. srpnem zamíří do Prahy, Brna a Boskovic, nabídne už pojedenácté uhrančivá představení plná vášnivého flamenka a španělských rytmů, ale také filmovou přehlídku či tvůrčí ...

Film

Co je otevřené dílo a jak ho vnímat

Otevrene dilo 200Od Umberta Eca u nás vyšly již leckteré spisy, avšak jeho první velký počin - Otevřené dílo - vychází teprve nyní, po více než půlstoletí od napsání, a to opět zásluhou nakladatelství Argo. I sám Eco si této práce zjevně vážil, protož...