PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

Kultura21.cz

PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

Email Tisk

pribe 200Olomoucké Divadlo na cucky připravuje na úvod letošního ročníku festivalu  Divadelní Flora zcela jedinečnou podívanou. Do městské hry s názvem Tisíc a jedna Olomouc se může zapojit každý, kdo se podělí o své zážitky spjaté s konkrétními místy ve městě.

 

 

 

„Aktuálně jsme ve fázi sběru příběhů. Oslovujeme lidi na ulicích, historky nám také přichází mailem nebo přes sociální sítě. Olomoučané se nám svěřují se svými osobními zážitky, dost často ale vzpomínají také na historické události a proměny města. Zatím jsme zpracovali asi stovku námětů,“ uvedla Magdaléna Petráková, produkční divadla.


Díky podpoře Mezinárodního videgrádského fondu si mohlo Divadlo na cucky ke spolupráci přizvat maďarské komunitní divadlo KOMA Bázis, které se ve svých aktivitách soustředí především na panelová sídliště. Soubory společnými silami zpracují scénář, který by měl mít podobu mapy příběhů. „Vznikne trasa, po níž se účastníci akce budou pohybovat a na které jim budou jednotlivé příběhy představeny,“ doplňuje Magdaléna Petráková.

pribe 2

 

První olomoucká městská hra se uskuteční v den zahájení 19. Divadelní Flory, v pátek 8. května od 14:30 hod. Výchozí stanoviště bude v sídle Divadla na cucky ve Wurmově ulici. Pokud chcete svou vzpomínkou přispět i vy, máte poslední šanci. Své příběhy můžete zasílat do 30. března na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Více informací naleznete na webu www.divadlonacucky.cz.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

S paní Alicí Koškovou o celostátní anketě "SUK - čteme všichni"

suk perexKterou knihu vydanou v roce 2013 vyberou čtenáři jako nejlepší? To se můžeme zatím pouze dohadovat. Hlasování je v plném proudu a ještě chvíli nás nechá všechny napjaté. Anketa „SUK – Čteme všichni“ je celostátní anketo...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)

Čtěte také...

Módní svět Lady Sue Ryder. Velký módní bazar podpoří seniory

sue 200Nezisková organizace Domov Sue Ryder, která pečuje o seniory, pořádá v úterý 21. října 11. charitativní módní bazar tentokráte NOVĚ v prostoru Veletržního paláce - Café Jedna. Za skvělé ceny nakoupíte m...


Literatura

Naboso s Ninou Karen

naboso200Zaplaveni jeden druhým. Hledám tě, ztrácím tě, jsi v těchto řádcích, jsi mou přenošenou trýzní. Básnickou sbírku Niny Karen Naboso vydalo nakladatelství Monika Le Fay.

...

Divadlo

Prokleté a dokonalé Úplné zatmění

uplne zatmeni 200Na zlínském jevišti se v sobotu 24. října 2015 představili herci z Městského divadla Mladá Boleslav v proklatém dramatu Úplné zatmění o Paulu Verlainovi a Arthuru Rimbaudovi. Představení režíroval Pavel Khek, ve Zlíně známý díky ins...

Film

Musí se do práce, i kdyby se nechtělo!

200filmFilm Já to tedy beru, šéfe…! reaguje na tehdejší podnikovou a ekonomickou stabilitu v Československu. Pracovních míst bylo mnohem více než práceschopných a kdyby nebylo zaměstnání ze zákona povinné, museli by se lidi k činnosti přemlouvat.

...