PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

Email Tisk

pribe 200Olomoucké Divadlo na cucky připravuje na úvod letošního ročníku festivalu  Divadelní Flora zcela jedinečnou podívanou. Do městské hry s názvem Tisíc a jedna Olomouc se může zapojit každý, kdo se podělí o své zážitky spjaté s konkrétními místy ve městě.

 

 

 

„Aktuálně jsme ve fázi sběru příběhů. Oslovujeme lidi na ulicích, historky nám také přichází mailem nebo přes sociální sítě. Olomoučané se nám svěřují se svými osobními zážitky, dost často ale vzpomínají také na historické události a proměny města. Zatím jsme zpracovali asi stovku námětů,“ uvedla Magdaléna Petráková, produkční divadla.


Díky podpoře Mezinárodního videgrádského fondu si mohlo Divadlo na cucky ke spolupráci přizvat maďarské komunitní divadlo KOMA Bázis, které se ve svých aktivitách soustředí především na panelová sídliště. Soubory společnými silami zpracují scénář, který by měl mít podobu mapy příběhů. „Vznikne trasa, po níž se účastníci akce budou pohybovat a na které jim budou jednotlivé příběhy představeny,“ doplňuje Magdaléna Petráková.

pribe 2

 

První olomoucká městská hra se uskuteční v den zahájení 19. Divadelní Flory, v pátek 8. května od 14:30 hod. Výchozí stanoviště bude v sídle Divadla na cucky ve Wurmově ulici. Pokud chcete svou vzpomínkou přispět i vy, máte poslední šanci. Své příběhy můžete zasílat do 30. března na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Více informací naleznete na webu www.divadlonacucky.cz.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Z Nebe spadne nová deska. Frontman komentuje začátky a úspěchy mladé kapely

200 nebeSkupina Nebe: "Doufáme, že to za nějaký čas budeme moci Richardovi všechno vrátit"

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Čtěte také...

Kultura mezi oblečením

kultura mezi oblecenim200Každý kousek tady vynikne. V rámci novinářské snídaně to uvedla jedna z přítomných redaktorek. V butiku mARTina v karlínské Šaldově ulici je příjemná atmosféra, v době adventní obohacená o vkusnou vánoční výzdobu. Ku...


Literatura

Připomeňte si příběh evoluce

pribeh-zivota 200Nakladatelství Albatros Media vydalo další knihu z řady Račte vstoupit do muzea, tentokrát Příběh života s podtitulem Evoluce. Vydejte se za historií Země i vy.

 

...

Divadlo

Vojtěch Dyk za měsíc opět vstoupí na jeviště coby kněz v Bernsteinově Mši

dyk 200Půlroční pauza končí, zvolna se rozjíždějí přípravy na závěrečné, podzimní uvedení proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v novém nastudování v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Při jarní premiéře MŠE zaujala kritiky a nadchla diváky ...

Film

Aňa Geislerová natáčí horor Polednice

Polednice 200Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a  česká herecká ikona Daniela Kolářová se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Toto, možná překvapivé spojení hereckého obsazení a žánru, pochází z dílny au...