Slonková i Závozda na festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry
Banner

Slonková i Závozda na festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry

Email Tisk

Vsemi smery 200Jak novináři válčí s morálními hodnotami a kam až mohou ve své práci zajít? Nejen na tyto otázky budou odpovídat hosté festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry, který se uskuteční 16. dubna v Experimentálním prostoru NoD v Praze. Na studentskou akci dorazí uznávané mediální osobnosti, mezi nimi například bývalá šéfredaktorka deníku MF Dnes a investigativní novinářka Sabina Slonková či člen rady České televize Jiří Závozda.

Kromě debaty Války hodnot se návštěvníci mohou těšit na plno dalších interaktivních diskuzí a workshopů. „Festival se nebude zaobírat jen tištěnými médii a televizí, ale také rádiem, fotografií  a marketingem,“ říká zástupce studentů Jindřich Oukropec. Svoji práci v oblasti marketingu představí ředitelka agentury FreyaCZ Kateřina Borovanská ve workshopu Dotkni se své komunity, do zákulisí grafických designerů návštěvníky zavede její kolega Tomáš Nečas ve workshopu Obrazoví lháři.


„Letošní jedenáctý ročník festivalu Všemi směry nese motto „Až na kost“, to znamená, že chceme jít do hloubky probíraných věcí a neptat se povrchně,“ vysvětluje jedna z organizátorek festivalu Monika Suková. I proto například na debatu Příběh válečné fotografie nepřijde jen fotografka Alžběta Jungrová, ale i voják se zkušenostmi z Afghánistánu Pavel Stehlík, který popíše, jak vojáci vůbec válečné fotografy vnímají.

Vsemi smery maskot


Milovníky hudby určitě potěší diskuze Chci bejt slyšet, ve které bude ředitelka internetového rádia StreetCulture Iva Jonášová a Josef Vlček z Rockzonu řešit, jak se nejlépe jako začínající umělec zviditelnit navzdory usedlosti české hudební scény. Muzice bude patřit i závěr večera, kdy zahraje kapela Wild Tides a DJ´s Them Darned Teenagers.


Lístky na festival Všemi směry jsou k dostání online na webových stránkách nebo je lze zakoupit osobně v prodejnách Freshlabels Store (Panská, Praha 1), MusicTown Record (Ondříčkova, Praha 3), v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky (Opatovická, Praha 1) či přímo na místě v den konání akce. Vstupenka stojí 100 korun.

Festival Všemi směry: Událost zasvěcená médiím
Všemi směry je neziskový projekt, který tradičně organizují studenti Vyšší odborné školy publicistiky. Původním záměrem festivalu bylo představit spolužákům, rodině a přátelům práce všech studentů školy. Během několika let se z akce stala událost, která je zasvěcená médiím.


Minulých ročníků se zúčastnily mediální osobnosti jako například bývalá televizní moderátorka ČT Jolana Voldánová, spisovatel Michael Viewegh, šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery nebo bývalý šéfredaktor deníku MF Dnes Robert Čásenský.

Program festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry 2015


PŘÍBĚH VÁLEČNÉ FOTOGRAFIE
Čas: 13:30 – 14:15 Sál: Velký sál
Hosté: Alžběta Jungrová (reportážní fotografka), Pavel Stehlík (voják),
Moderátoři: Kristina Andonová, Adéla Valentová
I přesto, že fotograf do konfliktů vědomě nezasahuje, nachází se v bezprostřední blízkosti a je jejich součástí. Jak fotografka vnímá vojáky? A jak voják vnímá válečné fotografy? Existuje mezi nimi nějaký vztah? Je vůbec to, co vidíme na fotografiích z válek, realita? Na všechny tyhle otázky ti odpoví uznávaná fotografka Alžběta Jungrová, o svoje zážitky se podělí také praporčík Pavel Stehlík, který nedávno sepsal svoje zkušenosti z Afghánistánu v knize Do Temnoty. Emotivní diskuzí tě provedou studentky Vyšší odborné školy publicistiky Adéla Valentová a Kristina Andonová. Jestli tě válka nenechává chladným, přijď si poslechnout debatu o příběhu válečné fotografie do Velkého sálu od 13:30.

Vsemi smery banner

CHCI BEJT SLYŠET
Čas: 14:45 – 15:30 Sál: Velký sál
Hosté: Iva Jonášová (StreetCulture), Josef Vlček (RockZone), Pino Ungvölgyi (Deezer CZ a SK), Ondřej Pacner (hudebník)
Moderátoři: David Loch
 „Mám už za sebou několik koncertů, ale chci se někam posunout a bejt slyšet. Kam mám jít? Za kým? S čím? A jak?“ Tak se bude ptát začínající hudebník a student Vyšší odborné školy publicistiky Ondřej Pacner hostů diskuze, která bude o online hudbě a o tom, jak být úspěšný navzdory usedlosti české hudební scény. Odpovídat mu budou ředitelka online rádia Street Culture Iva Jonášová, rozhlasový dramaturg s mnohaletou zkušeností Josef Vlček a zástupce hudební aplikace Deezer Pino Ungvölgyi. Touhle zajímavou hudební debatou tě spolu s Ondrou provede redaktor rádia StreetCulture David Loch. Takže pokud tě hudba nenechává v klidu, nenech si ujít tuhle melodickou debatu a přijď v 14:45do Velkého sálu.

 

DOKUFASCINACE - překvapení
Čas: 15:45 – 18:00 Sál: Velký sál Moderátoři: Radka Myšková
 
IMPROVARIACE
Čas: 18:15 – 18:45 Sál: Velký sál
Host: Jan Urban (IMPROvariace)
 Každý z nás musí čas od času improvizovat. Kolikrát se může jednat o velmi vtipné situace. Přesvědčit se o tom můžete na představení členů divadelního klubu IMRPOvariace, které se stalo již tradiční součástí festivalu. Jak se improvizuje, nám se svými kolegy ukáže Jan Urban, který na Vyšší odborné škole publicistiky vede modul Improvizace a herectví pro neherce. Pokud se chceš pořádně zasmát a trochu se uvolnit, určitě přijď v 18:15 do Velkého sálu.

VÁLKY HODNOT
Čas: 19:00 – 19:50 Sál: Velký sál
Hosté: Sabina Slonková (investigativní novinářka), Roman Bradáč (VOŠP), Jiří Závozda (Česká televize)
Moderátor:  Jan Hrušovský
Studenti: Anna Řeháková, Sára El Maghrabi, Vladimír Koča
Útoky na redakci týdeníku Charlie Hebdo znovu otevřely debatu o svobodě slova. Kam až mohou novináři ve své práci zajít? Jsou vůbec média svobodná? Kam sahá svoboda slova v České republice? O tom se budou bavit investigativní novinářka Sabina Slonková, bývalý zahraniční zpravodaj České televize a pedagog Vyšší odborné školy publicistiky Roman Bradáč a člen rady ČT Jiří Závozda. Kromě svobody slova se budou během diskuze řešit kritické situace, které hosté při své práci zažili. Dalším tématem bude, zda se v mediální branži vyplatí riskovat. Za studenty z Vyšší odborné školy publicistiky se debaty zúčastní a zkušené kolegy vyzpovídají Anna Řeháková, Sára El Maghrabi a Vladimír Koča. Pokud se chceš dozvědět, jak novináři válčí s morálními hodnotami, tenhle blok je přesně pro tebe. V 19:00 zavítej  do Velkého sálu.

Vsemi smery tym

WORKSHOP – OBRAZOVÍ LHÁŘI
Čas: 14:15 – 14:45 Sál:Malý sál
Host: Tomáš Nečas (FREYA CZ)
Lhát se nemá. V dnešním světě jsou však upravené fotografie, lživé obrázky a směšné ilustrace na internetu hlavními nositeli zkreslených informací. Jak se k tomu „obrazoví lháři“ staví? Do zákulisí grafických designérů tě zavede absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a kreativní ředitel agentury FREYA CZ Tomáš Nečas. O tom, jak rychle zvládnout základy Photoshopu a reagovat na aktuální dění pomocí infografiky a koláží, se dozvíš v Malém sále od 14:15.

WORKSHOP – DOTKNI SE SVÉ KOMUNITY
Čas: 15:00 – 15:30 Sál:Malý sál
Host: Kateřina Borovanská (FREYA CZ)
Chceš se podívat do zákulisí reklamy a přijít na kloub tomu, jak tě marketingové agentury studují? Na workshopu Dotkni se své komunity ti odbornice na obsahový marketing Kateřina Borovanská prozradí, jak se dnes cílí na dané skupiny lidí. Jak nejlépe poznat vybranou skupinu lidí ti pomůžou i studenti Jindřich Oukropec a Denisa Olešovská. Zda tě tedy zajímá reklama a marketing, nenech si od 15:00 v Malém sále ujít tenhle parádní workshop.

PRVÁCKÝ SPEED DATING
Čas: 15:45 – 16:45 Sál: Malý sál
Hosté: zástupci zaměření
Seznamka jako z amerického slaďáku, tak bude probíhat workshop Speed dating. Pokud jsi v prvním ročníku, nebo tě zkrátka zajímá, co všechno se dá na naší škole studovat, tohle je příležitost právě pro tebe. U každého stolečku bude vedoucí zaměření a student druhého nebo třetího ročníku, kteří ti popíší, co všechno se dá na Vyšší odborné škole publicistiky dělat. Ty budeš mít deset minut na to, aby ses zeptal na věci, které tě zajímají nebo ti nejsou úplně jasné. Tak nepropásni svoji příležitost dozvědět se víc a přijď si v 15:45 zarandit do Malého sálu.

WORKSHOP – LITERÁRNĚ NA KOST
Čas: 17:15 – 17:45 Sál: Malý sál
Host: Marie Němcová (VOŠP)
Workshop pro všechny milovníky poezie se ponese v klidné a tiché atmosféře. Studentka Marie Němcová společně s návštěvníky tohoto bloku složí vlastní básně na dané téma „až na dřeň“, které mezi sebou následně přednesou. Součástí workshopu bude i rozmístění a ukrytí básní v prostorách NoDu. Pokud chceš dát prostor svému uměleckému já a zanechat svou stopu na festivalu Všemi směry, přijď do Malého sálu v 17:15.

 


Vsemi smery banner 2

WORKSHOP – GENERATION SESSION; KAM AŽ JSME DOŠLI
Čas: 18:00 – 18:45 Sál: Malý sál
Hosté: Kateřina Jirovská (ČT), Klára Fischleinová (Novinky.cz), Klára Kučerová (ČT), Markéta Prokšanová (Yacht)
Moderátor: Martin Kézer (VOŠP, Právo)
Na tomto workshopu redakce ti představí bývalí studenti Vyšší odborné školy publicistiky. Redaktor deníku Právo a pedagog VOŠP Martin Kézr si zahraje na moderátora, který bude klást Kateřině Jirovské (ČT), Kláře Fischleinové (Novinky.cz), Kláře Kučerové (ČT) a Markétě Prokšanové (Yacht) otázky ve stylu Všechnopárty. Jeho roli potom převezmou čtyři studenti z Generace20 a svedou se svými bývalými kolegy „válku“ o tom, zda jim působení ve školní redakci v něčem pomohlo. Jestli se chceš dozvědět, jaký je rozdíl mezi školou a realitou v médiích, zavítej v 18:00 do Malého sálu.

PŘEDÁVÁNÍ HODNOTNÝCH PŘEDMĚTŮ
Čas: 20:00 – 20:30 Sál: Malý sál
Moderátor: Ladislav Hrejzek
Každý předmět má nějaký příběh. Těsně před afterparty se v Malém sále uskuteční neformální předávání hodnotných předmětů, které věnovali učitelé z Vyšší odborné školy publicistiky, budou však k mání předměty s příběhy přímo neobyčejnými, skvělými a šokujícími. Největší lákadla ti prozradit nemůžeme, ale během festivalu si všechny cennosti budeš moct prohlédnout v galerii NoD. Ladislav Hrejzek, který bude předávání koordinovat se na tebe bude těšit ve 20:00 v Malém sále.

AFTERPARTY
Čas: 20:30 – 22:00 Sál: Velký sál Vystoupí: Wild Tides (blues punk rock & roll)
Čas: 22:00 Sál: Malý sál Vystoupí: Them Darned Teenagers (electronica rave)
Letošní 11. ročník festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry zakončí kapela Wilde Tides a DJ’s Them Darned Teenagers. V půl deváté večer v Experimentálním prostoru NoD se rozezní nabroušený žižkovský americana punk a od desíti se pak můžete těšit na electronica rave.

Více informací:

www.vsemismery.cz
https://www.facebook.com/VsemiSmery?fref=ts


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Z archivu...

Čtěte také...

PŘIVÍTEJTE PRVNÍ LETNÍ DEN ZÁBAVOU A DYZAJNEM

DMleto perexVíte, že astronomické léto začíná prvním letním dnem 21. června ve 12 hodin, 51 minut a 17 sekund? A víte, že osmnáctý Dyzajn market se odehraje 21. června od 10:00, a to hned na třech místech? P...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Radši nekoukat/ Beletrie pro dospělé

radsi 200Pro mě je Motto už dávno symbolem pohody a odpočinku. Hlavně proto, že každá kniha je plná příběhů, u kterých si opravdu odpočinu. A proto jsem už dopředu věděla, že tahle knížka formátu „tak akorát do kabelky“ nazvaná Radši nekoukat mě jistojistě ...

Divadlo

Přípravy prvního ročníku Noci divadel jsou v plném proudu

200divVíce než 80 souborů a divadel z 21 českých a moravských měst se rozhodlo zapojit do projektu Noc divadel 2013. Sobota 16. listopadu 2013 se tak stane dnem otevřených divadel a výjimečných zážitků. Akce proběhne souběžně v 11 evropských zemích – poprvé také...

Film

V rámci 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bylo dnes odhaleno 10 filmů oficiálního výběru. Filmové ceny LUX 2016.

lux 200Filmy, které výběrová komise Filmové ceny LUX vybrala, jsou jednou z nejrozmanitějších sestav v desetileté historii ceny. Skutečně, v tomto roce si připomínáme 10. výročí Filmové ceny LUX a 10 filmů letošního výběru, které byly dnes představeny, ukazuj...