Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění

Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění

Email Tisk

Culturea 2015 200Multikulturní festival Culturea se letos uskuteční 28. a 29. dubna v prostorách zlínského zámku a jeho okolí. Již potřetí tak ve dvou dnech představí atmosféru dvou cizích a navzájem velmi odlišných zemí.  První den přenese návštěvníky do romantické a elegantní Francie a hned den na to je vtáhne do světa divoké a vášnivé Brazílie. A nutno říci, že obě země mají hodně co nabídnout!

 


Velká část francouzského dne bude věnována gastronomii. V poledne budou moci návštěvníci shlédnout přípravu tříchodového francouzského menu a v podvečer zase výrobu toho nejsladšího, co Francie nabízí – makronek. Tyto gastronomické zážitky budou samozřejmě vyváženy notnou dávkou kultury – bude možné shlédnout francouzskou komedii „Co jsme komu udělali“ nebo divadelní hru „Tlustý prase“. Celý den pak bude zakončen degustací vín od Jana Stávka a klavírním koncertem.

Hned druhý den oživí zlínský zámek a jeho okolí atmosféra Brazílie. Seznámí návštěvníky s přípravou brazilské kávy a čaje, které bude samozřejmě možné ochutnat. Temperament této země zažijí návštěvníci na vlastní kůži na workshopu samby pod vedením profesionálních tanečníků z TK Fortuna. V tanci, který je navíc ještě bojovým uměním i akrobacií, bude pokračovat olomoucké seskupení capoeiristů – Vem Camará Capoeira. V podvečer se pak do ulic Zlína vydá průvod, který vnese atmosféru Brazílie do celého města. Celý program vyvrcholí večerní afterparty v BLOK 12. Tu zahájí bubeníci ojedinělého seskupení Tam Tam Batucada a žonglérská skupina Magnis. V průběhu večera budou návštěvníci moci soutěžit o hodnotné ceny a hlavně si užít pořádnou dávku Brazílie!

Culturea 2015

Culturea samozřejmě nezapomíná ani na nejmladší návštěvníky festivalu. Proto bude dopolední program obou festivalových dnů věnován dětem. Rodiče tak budou moci přijít a své děti svěřit organizátorům festivalu. Ti se už postarají o jejich zábavu i bezpečí. Pro děti jsou připraveny pohybové hry, výtvarná dílna a také soutěže o hodnotné ceny.

Festival pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací pod záštitou výukového předmětu Komunikační agentura. V jeho rámci je letos realizováno celkem šest projektů, z nichž každý je svým způsobem originální. „Culturea je jedinečná právě v její pestrosti. Nejen, že každý rok nabízí návštěvníkům možnost poznání jiného koutu světa, ale zároveň její program není jednotvárný. Nabízíme pestrou paletu toho, co lidé můžou navštívit, ochutnat, zakusit, prostě prožít,“ říká hlavní manažerka projektu Zuzana Kleinová.

Přijměte tedy pozvání na netradiční festival, na kterém každý najde pro sebe to pravé – ať už zábavu, odpočinek nebo poznání.

Culturea 2015

 


Všechny důležité informace najdete na www.culturea.cz nebo na facebookové stránce festivalu.

Zdroj foto: www.facebook.com/CultureaNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Benešov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)

Z archivu...

Čtěte také...

Je tady nový díl Piana – tentokrát s Markem Hubáčkem

piano 200Nedávno jsme vás informovali o talkshow s názvem Piano, která má za úkol ukázat, že i lidé z té nejmenší vesničky mají možnost a schopnost se prosadit a udělat jak sebe tak i svět lepším. My vás v tomto článku seznámíme s dalším hostem – s Markem H...


Literatura

Sluníčko Helena Illnerová hovoří o světle

Illnerova perexČeská fyzioložka a biochemička Helena Illnerová je i ve světě uznávanou autoritou v oboru chronobiologie. V knize s příhodným názvem Čas pro světlo se může čtenář ponořit do dobrodružství vědeckého výzkumu, ...

Divadlo

Červená + Wilson + Hašek + Kraus = 1914 Světová premiéra již 30. dubna ve Stavovském divadle!

1914 perexČervená – Wilson – Hašek – Kraus. Čtyři jména, čtyři legendy, které spojil mimořádný umělecký projekt s názvem 1914, právem jedna z nejočekávanějších událostí letošní divadelní sezony. Nevznikla by be...

Film

Film Ghoul

ghoul 200Film Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi, který má 26. Února celosvětovou premiéru v České republice.

...