Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění
Banner

Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění

Email Tisk

Culturea 2015 200Multikulturní festival Culturea se letos uskuteční 28. a 29. dubna v prostorách zlínského zámku a jeho okolí. Již potřetí tak ve dvou dnech představí atmosféru dvou cizích a navzájem velmi odlišných zemí.  První den přenese návštěvníky do romantické a elegantní Francie a hned den na to je vtáhne do světa divoké a vášnivé Brazílie. A nutno říci, že obě země mají hodně co nabídnout!

 


Velká část francouzského dne bude věnována gastronomii. V poledne budou moci návštěvníci shlédnout přípravu tříchodového francouzského menu a v podvečer zase výrobu toho nejsladšího, co Francie nabízí – makronek. Tyto gastronomické zážitky budou samozřejmě vyváženy notnou dávkou kultury – bude možné shlédnout francouzskou komedii „Co jsme komu udělali“ nebo divadelní hru „Tlustý prase“. Celý den pak bude zakončen degustací vín od Jana Stávka a klavírním koncertem.

Hned druhý den oživí zlínský zámek a jeho okolí atmosféra Brazílie. Seznámí návštěvníky s přípravou brazilské kávy a čaje, které bude samozřejmě možné ochutnat. Temperament této země zažijí návštěvníci na vlastní kůži na workshopu samby pod vedením profesionálních tanečníků z TK Fortuna. V tanci, který je navíc ještě bojovým uměním i akrobacií, bude pokračovat olomoucké seskupení capoeiristů – Vem Camará Capoeira. V podvečer se pak do ulic Zlína vydá průvod, který vnese atmosféru Brazílie do celého města. Celý program vyvrcholí večerní afterparty v BLOK 12. Tu zahájí bubeníci ojedinělého seskupení Tam Tam Batucada a žonglérská skupina Magnis. V průběhu večera budou návštěvníci moci soutěžit o hodnotné ceny a hlavně si užít pořádnou dávku Brazílie!

Culturea 2015

Culturea samozřejmě nezapomíná ani na nejmladší návštěvníky festivalu. Proto bude dopolední program obou festivalových dnů věnován dětem. Rodiče tak budou moci přijít a své děti svěřit organizátorům festivalu. Ti se už postarají o jejich zábavu i bezpečí. Pro děti jsou připraveny pohybové hry, výtvarná dílna a také soutěže o hodnotné ceny.

Festival pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací pod záštitou výukového předmětu Komunikační agentura. V jeho rámci je letos realizováno celkem šest projektů, z nichž každý je svým způsobem originální. „Culturea je jedinečná právě v její pestrosti. Nejen, že každý rok nabízí návštěvníkům možnost poznání jiného koutu světa, ale zároveň její program není jednotvárný. Nabízíme pestrou paletu toho, co lidé můžou navštívit, ochutnat, zakusit, prostě prožít,“ říká hlavní manažerka projektu Zuzana Kleinová.

Přijměte tedy pozvání na netradiční festival, na kterém každý najde pro sebe to pravé – ať už zábavu, odpočinek nebo poznání.

Culturea 2015

 


Všechny důležité informace najdete na www.culturea.cz nebo na facebookové stránce festivalu.

Zdroj foto: www.facebook.com/CultureaNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Čtěme dětem – stojí to za to!

ccd perexDo redakce nám přišel tento krásný dopis od pana ředitele Miloše Richtera z Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku:  Vážení přátelé,  rád bych se podělil o poznatek, jak někteří lidé vnímají knihovny a čtení dětí a dětem. Můj známý a přítel Roman ž...

Nové komentáře


Literatura

Etiketa a špionáž

etik 200Nakladatelství CooBoo se může pyšnit velmi kladnými ohlasy z výběru vydávaných knih pro mládež. Jedna taková je i Etiketa & Špionáž od autorky Gail Carrigerové. Příběh o dívce z velké rodiny. O Sofronie, která se odmítá stát dámou a pro svou matku i ...

Divadlo

Společnost Franze Kafky dává příležitost mladým divadelníkům. V pátek 7. listopadu 2014 pořádá premiéru hry Petera Handkeho Sebeobviňování

sebe 200Divadelní představení nejmladší tvůrčí generace je vedle studentské literární soutěže Cena Maxe Broda dalším projektem Společnosti pro mladou generaci.

...

Film

Publicistický thriller ze současnosti: Čtvrtá mocnost

ctvrta mocnost200Do českých kin vstupuje německý koprodukční snímek Čtvrtá mocnost. Jeho autor Dennis Gansel, režisér mezinárodně oceněného filmu Náš vůdce (Die Welle, 2008), se opět vrací k tematice p...