Výstava pomáhá

Výstava pomáhá

Email Tisk

No Stress 200Až do 23.srpna si mohou návštěvníci opavského Domu umění koupit fotografie Jany Jabůrkové a Jiřího Turka ze série NO STRESS!. Výtěžek z prodaných fotografií půjde na podporu činnosti ANIMA VIVA o.s. poskytující sociální a související služby v Komunitním centru v Opavě Kylešovicích. Série NO STRESS! se věnuje životu lidí na Kapverdských ostrovech.

“Výstava patří do kategorie umění a my chceme výtěžek směrovat rovněž do oblasti umění - v našem případě do muzikoterapie, či muzikofiletiky. S hudební činností u nás koresponduje i činnost našeho hudebně vokálního souboru, který tvoří terapeutka a dva klienti. Vznikli v únoru 2014 pod názvem TRIO ANIMA. Snažíme se, aby naši klienti zvládali nejen běžný život, ale aby se s ohledem na své zdravotní postižení, a tím limitované možnosti, dokázali realizovat v něčem, co je baví, dělá jim radost “, říká ředitelka a statutární zástupkyně ANIMA VIVA o.s. Hana Brňáková.

Fotografové k akci dodávají: "Chtěli jsme zachytit ojedinělý ráj nedaleko Evropy, dokud nebude zničený všude přítomnou uniformitou. Věříme, že fotografie minimálně mile zahřejí…. Na konci výstavy chceme věnovat ANIMě působící v nově zrekonstruovanému opavskému Komunitnímu centru fotografii dle jejich výběru. Zároveň se této neziskové organizaci chystáme věnovat část výtěžku z prodaných fotografií. Věříme, že tak podpoříme náročnou práci sociálních pracovníků, která je opomíjená a není často doceněná. Prosíme také o Vaši podporu!"

No Stress

V průběhu posledních pěti let fotografovali autoři výstavy NO STRESS! život obyčejných lidí na Kapverdských ostrovech. Hlavní turistický ostrov Sal, odkud pochází větší část fotografií, je vlastně poušť. Ale okouzlující poušť. Nekonečné pláže, osvěžující Atlantik, výborné čerstvé ryby, stálé počasí a především "No stress" přístup k životu. Je to návykové. Nikam nespěcháte, nic vás nerozčiluje, nic nemusíte, užíváte si slunce, pozorujete místní rybáře, mládež hrající fotbal úplně kdekoliv a všudypřítomné děti a psy. Každý z 10 hlavních ostrovů je trochu jiný a má své kouzlo. Třeba ostrov Fogo je vlastně stále aktivní sopka plná polí, na kterých se pěstuje ovoce, zelenina a hlavně víno. Červená vína z tohoto ostrova jsou přímo skvostná. Všichni kapverďani jsou sportovci, hudebníci a tanečníci. Lambáda, kultovní tanec 80-tých let pochází právě odtud.

https://www.facebook.com/events/371824076347450/371824536347404/


 

Rozhovor

MetaLinda: „Bola iná doba, asi aj lepšia, ako je teraz.“

Metalinda perexSkupinu MetaLinda založili v Bratislave v roku 1983 členovia skupiny Halušky a Regata Peter Sámel, Ján Lapoš, Vlado Suchán a Dušan Horecký. Ich začiatky ako uviedol Peťo Sáme

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Kulturně naservírovaná dýně Hokaido

hokaido200Kulturní může být i stolování. Přinášíme vám proto jeden zimní recept, který nejenže dobře chutná, ale i vypadá. Připravila jej výživová poradkyně Charlotte Vrindavani Kostelková.

 

 

...

Literatura

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město – pokračování podivuhodného dobrodružství

Sirotcinec Podivne mesto200První díl (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti), kterým se Ransom Riggs dostal na žebříčky bestsellerů byl jednoznačně něčím zcela výjimečným. Použitím dobových fotografií vnesl do příběhu nenapodobitel...

Divadlo

Ta smrt mu zkrátka sluší…

smrt mu slusi  perexBob Barel je diváky milovaný seriálový herec. Na divadelních deskách však své kritiky neoslnil, právě naopak. Nyní je ale nominován na cenu Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen hlas kritika, který ve...

Film

Bez gravitace může být člověku nevolno

gravitace perexFilm Gravitace (2013) je uváděný jako jeden z nejlepších filmů současnosti. Speciálními efekty a impozantními záběry vesmíru je doslova přeplněný. Až je možná škoda, že se podobných filmů netočí víc.