Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Kultura21.cz

Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Email Tisk

eko200Nejvlivnější světové značky od módních až po ty technické se spojují, aby inspirovaly a motivovaly své zákazníky k používání recyklovaných výrobků v každodenním životě a podporovaly tak kladný vztah veřejnosti k životnímu prostředí. Lidé by si měli uvědomit, že to, co dnes považují za odpad, může být v blízké budoucnosti předmět každodenní potřeby.

 

 

Jedním z příkladů takové iniciativy je značka EKOCYCLE ™, kterou v roce 2012 pomohla založit společnost Coca-Cola společně se světoznámým hudebníkem will.i.am., aby ukázali spotřebitelům jak je důležitá recyklace v každodenním životě a podpořili myšlenky udržitelného životního stylu a odpovědnosti za životní prostředí.

Cílem je navrhovat a vytvářet předměty každodenní potřeby z odpadových materiálů jako jsou plastové lahve, hliníkové plechovky, které se zpracují do surové podoby, a ze kterých světoví designeři a sposlečnosti vyrobí módní a funkční výrobky. První výrobky značky EKOCYCLE mohli vyzkoušet a zakoupit návštěvníci právě končící světové výstavy EXPO 2015 v Miláně.

Díky spojení ikonických značek jako jsou například Coca-Cola, Levi's, Adidas, ale i mladých prosazujících se zanček jako je MCM a RVCA, EKOCYCLE™, vznikly tyto okouzlující a inspirující výrobky: 

Nejnovějším přírůstkem značky  EKOCYCLE ™ je tiskárna 3D Cube®, která je výsledkem spolupráce s 3D Systems. Tiskárna používá náplně vyrobené z části z recyklovaných PET lahví. Jedna náplň obsahuje materiál z 3 PET lahví. „V EKOCYCLE Cube je obrovský potenciál pro každého, od studentů a domácí ch kutilů, po umělce a inovátory.  Ti všichni si postupně uvědomují smysl recyklování, které se může stát nedílnou součástí vytváření nových věcí a předmětů jejich každodenního života,“ uvedl Kelli Sogar, senior global lincensing manager společnosti The Coca-Cola Company. 

Značka EKOCYCLE je postavena na konceptu " Recycling-Reinvention-Rebirth " (recyklace, znovuobjevení a znovuzrození), který zdůrazňuje dvě strany recyklace. Aktivní přístup a snahu pečlivě třídit odpady a dostupnost výrobků z recyklovaných odpadů na trhu pro širokou veřejnost. Toto jsou způsoby, kterými mohou spotřebitelé, prostřednictvím svých nákupních preferencí, přispívat k ochraně životního prostředí.

eko6

 

Zákazníci si mohli poprvé vyzkoušet a zakoupit výrobky značky EKOCYCLE na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně v pavilonu společnosti Coca-Cola, který byl originální nejen svým designem, ale i myšlenkou respektu k životnímu prostředí. Pavilon byl postaven z ekologických příznivých materiálů v kombinaci dřeva skla a vody.  

Konkrétním příkladem závazku společnosti Coca-Cola k ochraně a udržitelnosti životního prostředí je PlantBottle ™.  První plastová lahev na světě vyrobená pouze z přírodních rostlinných materiálů. Tuto novinku představila společnost také na EXPU 2015 v Miláně.

Obaly PlantBottle ™ jsou plně recyklovatelné vyrobené pomocí technologie převádějící přírodní cukry z rostlin na složky, ze kterých se pak PET obaly vyrábí. Obaly vypadají stejně jako tradiční PET lahve, jsou však zcela recyklovatelné a pomáhají šetřit životní prostředí.


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (9)

Čtěte také...

8. díl Prima Partičky přivítá Tomáše Krause

HML 3840Prima Partička vás prostě baví. Premiérový díl ve složení Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Daniel Dangl, hudební mág Marián Čurko a Michal Novotný doplní moderátor Tomáš Kraus. Bavte se!


Literatura

James Altucher: Zvolte sebe!

Zvol sebe perexDobrá, přehlédněte hned zkraje na knize poznámku „Vydělejte miliony“, protože vás může demotivovat. Málokomu se to podaří a byla by škoda, kdybyste tuto knihu odložili s tím, že to bude zase snůška žvástů na téma rychlého zbohatnutí. Kd...

Divadlo

Večeru tříkrálovému něco chybělo

vecer trikralovy 200Do jedné z nejslavnějších komedií od klasika všech klasiků Williama Shakespeara - Večera tříkrálového se pustilo Městské divadlo Zlín.  Jedná se o první velký titul tohoto roku a na svědomí jej má režisér Jakub Nvota oblíbený dí...

Film

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

altDne 3. května vstoupí do distribuce českých kin nekonvenční dokumentární počin režiséra Karla Vachka. S podtitulem filmového románu se vydává pomocí kamery hledat pravdy o mimozemských i zemských civilizacích, reklamokracii a demokracii počítačových...