Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Email Tisk

eko200Nejvlivnější světové značky od módních až po ty technické se spojují, aby inspirovaly a motivovaly své zákazníky k používání recyklovaných výrobků v každodenním životě a podporovaly tak kladný vztah veřejnosti k životnímu prostředí. Lidé by si měli uvědomit, že to, co dnes považují za odpad, může být v blízké budoucnosti předmět každodenní potřeby.

 

 

Jedním z příkladů takové iniciativy je značka EKOCYCLE ™, kterou v roce 2012 pomohla založit společnost Coca-Cola společně se světoznámým hudebníkem will.i.am., aby ukázali spotřebitelům jak je důležitá recyklace v každodenním životě a podpořili myšlenky udržitelného životního stylu a odpovědnosti za životní prostředí.

Cílem je navrhovat a vytvářet předměty každodenní potřeby z odpadových materiálů jako jsou plastové lahve, hliníkové plechovky, které se zpracují do surové podoby, a ze kterých světoví designeři a sposlečnosti vyrobí módní a funkční výrobky. První výrobky značky EKOCYCLE mohli vyzkoušet a zakoupit návštěvníci právě končící světové výstavy EXPO 2015 v Miláně.

Díky spojení ikonických značek jako jsou například Coca-Cola, Levi's, Adidas, ale i mladých prosazujících se zanček jako je MCM a RVCA, EKOCYCLE™, vznikly tyto okouzlující a inspirující výrobky: 

Nejnovějším přírůstkem značky  EKOCYCLE ™ je tiskárna 3D Cube®, která je výsledkem spolupráce s 3D Systems. Tiskárna používá náplně vyrobené z části z recyklovaných PET lahví. Jedna náplň obsahuje materiál z 3 PET lahví. „V EKOCYCLE Cube je obrovský potenciál pro každého, od studentů a domácí ch kutilů, po umělce a inovátory.  Ti všichni si postupně uvědomují smysl recyklování, které se může stát nedílnou součástí vytváření nových věcí a předmětů jejich každodenního života,“ uvedl Kelli Sogar, senior global lincensing manager společnosti The Coca-Cola Company. 

Značka EKOCYCLE je postavena na konceptu " Recycling-Reinvention-Rebirth " (recyklace, znovuobjevení a znovuzrození), který zdůrazňuje dvě strany recyklace. Aktivní přístup a snahu pečlivě třídit odpady a dostupnost výrobků z recyklovaných odpadů na trhu pro širokou veřejnost. Toto jsou způsoby, kterými mohou spotřebitelé, prostřednictvím svých nákupních preferencí, přispívat k ochraně životního prostředí.

eko6

 

Zákazníci si mohli poprvé vyzkoušet a zakoupit výrobky značky EKOCYCLE na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně v pavilonu společnosti Coca-Cola, který byl originální nejen svým designem, ale i myšlenkou respektu k životnímu prostředí. Pavilon byl postaven z ekologických příznivých materiálů v kombinaci dřeva skla a vody.  

Konkrétním příkladem závazku společnosti Coca-Cola k ochraně a udržitelnosti životního prostředí je PlantBottle ™.  První plastová lahev na světě vyrobená pouze z přírodních rostlinných materiálů. Tuto novinku představila společnost také na EXPU 2015 v Miláně.

Obaly PlantBottle ™ jsou plně recyklovatelné vyrobené pomocí technologie převádějící přírodní cukry z rostlin na složky, ze kterých se pak PET obaly vyrábí. Obaly vypadají stejně jako tradiční PET lahve, jsou však zcela recyklovatelné a pomáhají šetřit životní prostředí.


 

Rozhovor

Herečka Veronika Kubařová: „Všechny role jsou jako moje děti“

200rozMladičkou Veroniku Kubařovou můžete znát z především z nejen teenagerovských filmů Rafťáci, Ženy v pokušení, Můj vysvlečenej deník či Lidice. Momentálně však tvrdě zkouší v Městských divadlech pražských Markétu. Kterou? Lazarovou! Její premiéra proběhne...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)

Čtěte také...

PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

pribe 200Olomoucké Divadlo na cucky připravuje na úvod letošního ročníku festivalu  Divadelní Flora zcela jedinečnou podívanou. Do městské hry s názvem Tisíc a jedna Olomouc se může zapojit každý, kdo se podělí o své zážitky spjaté s konkrétními místy ve měst...


Literatura

Petra Davidová: Kitchen & the City

kitchen and the city1Právem si tahle kuchařka zaslouží plných 99 %. To jedno procento ubírám z trucu, že jako mohlo tam být s touhle kvalitou mnohem víc než 84 receptů! Je o tom, kterak získat lásku k vaření ve ...

Divadlo

GOLEM se vrací na Štvanici

golem perexInteraktivní divadelní událost, která v září 2013 vzbudila obrovský zájem veřejnosti, se vrátí na deset dní zpět do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici a dovolí divákům od 11. do 20. dubna vstoupit do mystického světa Meyrinkova Golema.

...

Film

„A čo je víťazstvo pre mačku na rozpálenej plechovej streche?...“

kocka na rozpalene plechove strese200„...aby sa na nej udržala čo najdlhšie...“ hovorí Maggie (Elizabeth Taylor) svojmu manželovi Brickovi (Paul Newman) po ďalšej zosérie hádiek, ktoré prekonávajú. Maggie sa cíti ublížená, o...