Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Mission is possible: Světové značky prosazují změnu hodnot a životního stylu

Email Tisk

eko200Nejvlivnější světové značky od módních až po ty technické se spojují, aby inspirovaly a motivovaly své zákazníky k používání recyklovaných výrobků v každodenním životě a podporovaly tak kladný vztah veřejnosti k životnímu prostředí. Lidé by si měli uvědomit, že to, co dnes považují za odpad, může být v blízké budoucnosti předmět každodenní potřeby.

 

 

Jedním z příkladů takové iniciativy je značka EKOCYCLE ™, kterou v roce 2012 pomohla založit společnost Coca-Cola společně se světoznámým hudebníkem will.i.am., aby ukázali spotřebitelům jak je důležitá recyklace v každodenním životě a podpořili myšlenky udržitelného životního stylu a odpovědnosti za životní prostředí.

Cílem je navrhovat a vytvářet předměty každodenní potřeby z odpadových materiálů jako jsou plastové lahve, hliníkové plechovky, které se zpracují do surové podoby, a ze kterých světoví designeři a sposlečnosti vyrobí módní a funkční výrobky. První výrobky značky EKOCYCLE mohli vyzkoušet a zakoupit návštěvníci právě končící světové výstavy EXPO 2015 v Miláně.

Díky spojení ikonických značek jako jsou například Coca-Cola, Levi's, Adidas, ale i mladých prosazujících se zanček jako je MCM a RVCA, EKOCYCLE™, vznikly tyto okouzlující a inspirující výrobky: 

Nejnovějším přírůstkem značky  EKOCYCLE ™ je tiskárna 3D Cube®, která je výsledkem spolupráce s 3D Systems. Tiskárna používá náplně vyrobené z části z recyklovaných PET lahví. Jedna náplň obsahuje materiál z 3 PET lahví. „V EKOCYCLE Cube je obrovský potenciál pro každého, od studentů a domácí ch kutilů, po umělce a inovátory.  Ti všichni si postupně uvědomují smysl recyklování, které se může stát nedílnou součástí vytváření nových věcí a předmětů jejich každodenního života,“ uvedl Kelli Sogar, senior global lincensing manager společnosti The Coca-Cola Company. 

Značka EKOCYCLE je postavena na konceptu " Recycling-Reinvention-Rebirth " (recyklace, znovuobjevení a znovuzrození), který zdůrazňuje dvě strany recyklace. Aktivní přístup a snahu pečlivě třídit odpady a dostupnost výrobků z recyklovaných odpadů na trhu pro širokou veřejnost. Toto jsou způsoby, kterými mohou spotřebitelé, prostřednictvím svých nákupních preferencí, přispívat k ochraně životního prostředí.

eko6

 

Zákazníci si mohli poprvé vyzkoušet a zakoupit výrobky značky EKOCYCLE na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně v pavilonu společnosti Coca-Cola, který byl originální nejen svým designem, ale i myšlenkou respektu k životnímu prostředí. Pavilon byl postaven z ekologických příznivých materiálů v kombinaci dřeva skla a vody.  

Konkrétním příkladem závazku společnosti Coca-Cola k ochraně a udržitelnosti životního prostředí je PlantBottle ™.  První plastová lahev na světě vyrobená pouze z přírodních rostlinných materiálů. Tuto novinku představila společnost také na EXPU 2015 v Miláně.

Obaly PlantBottle ™ jsou plně recyklovatelné vyrobené pomocí technologie převádějící přírodní cukry z rostlin na složky, ze kterých se pak PET obaly vyrábí. Obaly vypadají stejně jako tradiční PET lahve, jsou však zcela recyklovatelné a pomáhají šetřit životní prostředí.


 
Banner

Rozhovor

S Barborou Schneiderovou nejen o storytellingu a festivalu Vikingové

vikingove 200Od 23. do 26. září se v Městské knihovně v Praze bude konat festival Vikingové, jehož součástí bude Večer se staroseverskými bohy. Ten má pod taktovkou mimo jiné paní Barbora Schneiderová, ředitelka občanského sdružení Storytelling a také drama...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)

Čtěte také...

Drahé kameny a minerály, krása, která láká a potěší

kameny 200Fotoreportáž ze 32. českolipského setkání mineralogů a paleontologů, které se v České Lípě uskutečnilo v sobotu 23.2.2013. Tato již tradiční a oblíbená akce se koná každoročně na přelomu zimy a jara a účastní se jí sběratelé z celých...


Literatura

Darina Hamarová – Životem nekráčím sama

darina hamarova 200Prvotní setkání s románem Dariny Hamarové mnohé čtenáře vyděsí – vždyť příšerná grafická úprava obálky je jak z babiččiny červené knihovny nebo hůř, jako další román od Alexandry Potter. Pokud čtenář nejde na jistotu a neví, co od ...

Divadlo

Divadlo na cucky láká všechny generace - novinkou MATE cílí na vysokoškoláky

nacucky200Olomoucké nezávislé Divadlo na cucky zahájilo již pátou sezónu na vlastní scéně ve Wurmově 7. V pestré programové nabídce příštích týdnů jsou představení špičkových hostů z Česka i ze zahraničí, vernisáže, koncerty nebo workshopy pro zájemce různých ...

Film

Animovaní Lichožrouti míří do kin v novém celovečerním filmu

lichozrouti 200Ve čtvrtek 20. října uvede distribuční společnost Falcon do kin animovanou gangsterku pro celou rodinu, film podle slavné knižní trilogie Pavla Šruta a Galiny Miklínové o zlodějích lichých ponožek, Lichožrouti.