Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Email Tisk

orig200Přes 300 českých a zahraničních designérů se představí na piazzetě Národního divadla o třetím adventním víkendu 12. - 13. 12  a Zlaté neděli 20. 12 na největší open- air prodejní výstavě autorské tvorby Dyzajn marketu s podtitulem Zima. “Hlavní ideou unikátního třídenního vánočního Dyzajn marketu je ukázat veřejnosti, že nákupy dárků nemusí nutně být plné stresu v přeplněných obchodních centrech. Pořízení vánočních dárků může pprobíhat i “zábavnou” formou, v pohodě, během kulturních zážitků a popř. samovýrobou na našich workshopech.Unikátní výběr tvůrců a skvělá vánoční atmosféra, to je přesně to, co jsme pro návštěvníky připravili. Přála bych si, aby pod každým vánočním stromečkem byl dárek od  našeho designéra”,  říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

 

 

Návštěvníci se mohou opět těšit na šperky, oblečení, módní doplňky, hračky,oblečení pro děti, i na bytové doplňky a kousky pro muže. Mezi nováčky Dyzajn market Zima přivítá například značku Artistka produkující malé série užitného porcelánu, ale hlavně originály volně malovaných předmětů. Pro autorku je důležitá symbolika a skrytý význam zobrazovaný věcí. Jedním z dalších nováčků je i značka Play.Ink tvořící z vlastního ručně vyráběného papíru. Autorka se věnovala hlavně tradiční japonské tušové malbě,  časem propadla i grafice, nicméně pořád vychází z japonské i čínské estetiky.Tradičně se představí i stálice Dyzajn marketu Black Mountain (sukně, šaty), ATOM RAT (sportovní oblečení), Krispol store (motýlky, šle a boty),Mari.bou s háčkovanými doplňky nebo Magaela se svými květinovými ozdobami.

orig5

 

Na Dyzajn marketu Zima se návštěvníci zahřejí u skvělého jídla a pití, o které se postarají například VinCaffé (LaGenovese), Upekla, Café Buddha, bloggerský stánek I love espresso nebo chutné burgry a hotdogy Frank´s. Na své si přijdou vegetariáni u pohankové palačinky od Galetky.
Pro naše nejmenší návštěvníky je opět připraven dětský koutek se spoustou workshopů, například s Aeroškolou nebo s úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie - cesta do vyjmenované země.

orig7

 

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou tešit na  představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza. V sobotu 12. prosince  se návštěvníci mohou těšit i na speciální módní přehlídky, DJs nebo koncert nevidomé zpěvačky Báry Janové. V neděli 13. prosince  piazzetu rozehraje kapela Bulk a pobaví Geislers. Poslední neděli před Štědrým dnem (20. prosince) vystoupí například Dětská opera Praha nebo kapela Johnny Cash.

orig8

 

Třídenní Dyzajn market Zima se uskuteční na piazzetě Národního Divadla 12. - 13. a 20. prosince 2015 od 10:00 do 19:00.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)

Čtěte také...

TEDxZlín se povedl na jedničku s hvězdičkou

tedx 200Spojilo se šest lidí, aby ve Zlíně vytvořili konferenci TEDxZlín, jejíž hlavní krédem je podporovat „myšlenky, které stojí za to šířit“. Jde o licenci, kterou uděluje americká nezisková organizace TED. Vyjednat, aby se taková akce mohla 17. října v Baťo...


Literatura

Polobohové se vydávají vstříc Smrti

haduvChram perexV životě polobohů dochází neustále k nějakým zvratům. K jednomu takovému neočekávanému, ale zato osudovému zvratu došlo, když se sedm vyvolených polobůžků pokoušelo v Římě zachránit sochu Athény Parthenonské. Nejenže tento obrat v ději o...

Divadlo

Fringe festival mluví anglicky, ale oslovit dokáže každého

alt Fringe festival, který probíhá v těchto dnech na Malé Straně v Praze, je všechno, jen ne ”okrajová”, ”druhotná” záležitost, jak by se ostatně dal přeložit jeho název z angličtiny. Mladá a bohužel prozatím málo známá divadeln...

Film

Jak spolu prchali princezna a budoucí písař

princ 200Z trojice nových pohádek, které přichystala Česká televize, spatříme jako první Princeznu a písaře, a to ve stědrovečerním čase. O den později následuje Kdyby byly ryby a na druhý svátek vánoční se můžeme těšit na slovenský příspěvek Láska na vlásk...