Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Email Tisk

orig200Přes 300 českých a zahraničních designérů se představí na piazzetě Národního divadla o třetím adventním víkendu 12. - 13. 12  a Zlaté neděli 20. 12 na největší open- air prodejní výstavě autorské tvorby Dyzajn marketu s podtitulem Zima. “Hlavní ideou unikátního třídenního vánočního Dyzajn marketu je ukázat veřejnosti, že nákupy dárků nemusí nutně být plné stresu v přeplněných obchodních centrech. Pořízení vánočních dárků může pprobíhat i “zábavnou” formou, v pohodě, během kulturních zážitků a popř. samovýrobou na našich workshopech.Unikátní výběr tvůrců a skvělá vánoční atmosféra, to je přesně to, co jsme pro návštěvníky připravili. Přála bych si, aby pod každým vánočním stromečkem byl dárek od  našeho designéra”,  říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

 

 

Návštěvníci se mohou opět těšit na šperky, oblečení, módní doplňky, hračky,oblečení pro děti, i na bytové doplňky a kousky pro muže. Mezi nováčky Dyzajn market Zima přivítá například značku Artistka produkující malé série užitného porcelánu, ale hlavně originály volně malovaných předmětů. Pro autorku je důležitá symbolika a skrytý význam zobrazovaný věcí. Jedním z dalších nováčků je i značka Play.Ink tvořící z vlastního ručně vyráběného papíru. Autorka se věnovala hlavně tradiční japonské tušové malbě,  časem propadla i grafice, nicméně pořád vychází z japonské i čínské estetiky.Tradičně se představí i stálice Dyzajn marketu Black Mountain (sukně, šaty), ATOM RAT (sportovní oblečení), Krispol store (motýlky, šle a boty),Mari.bou s háčkovanými doplňky nebo Magaela se svými květinovými ozdobami.

orig5

 

Na Dyzajn marketu Zima se návštěvníci zahřejí u skvělého jídla a pití, o které se postarají například VinCaffé (LaGenovese), Upekla, Café Buddha, bloggerský stánek I love espresso nebo chutné burgry a hotdogy Frank´s. Na své si přijdou vegetariáni u pohankové palačinky od Galetky.
Pro naše nejmenší návštěvníky je opět připraven dětský koutek se spoustou workshopů, například s Aeroškolou nebo s úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie - cesta do vyjmenované země.

orig7

 

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou tešit na  představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza. V sobotu 12. prosince  se návštěvníci mohou těšit i na speciální módní přehlídky, DJs nebo koncert nevidomé zpěvačky Báry Janové. V neděli 13. prosince  piazzetu rozehraje kapela Bulk a pobaví Geislers. Poslední neděli před Štědrým dnem (20. prosince) vystoupí například Dětská opera Praha nebo kapela Johnny Cash.

orig8

 

Třídenní Dyzajn market Zima se uskuteční na piazzetě Národního Divadla 12. - 13. a 20. prosince 2015 od 10:00 do 19:00.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

František Nedvěd: „Jako legenda se vůbec necítím.“

frantisek nedvedFrantišek Nedvěd, který dal světu písně Stánky, Rozchod či Valčíček, brzy oslaví 65 let. Nyní jej můžete zastihnout na turné s bratrem Janem nebo se zaposlouchat do jejich spo...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)

Z archivu...

Čtěte také...

Dark Custom party Harley-Davidson se vstupem ZDARMA. Silné stroje, skvělá muzika a nadupaný program

Dark Custom Party 200Středu 29. dubna by si měli všichni příznivci dokonalé zábavy, skvělé muziky a silných strojů, zapsat do svých diářů. Harley-Davidson pořádá v centru Prahy, v klubu Lávka, jedinečnou Dark Custom party! Vstup na ni je zcela ZDAR...


Literatura

Domácí řeznická kuchařka – skvělá kniha pro milovníky masa

rez200Nakladatelství Albatros Media nedávno vydalo nové aktualizované vydání Řeznické kuchařky od Jaroslava Dušátka z roku 1991 a přidalo knize přízvisko Domácí. Milovníkům masa se jistě budou sbíhat sliny už při pohledu na obálku a co teprve po nahlédnutí do je...

Divadlo

Balet Luskáčik okúzlil návštevníkov

lusk 200V Dome umenia v Piešťanoch sa 22. novembra predstavil hrou Luskáčik Svetoznámy Kyjevský City balet v  hudobnom podaní Piotra Iľjiča Čajkovskija.

...

Film

ZKRÁTKA KRAŤAS - Nejlepší krátké animované filmy ve střední Evropě aneb Animace, co není pro děti…

zkratkakratas200Pod názvem „Zkrátka kraťas“ vstoupí do českých kin 21. září 2017 výběr nejzajímavějších krátkých animovaných filmů nadějných mladých filmařů ze zemí střední a východní Evropy. Jde o současnou tvorbu posledních dvou let, zahrnující abstra...