Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Pod vánočním stromečkem může mít originální, jedinečný a designérský dárek každý

Email Tisk

orig200Přes 300 českých a zahraničních designérů se představí na piazzetě Národního divadla o třetím adventním víkendu 12. - 13. 12  a Zlaté neděli 20. 12 na největší open- air prodejní výstavě autorské tvorby Dyzajn marketu s podtitulem Zima. “Hlavní ideou unikátního třídenního vánočního Dyzajn marketu je ukázat veřejnosti, že nákupy dárků nemusí nutně být plné stresu v přeplněných obchodních centrech. Pořízení vánočních dárků může pprobíhat i “zábavnou” formou, v pohodě, během kulturních zážitků a popř. samovýrobou na našich workshopech.Unikátní výběr tvůrců a skvělá vánoční atmosféra, to je přesně to, co jsme pro návštěvníky připravili. Přála bych si, aby pod každým vánočním stromečkem byl dárek od  našeho designéra”,  říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

 

 

Návštěvníci se mohou opět těšit na šperky, oblečení, módní doplňky, hračky,oblečení pro děti, i na bytové doplňky a kousky pro muže. Mezi nováčky Dyzajn market Zima přivítá například značku Artistka produkující malé série užitného porcelánu, ale hlavně originály volně malovaných předmětů. Pro autorku je důležitá symbolika a skrytý význam zobrazovaný věcí. Jedním z dalších nováčků je i značka Play.Ink tvořící z vlastního ručně vyráběného papíru. Autorka se věnovala hlavně tradiční japonské tušové malbě,  časem propadla i grafice, nicméně pořád vychází z japonské i čínské estetiky.Tradičně se představí i stálice Dyzajn marketu Black Mountain (sukně, šaty), ATOM RAT (sportovní oblečení), Krispol store (motýlky, šle a boty),Mari.bou s háčkovanými doplňky nebo Magaela se svými květinovými ozdobami.

orig5

 

Na Dyzajn marketu Zima se návštěvníci zahřejí u skvělého jídla a pití, o které se postarají například VinCaffé (LaGenovese), Upekla, Café Buddha, bloggerský stánek I love espresso nebo chutné burgry a hotdogy Frank´s. Na své si přijdou vegetariáni u pohankové palačinky od Galetky.
Pro naše nejmenší návštěvníky je opět připraven dětský koutek se spoustou workshopů, například s Aeroškolou nebo s úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie - cesta do vyjmenované země.

orig7

 

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou tešit na  představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza. V sobotu 12. prosince  se návštěvníci mohou těšit i na speciální módní přehlídky, DJs nebo koncert nevidomé zpěvačky Báry Janové. V neděli 13. prosince  piazzetu rozehraje kapela Bulk a pobaví Geislers. Poslední neděli před Štědrým dnem (20. prosince) vystoupí například Dětská opera Praha nebo kapela Johnny Cash.

orig8

 

Třídenní Dyzajn market Zima se uskuteční na piazzetě Národního Divadla 12. - 13. a 20. prosince 2015 od 10:00 do 19:00.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Žila jsem v maringotce a objevovala svoje ženství

mensesBlogerka Veronika Lančaričová napsala knihu Ženství jako dar, která pojednává o menstruaci a o dalších ryze ženských záležitostech. Říká, že žena za celý svůj život promenstruuje celých šest let, které by si rozhodně měla užít, ne je protrpět.

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Ateliér Zdeny Braunerové

atelier braunerova 200Vlastní atelier si nechala postavit v roce 1904 v anglickém stylu. Stojí v sousedství mlýna, který její otec zakoupil v roce 1861 a nechal předělat na letní bydlení. Zdena se narodila v roce 1858 do rodi...


Literatura

Knižní novinka: Dlouho očekávaný poslední díl kultovní apokalyptické trilogie Metro 2035 vychází v češtině!

gluho200Metro 2033, Metro 2034 a nyní konečně Metro 2035! Knižní klub v edici Světový bestseller vydává třetí, závěrečný díl sci-fi trilogie Dmitrye Glukhovskeho, ve kterém se završuje příběh Arťoma, „zachránce metra“. Málokterý knižní titul vzbuzuje taková oče...

Divadlo

Výhra v loterii změní život každému

altDalší představení v rámci festivalu Střetnutí Stretnutie se Szidi Tobias v čele se konalo ve čtvrtek 24. května. Šlo o komedii Györga Spiroa Prach v provedení slovenského Študia L + S Bratislava.<...

Film

Woody Allen přichází s retro duchařskou komedií Kouzlo měsíčního svitu

Kouzlo mesicniho svitu 200Hlavní hrdina filmu  - celosvětově uznávaný Stanley alias Wei Ling Soo  (Colin Firth – Deník Bridget Jones , Mamma Mia, Králova řeč) poměrně silně odkazuje  svým charakterem na „křížence“  Marka Darcyho z Deníku Bridg...