Piazzetta Národního divadla představí Dyzajn market, který není jen obyčejným trhem
Reklama
Banner
Banner

Piazzetta Národního divadla představí Dyzajn market, který není jen obyčejným trhem

Email Tisk

dysajn market200

Poslední zářijový víkend bude Piazzeta Národního divadla plná dyzajnu. Dyzajn market podzim představí kromě 200 skvělých a originálních tvůrců, autorů, výtvarníků, návrhářů a designérů i bohatý doprovodný program. Akce se koná oba dny od 10:00 do 19:00 hodin.

 

Sobota 24. 9. 2016

V 11:00 hodin vyroste na pódiu na Piazzetě les, do nějž nás zavede divadlo Damúza, a to rovnou se třemi pohádkami. V 17:30 hod. zahraje kapela VOJ & 3SKA, která nedávno dokončila debutové EP Inspire. A právě to si návštěvníci mohou v předpremiéře, před jeho vydáním, poslechnout naživo. Pohodovou atmosféru celého dne pak doplní DJ Advance Martin.

V dětském kreativním koutku bude pro návštěvníky připraveno hned několik workshopů: Ponrepo dětem se svým animačním workshopem, kde se děti i dospělí mohou seznámit s tím, jak vzniká animovaný film a i si sami vytvořit svůj vlastní. Jazyková škola Keytone přinese dětem lekci angličtiny hrou, a to i těm nejmenším. A nakonec přijdou na řadu draci… “Barevné papíry ve službách dekorativního letectví se už nemůžou dočkat, až se přemění na draky a dráčky, které budou zdobit dětské pokoje nebo zůstanou jako dárek na památku u babičky, tety nebo kamaráda. Třeba z malého projektu vznikne jednou velký, který doletí až tam, kam jen ptáci mohou.” láká na svůj workshop Jaromír Koubek z českého eco-design papírnictví Papírna.

dysajn market01

Neděle 25. 9. 2016

Jako již tradičně na Dyzajn marketu vystoupí v neděli v 11:00 hodin Buchty a loutky se svým divadélkem nejen pro děti - Zlatá husa. V 16:00 hodin pak zahraje známá písničkářka Bára Zmeková, která se na české scéně pohybuje již několik let. Vystupovala i nahrávala s mnoha známými umělci, např. s Lenkou Dusilovou, kapelami DVA, Zrní, Mucha či Bratři Orffové a vystupovala i na největších festivalech u nás. Můžete se těšit na lyrickou tvorbu s epickým doprovodem piána. “Zatímco jedno oko nezůstane suché, druhé možná suché zůstane, ba se i zasměje, aneb těšte se na vyvážený koktejl vtipu, šarmu a poezie,” doplňuje sama autorka Bára Zmeková. V 17:30 hodin zahraje dvoučlenná kapela Teepee z Plzně. Jádro zasněného indie folku tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a Téra Lavičková. Po vydání debutového alba koncertují nyní po celé republice.

dysajn market02

V dětském koutku budou v neděli hned 4 workshopy: Testováno na dětech, Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni, podzimní tvoření s Shōchō Art a výtvarná dílna Krasohledy. “Sama vezmu své tři dcery určitě na workshop Testováno na dětech, protože milujeme loutky, které si tam budeme moci společně vytvořit, obléct a vymalovat dle svého gusta. Vždy jsem překvapena, jak se na Dyzajn marketu z mnohých dětí opravdu stávají umělci a vždy jen doufám, aby byly dál k tvorbě rodiči vedeny.” doplňuje Markéta Štindlová, dramaturgyně workshopů v dětském koutku.

dysajn market03

A protože Dyzajn market není jen o zábavě, designu a radosti, ale je akcí pro lidi všeho druhu i věku, přivítáme i dobročinný obchůdek Cesta domů, kde koupí čehokoli podpoříte činnost domácího hospicu pro umírající a jejich blízké. Spolek zajišťuje důstojnou péči o tyto lidi v posledních dnech jejich života.

dysajn market04

SOBOTA 24. 9. 2016

doprovodný program

11:00-12:00 Damúza - Pohádky z lesa

12:00-17:00 DJ advance martin

17:30-18:30 VOJ & 3SKA

workshopy

10:00-13:00 Ponrepo dětem

13:00-16:00 Jazyková škola Keytone

16:00-18:00 Papírna

dysajn market07

NEDĚLE 25. 9. 2016

doprovodný program

11:00-12:00 Buchty a loutky - Zlatá husa

12:30-15:30 DJ advance martin

16:00-17:00 Bára Zmeková + cello

18:00-19:00 Teepee

workshopy

10:00-13:00 Testováno na dětech

13:00-15:00 Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni

15:00-17:00 Podzimní tvoření s Shōchō Art

17:00-19:00 Krasohledy

dysajn market06

dysajn market05

dysajn market08

dysajn market09

dysajn market010Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Dřevo, knihy, ženy – tři múzy Martina Patřičného

patricny 200Věnuje se jim s důslednou pečlivostí – svědčí o tom jeho publikace, výstavy i televizní pořady. S nádherným nadhledem se dívá kolem sebe a nás ostatní se učí dívat, učí hledat krásu kolem sebe. V polovině května letošního roku (2014) vyšla jeho...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Halina Pawlowská a Antonín Kratochvíl pokřtili studentský kalendář

IMG 1177Skutečnost, že ze studentů Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael a Vysoké školy kreativní komunikace rostou profesionálové svého oboru, dokázal kalendář těchto škol pro rok 2018. Kalendář obsahuje vý...


Literatura

Šlehačkový příběh Terezy Salte je jako horké kakao uprostřed zimy

perex oblakaVenku mrzne, padá sníh, brzy se stmívá a na knižní pulty se valí zástupy thrillerů, hororů a potemnělých detektivek. A do těchto ponurých zimních mračen přivanula Šlehačková oblaka – kniha, která vás v tomto nečase usadí ke krbu, zabalí do tepl...

Divadlo

Světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre zaplaví Prahu sny

Theatre 200Do Prahy se po pěti letech vrací světově proslulé taneční divadlo Do-Theatre. Průkopníci fyzického divadla a tvůrci naléhavých a poetických choreografií do České republiky poprvé přivezou vizuálně strhující představení Gofmaniana. ...

Film

Kafarnaum – strhující výpověď o životě těch nejchudších v libanonském slumu

kafarnaum perexU soudu proti sobě stanou dvanáctiletý Zain a jeho rodiče. Je to netypická situace – chlapec totiž žaluje své rodiče za to, že ho zplodili. Za to, že mu dali život – život v bídě a nedostatku, plný utrpení.

...