Dyzajn market zima pokračuje

Dyzajn market zima pokračuje

Email Tisk

dyzajn market200Dyzajn market zima v prvním termínu je již za námi, ale není třeba smutnit, bude další, a to hned tuto sobotu 17. a neděli 18. prosince na nově pojmenovaném Náměstí Václava Havla. Nadcházející třetí adventní víkend vás opět zve k prohlížení i nákupům originálních kousků od 180 dyzajnérů obohacených o neopakovatelnou vánoční atmosféru u tak krásných budov, jakými jsou Národní divadlo či Nová scéna.

 

“Byli jste již nakupovat v obchodních domech? Procházeli jste se centrem Prahy a snažili si užít předvánoční čas? Setkali jste se s přáteli nebo se tlačili pod vánočním stromem na Staroměstském náměstí?

U nás tedy také během prvního adventního Dyzajn marketu nebylo úplně vymeteno, ale i tak zde bylo místa k pohybu dostatek a navíc nikde jinde se vám nemůže věnovat tolik dyzajnérů, autorů a tvůrců na jednom místě jako zde. Vůně svařáku a nepřeberných lahůdek z naší výběrové food zóny se linula celým náměstím, a co se teprve linulo z pódia… melodické tóny ukulele navodily tu správnou atmosféru, do pohádky vás doslova vtáhly dřeváčci na provázcích a nakonec nějaká ta koleda také zazněla.” vypráví Martin Winter, jeden z organizátorů akce.

A co bude o tomto víkendu jinak?

dyzajn market1

Pokud jste jeden z těch, co již na Dyzajn marketu zima byli, klidně se stavte podruhé. Pokaždé tu totiž najdete něco nového, co minule nebylo. Můžete se těšit na obměnu přibližně poloviny dyzajnérů i kulinářů z food zóny a tentokrát si třeba nechat osladit život makronkami Sweeties či palačinkami od Galetky. Na pódiu vás přivítají Buchty a loutky s premiérou pohádky Sůl nad zlato na motivy Boženy Němcové. Blanka Fišerová představí svou novou knihu s nelehkým tématem, avšak plnou naděje a optimismu. Sugarcutes, dámské vokální kvarteto, předvede, jak vytvořit melodii bez pomoci jediného hudebního nástroje kromě lidského hlasu.

dyzajn market2

A ani na pomoc potřebným Dyzajn market nezapomene. Koupí křišťálové vánoční ozdoby u stánku Světlušky podpoříte nevidomé a těžce zrakově postižené. Domácí hospic Cesta domů bude mít připravené dárky, které udělají radost hned dvakrát. Vašim obdarovaným i těm, co pečují doma o své nejbližší, kteří umírají.

Kdo by chtěl zapálit svíčku, a tím v den výročí umrtí uctít památku Václava Havla na stejnojmenném náměstí, může přijít také. Sochy srdcí od Kurta Gebauera jsou tu pro všechny a vstup na Dyzajn market je zdarma. Navíc “dog friendly” a z Ostrovní ulice bez bariér.

Nejvíce informací naleznete na našem Facebooku: www.facebook.com/dyzajnmarket

FB událost: https://www.facebook.com/events/194810050950638/


 

Rozhovor

Vasil Fridrich: „Na to, že budu v Českých Vánocích hrát, jsem se mimořádně těšil.“

fridrich 6S hercem Vasilem Fridrichem z Městských divadel pražských bude na našem webu ke konci ledna online chat. Abyste se na něj naladili a inspirovali se k otázkám, začtěte se do tohoto rozhovoru, který se, kromě jiného, váže k příležitosti 50. reprízy...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Projekt pomůže handicapovaným cyklistům

box-birell-jizda perexZpátky na kolo. Tak se dá charakterizovat projekt Birell jízda, který pomůže handicapovaným lidem žít znovu aktivně. Jeho patronem je český cyklista, paralympijský vítěz Jiří Ježek


Literatura

Až příliš důkladné rozpomínky Milana Uhdeho

Rozpominky perexRozpomínky. Co na sebe vím. To je název obsáhlých pamětí dramatika, esejisty, prozaika, básníka a politika Milana Uhdeho (* 1936), které vydalo nakladatelství HOST Brno v...

Divadlo

Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně

doma u hitlera 200V rámci dvacátého ročníku divadelního festivalu Setkání Stretnutie přijelo do Zlína Štátne divadlo Košice s hrou Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně. Tu speciálně pro Košice a vlastně celý slovenský stát upravil Arnošt Goldflam. Prem...

Film

Animovaní Lichožrouti míří do kin v novém celovečerním filmu

lichozrouti 200Ve čtvrtek 20. října uvede distribuční společnost Falcon do kin animovanou gangsterku pro celou rodinu, film podle slavné knižní trilogie Pavla Šruta a Galiny Miklínové o zlodějích lichých ponožek, Lichožrouti.