Dyzajn market zima pokračuje
Banner

Dyzajn market zima pokračuje

Email Tisk

dyzajn market200Dyzajn market zima v prvním termínu je již za námi, ale není třeba smutnit, bude další, a to hned tuto sobotu 17. a neděli 18. prosince na nově pojmenovaném Náměstí Václava Havla. Nadcházející třetí adventní víkend vás opět zve k prohlížení i nákupům originálních kousků od 180 dyzajnérů obohacených o neopakovatelnou vánoční atmosféru u tak krásných budov, jakými jsou Národní divadlo či Nová scéna.

 

“Byli jste již nakupovat v obchodních domech? Procházeli jste se centrem Prahy a snažili si užít předvánoční čas? Setkali jste se s přáteli nebo se tlačili pod vánočním stromem na Staroměstském náměstí?

U nás tedy také během prvního adventního Dyzajn marketu nebylo úplně vymeteno, ale i tak zde bylo místa k pohybu dostatek a navíc nikde jinde se vám nemůže věnovat tolik dyzajnérů, autorů a tvůrců na jednom místě jako zde. Vůně svařáku a nepřeberných lahůdek z naší výběrové food zóny se linula celým náměstím, a co se teprve linulo z pódia… melodické tóny ukulele navodily tu správnou atmosféru, do pohádky vás doslova vtáhly dřeváčci na provázcích a nakonec nějaká ta koleda také zazněla.” vypráví Martin Winter, jeden z organizátorů akce.

A co bude o tomto víkendu jinak?

dyzajn market1

Pokud jste jeden z těch, co již na Dyzajn marketu zima byli, klidně se stavte podruhé. Pokaždé tu totiž najdete něco nového, co minule nebylo. Můžete se těšit na obměnu přibližně poloviny dyzajnérů i kulinářů z food zóny a tentokrát si třeba nechat osladit život makronkami Sweeties či palačinkami od Galetky. Na pódiu vás přivítají Buchty a loutky s premiérou pohádky Sůl nad zlato na motivy Boženy Němcové. Blanka Fišerová představí svou novou knihu s nelehkým tématem, avšak plnou naděje a optimismu. Sugarcutes, dámské vokální kvarteto, předvede, jak vytvořit melodii bez pomoci jediného hudebního nástroje kromě lidského hlasu.

dyzajn market2

A ani na pomoc potřebným Dyzajn market nezapomene. Koupí křišťálové vánoční ozdoby u stánku Světlušky podpoříte nevidomé a těžce zrakově postižené. Domácí hospic Cesta domů bude mít připravené dárky, které udělají radost hned dvakrát. Vašim obdarovaným i těm, co pečují doma o své nejbližší, kteří umírají.

Kdo by chtěl zapálit svíčku, a tím v den výročí umrtí uctít památku Václava Havla na stejnojmenném náměstí, může přijít také. Sochy srdcí od Kurta Gebauera jsou tu pro všechny a vstup na Dyzajn market je zdarma. Navíc “dog friendly” a z Ostrovní ulice bez bariér.

Nejvíce informací naleznete na našem Facebooku: www.facebook.com/dyzajnmarket

FB událost: https://www.facebook.com/events/194810050950638/


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Festival poezie ve Valašském Meziříčí oslavil půlstoletí existence

MFP 200Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí pořádalo ve dnech 16. až 18. října jubilejní padesátý ročník Mezinárodního festivalu poezie. Kromě současných recitátorů dvoukolové soutěže se do Meziříčí sjeli také vítězové několika předchozích ročníků, vzpom...

Nové komentáře


Literatura

Otevřeně a přece elegantně - tak vzpomíná Alena Mihulová na Karla Kachyňu

mihulova 200Padesátka je možná ten správný věk na to, aby člověk rekapituloval, ohlédl se a možná i zavzpomínal  - pokud je na co - formou knižních memoárů. V případě  čerstvé padesátnice Aleny Mihulové to sedí v každém ohledu. Jednak už v životě leccos pro...

Divadlo

Volné pokračování muzikálu Kapka medu pro Verunku již za pár dní v Divadle Hybernia

Pixa-1050x700-Kapeska-RGB-72dpiJenom ti nejlepší z nejlepších dostali možnost spolupracovat na pohádkovém muzikálu Královna Kapeska, který bude mít premiéru 7. března v Divadle Hybernia

...

Film

V Praze a Brně začíná 7. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest

neviditelna christian schwochowOd středy do neděle se v pražských kinech Lucerna a Atlas a v brněnském komorním kinu Art uskuteční sedmý ročník festivalu německy mluvených filmů