Květen ve znamení sportu pro všechny – významné soutěže, přehlídky a další akce České asociace Sport pro všechny se konaly snad ve všech koutech České republiky!

Květen ve znamení sportu pro všechny – významné soutěže, přehlídky a další akce České asociace Sport pro všechny se konaly snad ve všech koutech České republiky!

Email Tisk

CASPV perexJarní počasí vylákalo do přírody nejen všechny zamilované, ale i sportovce, toužící provětrat trikoty, trička, tepláky, běžecké boty nebo cvičky. Květnový program sportovních akcí České asociace Sport pro všechny byl opravdu nabitý, takže to byla skvělá příležitost ukázat, že dlouhý zimní čas v tělocvičnách netrávili nadarmo. Hromadná vystoupení i závody přilákaly na stovky účastníků z řad členů asociace i mimo ni.

 

Jakmile to počasí dovolilo, konaly se nejprve soutěže na oblastní, regionální a krajské úrovni. Z nich potom vzešly výpravy, které byly vyslány na republiková klání. Mezi nejdůležitější akce pořádané v rámci ČASPV se řadí republikové soutěže ve sportovní gymnastice, atletice, ringu, volejbalu, florbalu a méně tradičních sportech, jako jsou kubb, woodball a mölkky. Dále se již tradičně konají i vědomostní soutěž probíhající v přírodě Medvědí stezka, TeamGym a přehlídka pódiových skladeb. Na své si přijdou i senioři.

První polovina května patřila republikové soutěži ČASPV ve sportovní gymnastice
Sportcentrum Doubí u Třeboně v jižních Čechách hostilo ve dnech 12. 5. – 14. 5. 2017 republikovou soutěž ve sportovní Gymnastice. Na tři sta závodníků a závodnic všech věkových kategorií zaplnilo kemp do posledního místečka. Po nezbytném rozcvičení a slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil i čestný host, zástupce města Třeboně radní pan Josef Neužil, se již rozběhl kolotoč střídání na jednotlivých stanovištích. V celkovém hodnocení se na prvním místě umístil Moravskoslezský kraj a kromě slušné řádky medailí si jeho reprezentanti odváželi domů i putovní pohár.

CASPV Gym2

Vyhřátá hala olomoucké Čajkareny se zaplnila hudbou a ladným pohybem
Otevřené republikové přehlídky pohybových skladeb se kromě členů ČASPV mohly zúčastnit i jiné zájmové celky. Hromadná pódiová vystoupení lákají vystupující i diváky na hudbu a pohyb, jejichž spojení slibuje téměř vždy atraktivní podívanou. Letošní ročník byl navíc součástí projektu OLOMOUC – EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU 2017 a záštitu nad ní převzal primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.. Akce, která proběhla 20. května, se zúčastnilo na 400 vystupujících z krajských asociací Sport pro všechny i ze Slovenska a hostů. Velmi početné zastoupení měly skupiny z Olomouckého kraje. Zaplněné hlediště mělo jedinečnou šanci zhlédnout pestrou přehlídku choreografie ze sféry hudebně pohybových forem a díky skvělé atmosféře, kterou vytvořilo publikum, odjížděly z Olomouce všechny týmy s úsměvem a krásnými vzpomínkami.

CASPV PS

Teplý konec května přál atletům na republikové soutěži v Třebíči
Atletické republikové klání se konalo v sobotu 27. května za slunečného počasí na atletickém stadionu TJ Spartak Třebíč. Děti i dospělí, rozdělení do šesti kategorií, závodili ve čtyřboji jednotlivců složeném ze sprintu, skoku dalekého, hodu a  vytrvalostního běhu. Ani zde nechyběla soutěž o nejlepší kraj a putovní pohár si za hranice Třebíče odvážel tým z kraje Královéhradeckého.

CASPV Atl

I naši senioři vědí, že pohyb je život. Šlapou pěšky i na kole Pálavou, kolem Světa i světa
Mezi pobytové akce, které bývají obsazeny téměř okamžitě po jejich zveřejnění, patří rekreační pobyt v Hustopečích s názvem Pohoda, Pálavou na kole i pěšky a hráze jihočeských rybníků křižují senioři Na šlapkách kolem Světa i světa. Letošní počasí bylo v tomto období více než vlídné a tak všichni mohou být spokojení. Ohlasy účastníků svědčí o tom, že příští rok bude opět ve znamení hesla „Kdo zaváhá, nejede

A na závěr atraktivní nabídka: Červnové Letní slavnosti žactva a mládeže, prázdniny v propojení generací
A jaké další akce, které vystihuje motto „Pohyb je život“ chystá ČASPV na léto? O posledním červnovém víkendu se sjedou do Sportcentra v Doubí u Třeboně družstva dětí a mládeže se svými vedoucími, aby soutěžemi, hrami a workshopy přivítali nadcházející prázdniny a oslavili léto. V srpnu stejné území zaplaví parta dospěláků a poté seniorů s vnoučaty, aby zde strávili aktivní dovolenou plnou her, výletů a další zábavy.

CASPV Atl2

Zajímá vás, co všechno byste s námi mohli podnikat, kde najdete tu nejvhodnější sportovní aktivitu přímo pro vás anebo byste se chtěli stát sami instruktorem a motivovat další lidi kolem sebe ke zdravému pohybu a všestrannému sportu? Sledujte kalendář akcí na stránkách www.caspv.cz  a nebo nám napište či zavolejte.

CASPV Gym1

Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) je organizací zabývající se zpřístupněním pohybových aktivit a sportu co nejširší veřejnosti. Členská základna čítá kolem 40 tisíc členů ve 14 krajích. Kromě svých členů oslovuje ČASPV širokou veřejnost prostřednictvím hnutí "Pohyb je život", zaměřeného na propagaci významu pohybové aktivity, zdravé výživy a duševní pohody v životě moderního člověka. Každoročně pořádá desítky akcí pro členy i veřejnost, kromě mnoha školení a seminářů jsou to zejména republikové soutěže, přehlídky a další vystoupení. A pro vás pro všechny nabízí i velký výběr sportovních akcí v mnoha regionech, které jsou přístupny právě široké veřejnosti.

www.caspv.cz
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Richard Nedvěd: „Na nemožné situace se nepřipravuju a na ty možné je nemožné se připravit, protože není možné předpokládat, že budou opravdu možné. Zkrátka, je to nemožné. Ale práce s obecenstvem mě prostě baví (smích).“

nedved richard200Kouzelník a komik Richard Nedvěd se stává stále čím dál tím více populárním díky jeho skvělým nápadům, jejichž hlavním aktérem není jen on sám s jeho kouzly, ale také samotní diváci. Touhle interakcí mezi ním i samotn...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Darujte ŽIVOT DĚTEM. Stačí Vám k tomu 20 korun!

Zivot detem logoRádi byste přispěli na dobrou věc, ale nemůžete si dovolit investovat větší částku? Inspirujte se následujícím článkem, který Vás určitě přesvědčí, že i malá pomoc má svůj význam. S charitativními sbírkami jako by se v poslední době roztrhl...


Literatura

Transsibiřská magistrála

Transsib oblka 200Miluju cestopisy. A obdivuji lidi, kteří je píšou. Projedou kus světa, aby pak ostatním podali svoje svědectví o tom, jak to chodí jinde, jací taM žijí lidé a v jakých podmínkách, v jakých kulturách, co si na sebe oblékají, jaká je...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Šmakova dračí poušt je úrodná na velkolepé akční scény a speciální efekty

elfka perexAkce a zas jen akce, Peter Jackson ždímá Tolkienova Hobita dokonale a posouvá humorně laděnou fantasy pohádku do rozbředlých vod amerických akčních velkofilmů.  Obecně se dá říci, že ve světě filmu platí jednoduché pravidlo. Úspěch rovná se peníze a...