Květen ve znamení sportu pro všechny – významné soutěže, přehlídky a další akce České asociace Sport pro všechny se konaly snad ve všech koutech České republiky!
Banner

Květen ve znamení sportu pro všechny – významné soutěže, přehlídky a další akce České asociace Sport pro všechny se konaly snad ve všech koutech České republiky!

Email Tisk

CASPV perexJarní počasí vylákalo do přírody nejen všechny zamilované, ale i sportovce, toužící provětrat trikoty, trička, tepláky, běžecké boty nebo cvičky. Květnový program sportovních akcí České asociace Sport pro všechny byl opravdu nabitý, takže to byla skvělá příležitost ukázat, že dlouhý zimní čas v tělocvičnách netrávili nadarmo. Hromadná vystoupení i závody přilákaly na stovky účastníků z řad členů asociace i mimo ni.

 

Jakmile to počasí dovolilo, konaly se nejprve soutěže na oblastní, regionální a krajské úrovni. Z nich potom vzešly výpravy, které byly vyslány na republiková klání. Mezi nejdůležitější akce pořádané v rámci ČASPV se řadí republikové soutěže ve sportovní gymnastice, atletice, ringu, volejbalu, florbalu a méně tradičních sportech, jako jsou kubb, woodball a mölkky. Dále se již tradičně konají i vědomostní soutěž probíhající v přírodě Medvědí stezka, TeamGym a přehlídka pódiových skladeb. Na své si přijdou i senioři.

První polovina května patřila republikové soutěži ČASPV ve sportovní gymnastice
Sportcentrum Doubí u Třeboně v jižních Čechách hostilo ve dnech 12. 5. – 14. 5. 2017 republikovou soutěž ve sportovní Gymnastice. Na tři sta závodníků a závodnic všech věkových kategorií zaplnilo kemp do posledního místečka. Po nezbytném rozcvičení a slavnostním zahájení, kterého se zúčastnil i čestný host, zástupce města Třeboně radní pan Josef Neužil, se již rozběhl kolotoč střídání na jednotlivých stanovištích. V celkovém hodnocení se na prvním místě umístil Moravskoslezský kraj a kromě slušné řádky medailí si jeho reprezentanti odváželi domů i putovní pohár.

CASPV Gym2

Vyhřátá hala olomoucké Čajkareny se zaplnila hudbou a ladným pohybem
Otevřené republikové přehlídky pohybových skladeb se kromě členů ČASPV mohly zúčastnit i jiné zájmové celky. Hromadná pódiová vystoupení lákají vystupující i diváky na hudbu a pohyb, jejichž spojení slibuje téměř vždy atraktivní podívanou. Letošní ročník byl navíc součástí projektu OLOMOUC – EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU 2017 a záštitu nad ní převzal primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.. Akce, která proběhla 20. května, se zúčastnilo na 400 vystupujících z krajských asociací Sport pro všechny i ze Slovenska a hostů. Velmi početné zastoupení měly skupiny z Olomouckého kraje. Zaplněné hlediště mělo jedinečnou šanci zhlédnout pestrou přehlídku choreografie ze sféry hudebně pohybových forem a díky skvělé atmosféře, kterou vytvořilo publikum, odjížděly z Olomouce všechny týmy s úsměvem a krásnými vzpomínkami.

CASPV PS

Teplý konec května přál atletům na republikové soutěži v Třebíči
Atletické republikové klání se konalo v sobotu 27. května za slunečného počasí na atletickém stadionu TJ Spartak Třebíč. Děti i dospělí, rozdělení do šesti kategorií, závodili ve čtyřboji jednotlivců složeném ze sprintu, skoku dalekého, hodu a  vytrvalostního běhu. Ani zde nechyběla soutěž o nejlepší kraj a putovní pohár si za hranice Třebíče odvážel tým z kraje Královéhradeckého.

CASPV Atl

I naši senioři vědí, že pohyb je život. Šlapou pěšky i na kole Pálavou, kolem Světa i světa
Mezi pobytové akce, které bývají obsazeny téměř okamžitě po jejich zveřejnění, patří rekreační pobyt v Hustopečích s názvem Pohoda, Pálavou na kole i pěšky a hráze jihočeských rybníků křižují senioři Na šlapkách kolem Světa i světa. Letošní počasí bylo v tomto období více než vlídné a tak všichni mohou být spokojení. Ohlasy účastníků svědčí o tom, že příští rok bude opět ve znamení hesla „Kdo zaváhá, nejede

A na závěr atraktivní nabídka: Červnové Letní slavnosti žactva a mládeže, prázdniny v propojení generací
A jaké další akce, které vystihuje motto „Pohyb je život“ chystá ČASPV na léto? O posledním červnovém víkendu se sjedou do Sportcentra v Doubí u Třeboně družstva dětí a mládeže se svými vedoucími, aby soutěžemi, hrami a workshopy přivítali nadcházející prázdniny a oslavili léto. V srpnu stejné území zaplaví parta dospěláků a poté seniorů s vnoučaty, aby zde strávili aktivní dovolenou plnou her, výletů a další zábavy.

CASPV Atl2

Zajímá vás, co všechno byste s námi mohli podnikat, kde najdete tu nejvhodnější sportovní aktivitu přímo pro vás anebo byste se chtěli stát sami instruktorem a motivovat další lidi kolem sebe ke zdravému pohybu a všestrannému sportu? Sledujte kalendář akcí na stránkách www.caspv.cz  a nebo nám napište či zavolejte.

CASPV Gym1

Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) je organizací zabývající se zpřístupněním pohybových aktivit a sportu co nejširší veřejnosti. Členská základna čítá kolem 40 tisíc členů ve 14 krajích. Kromě svých členů oslovuje ČASPV širokou veřejnost prostřednictvím hnutí "Pohyb je život", zaměřeného na propagaci významu pohybové aktivity, zdravé výživy a duševní pohody v životě moderního člověka. Každoročně pořádá desítky akcí pro členy i veřejnost, kromě mnoha školení a seminářů jsou to zejména republikové soutěže, přehlídky a další vystoupení. A pro vás pro všechny nabízí i velký výběr sportovních akcí v mnoha regionech, které jsou přístupny právě široké veřejnosti.

www.caspv.cz
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Lucie Bílá: Z egyptské princezny v muzikálu Aida na metalovou královnu za deset minut

lucie bila modiLucie Bílá se zvládá za deset minut převtělit z egyptské princezny v muzikálu Aida na metalovou královnu na koncertě Arakainu. Prý stačí změnit kostým a už se to hraje úplně samo, říká se sm...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

nemoc 20Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP), úspěšně zakončila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, jehož cílem bylo seznámit rodiče a děti s významem a přínosem očkování, rozptýlit jejich obavy a zároveň děti motivovat, aby se...


Literatura

Tajemství minulosti odhaluje vlněný šál z Kašmíru

Kasmirovy sal 200Mair vysunula dolní zásuvku prádelníku. Uviděla několik zažloutlých povlaků na polštáře a ubrus s prolamovaným středovým pásem, který se vyndával bez výjimky jednou ročně, aby se prostřel a uhladil na vánoční tabuli. Bílá látk...

Divadlo

DIVADELNÍ SOUBOR STUDIO MLADÝCH UVÁDÍ HOSPODKÁL – MUZIKÁL TAK TROCHU JINAK

Hospodkal perexDivadelní soubor Studio mladých uvede druhou premiéru dlouho očekávané čtvrté autorské inscenace. Nová hra, na kterou se početná fanouškovská základna velmi netradičního souboru z Roztok u Prahy těšila už více než rok, se ...

Film

Nevšední festival íránského filmu
ImageVe středu 11. ledna odstartuje v kině Světozor historicky první filmový festival íránského současného filmu, který potrvá do neděle 15. ledna. Co všechno divákům přinese letošní zahajovací přehl...