Elektrobus v Prosecké ulici

Elektrobus v Prosecké ulici

Email Tisk

cestovani elektrobus perexTestování elektrobusů v pražské hromadné dopravě vstoupilo do další fáze. Po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení zbývá vyzkoušet tuto trasu novými vozidly.

 

 

Výsledkem testování jsou jízdy s elektrobusem SOR TNB 12 a to na trase Palmovka – Letňany a zpět. Jde o první jízdu trolejbusu v pražských ulicích po 45 letech. Jejich provoz byl totiž ukončen v říjnu roku 1972. Trať v ulici Prosecká je zkušební. Dopravce si chce především otestovat technologii, které říká „dynamicky nabíjený elektrobus“. Trolejbus část trasy absolvuje mimo trolejové vedení. U stanice Palmovka vznikla tzv. nabíjecí stopa, kde si elektrobus doplní elektrickou energii.

 

cestovani elektrobus01

 

Zdroj a ilustrační foto: Dopravní podnik hlavního města PrahySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Jan Révai: Základem vztahu s dítětem je důvěra

revai 200Namyšlený tělocvikář Aleš Nezval ze seriálu Gympl nebo vtipně glosující porotce v soutěži StarDance, hlavně ovšem lamač dívčích srdcí z filmu Rebelové. Tak známe herce a tanečníka Jana Révaie

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

TROCHU JINÉ FOTKY PRAŽSKÉHO FILHARMONICKÉHO SBORU

PF perexPražský filharmonický sbor má nové fotografie. Svěží a uvolněné fotky vznikly v Rajské Budově pražské Vysoké školy ekonomické a za fotoaparátem stála fotografka Petra Hajská.

...

Literatura

Úlovek pro zahrádkáře, pěstitele a experimentátory - Pěstování ze semen

pestovani ze semen 200Znalí zahrádkáři si musejí klepat na čelo, proč Knižní klub vydává publikaci o pěstování právě teď na podzim, ale zajímavá příručka Pěstování ze semen vás poučí, že vytvořit zázrak z jednoduchého semínka můžete zkusit kdykoli...

Divadlo

Představení Národního divadla věnované lince důvěry pro seniory. Poznejte ty, kteří se bez nároku na odměnu věnují starým lidem!

benefice200Život 90 pořádá u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října, benefiční představení swingového muzikálu Ondřeje Havelky V Rytmu swingu buší srdce mé. Díky spolupráci s Národním divadlem, kde se představení 5. října v 18:30 ho...

Film

Na Blu-ray u Bontonfilmu vychází fantasy Tima Burtona Střihoruký Edward

edward 200U příložitosti 25. výročí od uvedení do kin přichází Bontonfilm s blu-ray a speciální blu-ray edicí klasiky Tima Burtona Střihoruký Edward, ve které exceluje Burtonův dvorní herec Johnny Depp.

...