Festival YOUTH4YOUTH představil mladé talenty
Banner

Festival YOUTH4YOUTH představil mladé talenty

Email Tisk

200spolV sobotu 5. října v Ostravě proběhl již šestý ročník úspěšného festivalu YOUTH4YOU(TH), který naplnil prostory nového kulturního centra Cooltour a klubu Marley v Ostravě na Černé louce. Téměř 500 mladých lidí se rozhodlo strávit sobotní večer ve víru hudby, tance, poezie a outdoorových exhibicí.

 


„Včerejší den byl pro nás důkazem, jak je kulturní tvorba mladých lidí v Ostravě živá a bohatá. Na festivale se vystřídalo přes 100 umělců, pomáhalo okolo 30 dobrovolníků a na přišlo necelých 400 návštěvníků.“ uvedl Tomáš Hrabuška, člen organizačního týmu.

spol

„Připravili jsme pro diváky na třech scénách přes 17 hodin hudby různých žánrů, taneční vystoupení, autorská čtení, výstavy a letos opět i outdoorovou scénu s fire show a prezentací freestyle footbagu. Festival byl tak pestrý, že si každý přišel na své,“ dodala Barbora Urubová, organizátorka festivalu.

Každý rok je festival něčím jiný a unikátní. Letos organizátoři festivalu poprvé vyhlásili soutěž o grafického designera, která zaznamenala mezi mládeží velký ohlas. Tvůrcem celého vizuálu akce se nakonec stala grafička Veronika Šindlerová.

spol2

Festival YOUTH4YOU(TH) je jednodenní kulturní akce, kterou tradičně pořádá YMCA Ostrava Poruba o. s. Je určena pro aktivní mládež a mladé tvůrčí umění napříč všemi žánry. Festival YOUTH4YOU(TH) - „mladých pro mladé“ - vytváří prostor pro prezentaci hudebních, divadelních, výtvarných, tanečních, filmových a dalších tvůrčích aktivit mládeže do 23 let z Ostravy a okolí.

spol1

Pro mnoho nejrůznějších skupin teenagerů, které si založily vlastní kapely nebo divadelní a taneční skupiny, nebo divadelní spolky je festival jedinečnou možností, kde mohou před větším publikem předvést svůj talent a v profesionálních podmínkách prezentovat svou tvorbu.

Veškeré informace o festivalu naleznete na sociální síti Facebook.


 

Rozhovor

Kapelník Fleretu: „Když s námi zpívá 25-tisícový dav, kam se na nás hrabou Alexandrovci.“

fleret zdenek hrachovyFolková skupina Fleret, která nedá dopustit na valašskou krajinu, je populární nejen na Moravě. Jejím velmi důležitým článkem byla „královna lidové písně“ Jarmila Šuláková. Nejen o ní si s námi povídal kap...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Komedie Bajkeři posílá do éteru druhou hudební ochutnávku

One Life coverKomedie Bajkeři režiséra Martina Koppa podle scénáře Petra Kolečka představuje další hudební překvapení, singl jež se objeví v chystaném filmu.  Po duetu Adama a Vladimíra Mišíkových Variace na renesanční téma, vstupuje do éteru písnička ...


Literatura

Lepší svět v České kotlině? Čirá utopie!

LepsiSvet perexPojďme si chvíli dělat iluze a představme si, že máme k dispozici takřka nevyčerpatelný zdroj finančních prostředků. My sami už nic nepotřebujeme, jsme se svým životem spokojení a jedinou naší touhou je ješ...

Divadlo

Muzikál Pomáda

Pomada 200

K celosvětovým oslavám 40. výročí premiéry legendárního amerického muzikálu Pomáda na newyorské Broadwayi se připojila i stověžatá Praha a ta...

Film

Annabelle vrací úder

anna200Film Annabelle (2014) je dost zvláštní klasický horor plný detektivního pátrání a překvapivých lekavých scén. Nikdy nekončící boj dobra se zlem začíná tentokrát u nastávajících rodičů John a Mia.

...