Vyšla „dušičková“ CD

Vyšla „dušičková“ CD

Email Tisk

200spoPodzimní období spojené se Svátkem všech svatých a Památkou zesnulých lidově zvané „dušičky“ je u nás spojeno především se vzpomínkami a pietou. I když v České republice na rozdíl třeba od Slovenska není v tyto dny volno, tradice podzimního rozjímání a zamyšlení bychom dodržovat měli. Ve většině okolních zemí nabízí náboženský rozměr dušičkových svátků příležitost pro hlubší zamyšlení nad životem. Při této příležitosti také vychází řada publikací s duchovní tématikou, neboť pro mnohé z nás jsou právě nyní velmi důležitá slova útěchy, naděje a soucitu. Na trh přichází i česká obdoba uvedených titulů v podobě audioknih.

 

CD Slova útěchy přináší laskavé a moudré myšlenky z duchovní literatury interpretované Danou Syslovou, Markem Ebenem, Josefem Somrem, Vladimírem Javorským, Naďou Konvalinkovou a dalšími. Známá herečka Naďa Konvalinková prozradila, že se ztišuje a rozjímá každý den: “Medituji, žádám anděly, posílám energii a pomáhám lidem.“

spo1

CD Písničky pro chvíle vzpomínek je hudební album plné emocí pro chvíle, kdy schází slova.. Jedná se o výběr známých písní, které můžou překonat těžké chvíle, jako třeba „Ave Maria, „Tam u nebeských bran“, „Až mě Andělé“..

I když Halloween neboli Předvečer svátku všech svatých není českou tradicí, objevují se v posledních letech stále častěji v našem okolí vyřezávané dýně a v řadě škol a školek se pořádají dětské strašidelné party. Strašidelnou atmosféru nejen 31. října si můžou především děti užívat při poslechu Strašidelného CD. Je vhodné pro zábavu dětí i dospělých a nemělo by chybět jako zvukové kulisa na žádném strašidelném večírku. Více než hodina tajemných zvuků a hororové hudby navodí tu správnou atmosféru. Obsahuje také pohádku Sedm havranů od bratří Grimmů v podání Josefa Somra . Strašidelné CD podporuje dětskou fantazii. Děti se při poslechu vypraví do tajemného lesa, strašidelného hradu, temného bludiště i do dračí jeskyně. Zažijí rej čarodějnic nebo hodinu duchů.

spo

Herec Ladislav Frej bere Halloween spíše jako prodejní a komerční záležitost. „Blížící se konec roku je pro mne pozastavením a zahleděním se do sebe. Rád se setkávám a povídám si s nejbližšími lidmi a rodinou. Mám velmi rád tradiční pojetí našich svátků.“

Foto: Popron MusicNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Ivo T. Budil: Nejsem si jist, zda evropské hodnoty obstojí

TBudil200Profesor Ivo T. Budil patří mezi nejznámější české antropology. Založil a několik let vedl Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. V současnosti působí na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha. Je ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Čtěte také...

I s handicapem lze dělat zázraky. Divadelní představení s dys- tématy, workshopy, dys- umělci, odborníci či vynálezci

200spolIV. ročník Dne Dyslexie se koná pod záštitou Doc. Ing. Mgr. Martina Dlouhého, Dr., MSc., radního hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví, sociální politiky a bydlení, pod záštitou pana Marka Ječménka, starosty Městské části Prahy 7, pod záštitou Bc....


Literatura

Klejinčino tajemství

 

Klejinka 200Klejinka. Krásná, tajuplná vila z počátku 20. století, projektována slavným Aloisem Fousem jako jeho prvotina, pro zámožnou rodinu továrníka Kleina. Po něm je i vila pojmenována.

...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Bez gravitace může být člověku nevolno

gravitace perexFilm Gravitace (2013) je uváděný jako jeden z nejlepších filmů současnosti. Speciálními efekty a impozantními záběry vesmíru je doslova přeplněný. Až je možná škoda, že se podobných filmů netočí víc.