Nadační fond ASANTE KENYA založila moderátorka Lejla Abbasová
Reklama
Banner
Banner

Nadační fond ASANTE KENYA založila moderátorka Lejla Abbasová

Email Tisk

kena perex Činnost nadačního fondu Asante Kenya spočívá ve zprostředkování pomoci projektům v Keni zabývajících se vzděláváním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Tyto děti žijí na hranici absolutní bídy nebo jsou nakaženy virem HIV/AIDS, případně jsou úplní sirotci, jež přišli o své rodiče právě díky HIV/AIDS.

 

 

ASANTE KENYA podporuje i dva zemědělské projekty, které svým fungováním a prodejem výpěstků taktéž nepřímo podporují děti závislé na ekonomické situaci svých rodičů a prarodičů. ASANTE KENYA dále spolupracuje s projektem, který se zaměřuje na problematiku ženské obřízky. 

Pod záštitou ASANTE KENYA se sdružuje 13 projektů (jejich seznam a popis najdete na www.asantekenya.cz). Všechny navštěvuje na svoje vlastní náklady dvakrát ročně Lejla Abbasová. Na místě ve spolupráci s vedoucími projektů zhodnotí situaci a jejich pokrok za uplynulou dobu. Společně s nimi vytvoří seznam toho nejdůležitějšího co daný projekt potřebuje a také společně potřebné položky nakoupí. V případě výstavby školy jedná Lejla Abbasová i s místními staviteli, konzultuje plány, nakupuje stavební materiál a uzavírá smlouvy. Tímto je zaručena absolutní transparentnost vybraných prostředků. Každý z projektů je na jiné kvalitativní úrovni, přesto jsou všechny stále ve velmi složité ekonomické situaci.

kena skola

Všechny projekty fungují na bázi téměř stoprocentního dobrovolnictví svých zakladatelů a s téměř žádným přísunem financí nutných pro jejich elementární fungování. Cílem Asante Kenya je přiblížit všechny stejnému standardu, kdy si budou schopny skrze vlastní podpůrné aktivity generovat stálý finanční příjem a tím primárně podporovat svojí původní činnost již nezávisle na podpoře okolí. 

kena zeny

Z obdržených finančních příspěvků musí projekty během následujícího půl roku zainvestovat 10% darované částky a při další návštěvě doložit tuto investici, případně i její ekonomickou úspěšnost. K tomuto kroku jsme se rozhodli jako k motivačnímu prvku spolupráce mezi projekty a Asante Kenya.

Celá myšlenka spolupráce je totiž koncipována jako aktivní přístup obou stran, ne jednostranného donorství a iniciativy nadačního fondu a jeho sponzorů.

Pokud chcete i vy pomoci, věřte, že i malý finanční obnos udělá na projektech Asante Kenya zázraky. Číslo sbírkového účtu je 1211009464/5500.

Společnost Zasilkovna.cz podpoří charitativní činnost Lejly Abbasové v rámci netradičního spojení internetového obchodu a logistiky s neziskovou organizací.

Zakoupením doplňků z e-shopu www.imana.cz může každý přispět na dobrou věc, pomoci africkým dětem a díky Zásilkovně ušetřit za poštovné. Zasilkovna.cz poskytne zcela zdarma veškeré logistické služby a výdejní místa pro společný projekt nadačního fondu Lejly Abbasové Asante Kenya a neziskové organizace Njovu o.p.s

kena sperky

„Neziskový projekt imana.cz nás oslovil především tím, že nabízí své zboží prostřednictvím internetového obchodu, což je u neziskových projektů zatím netradiční cesta. E-shopu imana.cz poskytneme veškeré služby Zásilkovny zdarma, tj. kompletní distribuci produktů, možnost vyzvednutí výrobků v celé své síti výdejních míst Z-point na území Česka a Slovenska a veškeré služby doplňkové služby včetně reklamačního asistenta.“ vysvětluje Simona Kijonková, marketingová manažerka Zásilkovny a dodává: „Vzhledem k poštovnému zdarma si může něco malého objednat skutečně každý a přispět tak celou částkou na pomoc africkým dětem.“

Internetový obchod imana.cz nabízí českým zákazníků tradiční africké šperky z Keni a Zambie.

Veškerý výtěžek z prodeje šperků a doplňků z e-shopu www.imana.cz putuje na podporu všech třinácti rozvojových vzdělávacích projektů v těchto dvou zemích. 

Nezisková organizace Njovu o.p.s. se zaměřuje na rozvojovou pomoc v jihoafrické Zambii. Realizujeme dlouhodobé projekty s cílem poskytnout zázemí sociálně slabším dětem. Pro mládež a dospívající, kteří dokončili základní nebo střední školu, poskytuje tato organizace odborné vzdělání, které zvýší jejich šanci uplatnit se na trhu práce. 

Obě organizace se zaměřují na pomoc sociálně slabým africkým dětem na území Keni a Zambie.

Nadační fond Asante Kenya aktuálně podporuje 13 projektů v Keni. Tento projekt, fungující na dobrovolnické bázi, podporuje hlavně vzdělanost dětí, podílí se na výstavbě škol, internetových kaváren a pomáhá dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou.

kenya logo

Zdroj informací a foto: www.asantekenya.orgNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Dřevo, knihy, ženy – tři múzy Martina Patřičného

patricny 200Věnuje se jim s důslednou pečlivostí – svědčí o tom jeho publikace, výstavy i televizní pořady. S nádherným nadhledem se dívá kolem sebe a nás ostatní se učí dívat, učí hledat krásu kolem sebe. V polovině května letošního roku (2014) vyšla jeho...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Culturea vdechla Zlínu francouzský šarm

cultu 200Již třetím rokem pořádají studenti Fakulty marketingových komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně festival Culturea, kde návštěvníkům vždy představí a přiblíží dvě země.  Letos padl los na elegantní Francii a žhavou Brazílii. Jaké to bylo, co s...


Literatura

Češi 1992 aneb jak Mečiar s Klausem rozdělili stát

cesi 200V dalším pokračování devítidílné komiksové řady tzv. „Českého století“ od roku 1918 do roku 1992 se autor Pavel Kosatík, tentokrát spolu s výtvarníkem Danem Černým, věnuje zatím poslednímu klíčovému okamžiku našich moderních dějin, tj. rozdělení bývalé...

Divadlo

Divadelní zpracování slavného večerníčku Krkonošské pohádky

KRAKONOS PEREXSpisovatelka Božena Šimková pochází z Podkrkonoší. Je autorkou televizních, rozhlasových a divadelních pohádek, z nichž nejznámější je Krkonošská pohádka – večerníček, kniha. Liberecké Šaldo...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...