Soukromý depozit pro opuštěné a týrané psy DOGPOINT se představuje

Soukromý depozit pro opuštěné a týrané psy DOGPOINT se představuje

Email Tisk

Na stránkách Kultury21 jsme se v posledních týdnech zaměřili na různé charitativní projekty, ať už je jejich cílem poskytnout pomoc lidem v chudých částech světa či osobám s různými typy zdravotních postižení, ale také na mnohá zařízení, která poskytují azyl opuštěným zvířatům a snaží se jim najít nový domov. Mezi takové patří i depozit pro opuštěné a týrané psy, DOGPOINT o.p.s.

 

 

Dogpoint je obecně prospěšná společnost, která se na základě změn občanského zákoníku transformovala z občanského sdružení fungujícího od roku 2011, a která pomáhá opuštěným a týraným psům. 

Na stránkách této společnosti najdou zájemci informace nejen o její činnosti, ale mohou si prohlédnout i sveřence, kteří jsou určeni k adopci. U fotografie se jménem psa jsou připojeny informace o jeho původu, povaze, předpokladech a chovatelských nárocích.

Dogpoint se představuje:

Co děláme? 
Snažíme se pro psy zajistit wellfare a pracovat s nimi tak, aby byli lépe připraveni na odchod do nové rodiny a nebyli frustrováni nonstop pobytem v kotcích bez možnosti socializace a fyzického i psychického vyžití. Toto vše mají na starosti naši odborně školení členové. Zakládáme si také na výběru osvojitelů - snažíme se najít nejideálnější kombinaci osvojitele a útulkového psa tak, aby si obě strany "sedly" a pes nebyl frustrován následným vrácením. Proto se u nás setkáte s postupy při výběru osvojitelů, na které možná nejste zvyklí, ale věřte, že toto vše se dělá především kvůli oboustranné pohodě a nikoli kvůli tomu, abychom "vám otravovali život".  Zastáváme názor, že lepší je důkladně zvolit vhodného majitele pro konkrétního psa i přesto, že to pro zájemce občas přinese "nepříjemné vyplnění dotazníčku apod.", než aby měl osvojitel znepříjemněn život dlouhodoběji při osvojení psa, pro jeho podmínky a možnosti nevhodného. Snažíme se i o vzdělávání veřejnosti - nejen ožehavá témata typu kastrace, zbytečné množení štěňat, zbavování se psů kvůli drobným problémům, ale také to, jak se psy (a to nejen s těmi z útulku) pracovat a jak je cvičit tak, aby zvíře nebylo v dlouhodobém stresu a mohlo si budovat lepší vztah se svým pánem. Velmi důležité je pro nás i prostředí, ve kterém zvířata přechodně čekají na své nové "doma". V rámci prostorových a finančních možností se snažíme toto prostředí neustále vylepšovat hlavně funkčně. 

Chcete-li spolu s námi pomoci zajistit mnohým psům lepší budoucnost, podívejte se na možnosti podpory ( http://www.dog-point.cz/moznosti-podpory).

Jaká zvířata přijímáme? 
Od majitelů, kteří se již o zvíře nemohou dále starat (příjem oproti podpisu smlouvy o převzetí psa do péče Dogpoint, o. p. s. a poplatku, který zahrnuje příspěvek na veterinární ošetření). Nechtěná štěňata (příjem oproti podpisu smlouvy o převzetí psa do péče Dogpoint, o. p. s., finanční příspěvek na jejich péči). Psy z množíren. Nalezená zvířata z Mělníka a spádových oblastí (zahájení od x. 2014).  Ne vždy máme vhodné podmínky pro příjem určitých zvířat (velmi těžce nemocná zvířata, agresivní zvířata,...), tudíž si vyhrazujeme možnost za některých okolností zvíře od majitele nepřijmout. Zvíře také můžeme odmítnout z kapacitních důvodů jak od soukromých osob, tak od obcí bez smlouvy (od x.2014).

Jaká zvířata nepřijímáme? 
Zvířata z jiných států (důvody naleznete zde) 

Naše cíle: 
Poskytnutí azylu a péče primárně opuštěným a týraným psům. Resocializace a příprava psů na začlenění do nových rodin. Hledání nových domovů pro opuštěná zvířata. Kastrační program a program osvěty týkající se tohoto tématu. Rozšiřování problematiky opuštěných zvířat do podvědomí veřejnosti. Všeobecná osvěta týkající se především psů. Poskytování zkušeností studentům veterinárních škol a  škol se zaměřením na etologii zvířat. Poskytnutí možnosti pro veřejnost blíže se setkat se psy a poznat je.


 

Rozhovor

Kateřina Kuchařová: „Nenechte se zlákat lacinými sliby na letácích a bojujte s námi proti okrádání seniorů“

Petice kucharova 200V českých kinech je nyní film Silvie Dymákové, Šmejdi, který poukazuje na nekalé praktiky při předváděcích akcí. U této příležitosti vznikla ve spojení tvůrců filmu, sdružení dTest a deníku

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Čtěte také...

NOVÝ KNIŽNÍ FESTIVAL HUMBOOK PŘIVÍTÁ TŘI VÝZNAMNÉ ZAHRANIČNÍ AUTORY


Humbook 200Nakladatelství Fragment a nakladatelství CooBoo chystají společně první literární festival pro mládež v Česku. V sobotu 15. října se na festivalu Humbook představí světové i české hvězdy literatury pro mládež. Na festival...


Literatura

Vzhůru s dětmi do přírody
rok 3Nakladatelství Albatros představuje dvě zcela jedinečné dětské knihy, které vám pomohou s vysvětlováním, jak to po celý rok chodí na zahradě a v lese. Obě knihy jsou doplněny mnohými ilustracemi a dalšími aktivitami, které zaujmou nejenom děti, ale i jej...

Divadlo

Hanuš Bor, Sestry sBorovy, Veronika Kubařová a Tři chlapi v chalupě vystoupí v Rokoku

Hanus Bor 200V sobotu 29. listopadu od 21 hodin pořádá své hudební soirée v Divadle Rokoko herec Hanuš Bor, kterého už v dětství proslavilo účinkování v řadě filmů.

...

Film

Jak naše pradědečky a prababičky vábily pohyblivé obrázky

kinematografie 200Sotva bychom dnes nalezli pamětníka, jenž by na základě vlastní zkušenosti dosvědčil, jak vyhlíželo promítání filmů před první světovou válkou, jaký vztah se k nim tehdy prosazoval a z čeho všeho byly pohyblivé obrázky, samozřejmě č...