Soukromý depozit pro opuštěné a týrané psy DOGPOINT se představuje

Soukromý depozit pro opuštěné a týrané psy DOGPOINT se představuje

Email Tisk

Na stránkách Kultury21 jsme se v posledních týdnech zaměřili na různé charitativní projekty, ať už je jejich cílem poskytnout pomoc lidem v chudých částech světa či osobám s různými typy zdravotních postižení, ale také na mnohá zařízení, která poskytují azyl opuštěným zvířatům a snaží se jim najít nový domov. Mezi takové patří i depozit pro opuštěné a týrané psy, DOGPOINT o.p.s.

 

 

Dogpoint je obecně prospěšná společnost, která se na základě změn občanského zákoníku transformovala z občanského sdružení fungujícího od roku 2011, a která pomáhá opuštěným a týraným psům. 

Na stránkách této společnosti najdou zájemci informace nejen o její činnosti, ale mohou si prohlédnout i sveřence, kteří jsou určeni k adopci. U fotografie se jménem psa jsou připojeny informace o jeho původu, povaze, předpokladech a chovatelských nárocích.

Dogpoint se představuje:

Co děláme? 
Snažíme se pro psy zajistit wellfare a pracovat s nimi tak, aby byli lépe připraveni na odchod do nové rodiny a nebyli frustrováni nonstop pobytem v kotcích bez možnosti socializace a fyzického i psychického vyžití. Toto vše mají na starosti naši odborně školení členové. Zakládáme si také na výběru osvojitelů - snažíme se najít nejideálnější kombinaci osvojitele a útulkového psa tak, aby si obě strany "sedly" a pes nebyl frustrován následným vrácením. Proto se u nás setkáte s postupy při výběru osvojitelů, na které možná nejste zvyklí, ale věřte, že toto vše se dělá především kvůli oboustranné pohodě a nikoli kvůli tomu, abychom "vám otravovali život".  Zastáváme názor, že lepší je důkladně zvolit vhodného majitele pro konkrétního psa i přesto, že to pro zájemce občas přinese "nepříjemné vyplnění dotazníčku apod.", než aby měl osvojitel znepříjemněn život dlouhodoběji při osvojení psa, pro jeho podmínky a možnosti nevhodného. Snažíme se i o vzdělávání veřejnosti - nejen ožehavá témata typu kastrace, zbytečné množení štěňat, zbavování se psů kvůli drobným problémům, ale také to, jak se psy (a to nejen s těmi z útulku) pracovat a jak je cvičit tak, aby zvíře nebylo v dlouhodobém stresu a mohlo si budovat lepší vztah se svým pánem. Velmi důležité je pro nás i prostředí, ve kterém zvířata přechodně čekají na své nové "doma". V rámci prostorových a finančních možností se snažíme toto prostředí neustále vylepšovat hlavně funkčně. 

Chcete-li spolu s námi pomoci zajistit mnohým psům lepší budoucnost, podívejte se na možnosti podpory ( http://www.dog-point.cz/moznosti-podpory).

Jaká zvířata přijímáme? 
Od majitelů, kteří se již o zvíře nemohou dále starat (příjem oproti podpisu smlouvy o převzetí psa do péče Dogpoint, o. p. s. a poplatku, který zahrnuje příspěvek na veterinární ošetření). Nechtěná štěňata (příjem oproti podpisu smlouvy o převzetí psa do péče Dogpoint, o. p. s., finanční příspěvek na jejich péči). Psy z množíren. Nalezená zvířata z Mělníka a spádových oblastí (zahájení od x. 2014).  Ne vždy máme vhodné podmínky pro příjem určitých zvířat (velmi těžce nemocná zvířata, agresivní zvířata,...), tudíž si vyhrazujeme možnost za některých okolností zvíře od majitele nepřijmout. Zvíře také můžeme odmítnout z kapacitních důvodů jak od soukromých osob, tak od obcí bez smlouvy (od x.2014).

Jaká zvířata nepřijímáme? 
Zvířata z jiných států (důvody naleznete zde) 

Naše cíle: 
Poskytnutí azylu a péče primárně opuštěným a týraným psům. Resocializace a příprava psů na začlenění do nových rodin. Hledání nových domovů pro opuštěná zvířata. Kastrační program a program osvěty týkající se tohoto tématu. Rozšiřování problematiky opuštěných zvířat do podvědomí veřejnosti. Všeobecná osvěta týkající se především psů. Poskytování zkušeností studentům veterinárních škol a  škol se zaměřením na etologii zvířat. Poskytnutí možnosti pro veřejnost blíže se setkat se psy a poznat je.


 
Banner

Rozhovor

Na dráhu modelky se rozhodně nechystám, říká Soňa Drábková

sona perexOkatá a sympatická černovláska. Tak lze charakterizovat Soňu Drábkovou, která v minulých týdnech pózovala Robertu Rohálovi. Společně vytvořili fotografickou kolekci, jejíž vernisáž proběhne začátkem příštího roku v Kroměříži. Zatímco v případě ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Regina Rázlová oslaví dnešní narozeniny na natáčení

Razlova perexHerecká legenda Regina Rázlová dnes oslavuje 67. narozeniny. Po letech si výročí připomíná znovu před kamerou, na natáčení seriálu Policie Modrava TV Nova. „Nejvíc mě těší návrat na jeviště,“ uvedl...


Literatura

Město světců a zlodějů přináší pohled na krutý život v Kongu

big mesto-svetcu-a-zlodeju-WHH-367552Město světců a zlodějů se stalo v minulém roce senzací na poli young adult. Tentokrát ovšem nečekejte žádné prvky fantasy, jak je tomu u tohoto žánru často běžné. Jedná se totiž ...

Divadlo

Nabitý listopadový repertoár DIVADLA NA FIDLOVAČCE

200divPři pohledu na listopadový program Divadla Na Fidlovačce vás jistě osloví jeho žánrová pestrost.

...

Film

Madagaskar: Království lemurů 3D v IMAX

Madagaskar 200Tento 39minutový dokument o tvorech, kteří přežili i dinosaury, měl předpremiéru v pražském Cinema City Flora IMAX ve středu 22.10.2014. Dokument se těšil neobyčejné pozornosti a proto byla předpremiéra naprosto vyprodána. ...