Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie
Banner

Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Email Tisk

logo culturea perexCulturea je zlínský multikulturní festival, který netradiční formou ve dvou dnech představí kulturu dvou zemí, konkrétně Indie a Velké Británie. Vše se uskuteční 8. a 9. dubna 2014 v prostorách kulturního komplexu 14|15 BAŤŮV INSTITUT a my vás nyní provedeme programem jednotlivých dní. Druhý je zaměřen na Velkou Británii.


Workshop

15:15 – 16:15 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Žonglování

Víte jaká byla druhá nejoblíbenější kratochvíle Jindřicha VIII. a jeho šesti žen? Přece “jugglery”! Pod vedením mistrů žonglérů vás zde naučí toto prastaré umění Michal Halačka ze žonglérské skupiny Magnis.

Přednášky

16:30 – 17:30 Sál A 14|15 BAŤŮV INSTITUT O Velké Británii

17:40 – 18:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Anglický čaj

I v krátkých 20 minutách se zajisté dozvíte vše, co potřebujete vědět o čaji o páté…

Divadelní představení

18:00 – 20:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Veselé paničky Windsorské
Tato Shakespearova komedie patří k hrám, které si natrvalo vydobyly přízeň publika. Těšte se na rozpoutanou komedií plnou žertů, rytíře Falstaffa a další postavičky kouzelné renesanční taškařice. Hrát bude soubor Divadlo Bedřicha Kaněry z Břeclavi.

culturea divadlo

21:00 - ... Golem club Indie night live

Tato legendární studentská párty Indie Night představí vycházející hvězdy česko-slovenského nezávislého hudebního nebe.

21:00 Sphare trace

Sphere Trace je čerstvě založená kapela dvou studentů Univerzity Tomáše Bati. Oba mají za sebou slušnou řádku koncertů, nyní však spojili své síly v úplně novém projektu postaveném pouze na jednom sladkém dřevě, jednom výrazném hlasu a velké dávce talentu a tvůrčí invence.

22:00 Funny Faces

Čtyřčlenná indie kapela z Piešťan se po roce vrací do Zlína. Jejich vzory jsou britští Arctic Monkeys a Queens of The Stone Age, zpívají a hrají v angličtině a jejich nový hudební klip songu Big Dancer natočili v Londýně, v anglickém dni mají proto své nezastupitelné místo.

23:00 Schnitzelsson

Pokud čekáte pod názvem Walter Schnitzelssonnějakou východoněmeckou dechovou kapelu, co obráží veselky a Oktoberfesty v horním Braniborsku, tak se pletete. Toto úderné rockenrollové trio z Bratislavy jsou totiž pěkní řízci a jejich album Fever podle mnohých expertů na indie rock patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo u našich východních bratrů po roce 1993. Chytlavý song Mother si můžete poslechnout ve spotu.

00:00 Afterparty s Jumpin´ Jack, Flash DJs

Ostatní program

11:00 – 15:00 Sportovní hřiště Famfrpál

Na hřišti za menzou U4 se odehraje rozhodující klání šesti týmů. Půjde tu o čest všech zúčastněných. Davy budou přihlížet, napětí houstnout, košťata vzlétnou do vzduchu, ve kterém se zanedlouho bude třepetat také zlatonka. Zvítězit může pouze jeden. Informace o pravidlech naleznete zde.

famfrpal

Více informací na webu culturea.cz


 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Česká umělecká scéna v Německu

kotatkova perexLetošní držitelkou ceny Dorothea von Stetten-Kunstpreis 2014 udělované v Německu, je česká umělkyně Eva Koťátková. Pětičlenná odborná porota složená ze zástupců německé a č...


Literatura

Klučičí knížky pro začátečníky – Dráček Mráček a Bubáček

altDaniela Krolupperová má tři dcery. Předpokládala bych, že bude psát hlavně holčičí příběhy. Přesto se hlavně v poslední době v její bibliografii víc objevují jako hrdinové kluci. Pro nejmenší čtenáře-začátečníky vydala vloni knížku

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky přivítá ostravské Divadlo Petra Bezruče

petrolejka perexDivadlo Bolka Polívky přivítá na svém jevišti ostravské Divadlo Petra Bezruče, které zde představí hned několik skvělých inscenací ze svého repertoáru. První z nich bude uvedení literární a dnes už i filmové klasiky ...

Film

Kieslowski se táže, jaké taje skrývá lidská duše

kieslowski-o-kieslowskem 200Polský režisér Krzysztof Kieślowski si u nás získal mnohem menší pozornost, než jakou by si zasluhoval. V kinech jeho filmy rozhodně nepatřily mezi vyhledávané, ani v televizi nelámaly rekordy sl...