Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Email Tisk

logo culturea perexCulturea je zlínský multikulturní festival, který netradiční formou ve dvou dnech představí kulturu dvou zemí, konkrétně Indie a Velké Británie. Vše se uskuteční 8. a 9. dubna 2014 v prostorách kulturního komplexu 14|15 BAŤŮV INSTITUT a my vás nyní provedeme programem jednotlivých dní. Druhý je zaměřen na Velkou Británii.


Workshop

15:15 – 16:15 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Žonglování

Víte jaká byla druhá nejoblíbenější kratochvíle Jindřicha VIII. a jeho šesti žen? Přece “jugglery”! Pod vedením mistrů žonglérů vás zde naučí toto prastaré umění Michal Halačka ze žonglérské skupiny Magnis.

Přednášky

16:30 – 17:30 Sál A 14|15 BAŤŮV INSTITUT O Velké Británii

17:40 – 18:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Anglický čaj

I v krátkých 20 minutách se zajisté dozvíte vše, co potřebujete vědět o čaji o páté…

Divadelní představení

18:00 – 20:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Veselé paničky Windsorské
Tato Shakespearova komedie patří k hrám, které si natrvalo vydobyly přízeň publika. Těšte se na rozpoutanou komedií plnou žertů, rytíře Falstaffa a další postavičky kouzelné renesanční taškařice. Hrát bude soubor Divadlo Bedřicha Kaněry z Břeclavi.

culturea divadlo

21:00 - ... Golem club Indie night live

Tato legendární studentská párty Indie Night představí vycházející hvězdy česko-slovenského nezávislého hudebního nebe.

21:00 Sphare trace

Sphere Trace je čerstvě založená kapela dvou studentů Univerzity Tomáše Bati. Oba mají za sebou slušnou řádku koncertů, nyní však spojili své síly v úplně novém projektu postaveném pouze na jednom sladkém dřevě, jednom výrazném hlasu a velké dávce talentu a tvůrčí invence.

22:00 Funny Faces

Čtyřčlenná indie kapela z Piešťan se po roce vrací do Zlína. Jejich vzory jsou britští Arctic Monkeys a Queens of The Stone Age, zpívají a hrají v angličtině a jejich nový hudební klip songu Big Dancer natočili v Londýně, v anglickém dni mají proto své nezastupitelné místo.

23:00 Schnitzelsson

Pokud čekáte pod názvem Walter Schnitzelssonnějakou východoněmeckou dechovou kapelu, co obráží veselky a Oktoberfesty v horním Braniborsku, tak se pletete. Toto úderné rockenrollové trio z Bratislavy jsou totiž pěkní řízci a jejich album Fever podle mnohých expertů na indie rock patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo u našich východních bratrů po roce 1993. Chytlavý song Mother si můžete poslechnout ve spotu.

00:00 Afterparty s Jumpin´ Jack, Flash DJs

Ostatní program

11:00 – 15:00 Sportovní hřiště Famfrpál

Na hřišti za menzou U4 se odehraje rozhodující klání šesti týmů. Půjde tu o čest všech zúčastněných. Davy budou přihlížet, napětí houstnout, košťata vzlétnou do vzduchu, ve kterém se zanedlouho bude třepetat také zlatonka. Zvítězit může pouze jeden. Informace o pravidlech naleznete zde.

famfrpal

Více informací na webu culturea.cz


 

Rozhovor

Inspiraci nacházím všude kolem mě, říká zpěvák a textař Vlady Gryc

Gryc foto perexLoni mu vyšlo nejen debutové album Já svý sny mám, ale povedla se mu i letní hitovka Te Quiero, která zaznamenala sérii úspěchů v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka. To jsou poměrně nedávné umělecké úspěchy zpívajícího textaře Vladyh...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Z archivu...

Čtěte také...

Vyzdobte si domácnost a pomožte dobré věci

lukas200V tomto článku bychom vám chtěli představit Lukášovy hračky - ručně šité hračky s příběhem. Jde o originální kousky, které mohou sloužit na hraní vašim dětem, vnoučatům, sourozencům nebo jako ozdoba domácnosti. Krásné sluníčko roztomilé kočky zajisté v...


Literatura

Padělatel Adolfo Kaminsky nabízí příběh neuvěřitelné odvahy

kaminsky 200Nakladatelství Metafora nedávno vydalo pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí díky tomu, že se živil jako padělatel. Byl to Adolf Kaminsky a jeho dcera, která jej přiměla zveřejnit jeho životní misi.

Divadlo

”Demokracie není právo do všeho mluvit, ale povinnost vědět, co mluvit,” říká Rudolf Jelínek

altJeden z nejznámějších českých herců všech věkových generací, Rudolf Jelínek, má za sebou neskutečnou filmovou a divadelní kariéru, bohaté zkušenosti s dabingem a lidé ho na ulici spíše než jménem oslovují jako majora Jiřího Hradce...

Film

Severská filmová zima potěší fanoušky metalu

heavy200Není to tak dávno, co jsme vás zvali na Severský filmový podzim a už za pár dní na vás čeká zimní nálož toho aktuálně nejlepšího ze severské kinematografie. 14. února v Praze bude festival zahajovat bláznivým finským filmem o více méně úspěšné metalové...