Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Email Tisk

logo culturea perexCulturea je zlínský multikulturní festival, který netradiční formou ve dvou dnech představí kulturu dvou zemí, konkrétně Indie a Velké Británie. Vše se uskuteční 8. a 9. dubna 2014 v prostorách kulturního komplexu 14|15 BAŤŮV INSTITUT a my vás nyní provedeme programem jednotlivých dní. Druhý je zaměřen na Velkou Británii.


Workshop

15:15 – 16:15 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Žonglování

Víte jaká byla druhá nejoblíbenější kratochvíle Jindřicha VIII. a jeho šesti žen? Přece “jugglery”! Pod vedením mistrů žonglérů vás zde naučí toto prastaré umění Michal Halačka ze žonglérské skupiny Magnis.

Přednášky

16:30 – 17:30 Sál A 14|15 BAŤŮV INSTITUT O Velké Británii

17:40 – 18:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Anglický čaj

I v krátkých 20 minutách se zajisté dozvíte vše, co potřebujete vědět o čaji o páté…

Divadelní představení

18:00 – 20:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Veselé paničky Windsorské
Tato Shakespearova komedie patří k hrám, které si natrvalo vydobyly přízeň publika. Těšte se na rozpoutanou komedií plnou žertů, rytíře Falstaffa a další postavičky kouzelné renesanční taškařice. Hrát bude soubor Divadlo Bedřicha Kaněry z Břeclavi.

culturea divadlo

21:00 - ... Golem club Indie night live

Tato legendární studentská párty Indie Night představí vycházející hvězdy česko-slovenského nezávislého hudebního nebe.

21:00 Sphare trace

Sphere Trace je čerstvě založená kapela dvou studentů Univerzity Tomáše Bati. Oba mají za sebou slušnou řádku koncertů, nyní však spojili své síly v úplně novém projektu postaveném pouze na jednom sladkém dřevě, jednom výrazném hlasu a velké dávce talentu a tvůrčí invence.

22:00 Funny Faces

Čtyřčlenná indie kapela z Piešťan se po roce vrací do Zlína. Jejich vzory jsou britští Arctic Monkeys a Queens of The Stone Age, zpívají a hrají v angličtině a jejich nový hudební klip songu Big Dancer natočili v Londýně, v anglickém dni mají proto své nezastupitelné místo.

23:00 Schnitzelsson

Pokud čekáte pod názvem Walter Schnitzelssonnějakou východoněmeckou dechovou kapelu, co obráží veselky a Oktoberfesty v horním Braniborsku, tak se pletete. Toto úderné rockenrollové trio z Bratislavy jsou totiž pěkní řízci a jejich album Fever podle mnohých expertů na indie rock patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo u našich východních bratrů po roce 1993. Chytlavý song Mother si můžete poslechnout ve spotu.

00:00 Afterparty s Jumpin´ Jack, Flash DJs

Ostatní program

11:00 – 15:00 Sportovní hřiště Famfrpál

Na hřišti za menzou U4 se odehraje rozhodující klání šesti týmů. Půjde tu o čest všech zúčastněných. Davy budou přihlížet, napětí houstnout, košťata vzlétnou do vzduchu, ve kterém se zanedlouho bude třepetat také zlatonka. Zvítězit může pouze jeden. Informace o pravidlech naleznete zde.

famfrpal

Více informací na webu culturea.cz


 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)

Čtěte také...

Sousedské slavnosti Zažít město jinak

zazitmestojinak 20017. září se veřejná prostranství Prahy i ostatních měst opět promění v jeviště plné kultury, soutěží, her, domácího jídla a pití, poznávání či klábosení. Hádáte správně, chystá se 11. ročník sousedských slavností Zažít město jinak....


Literatura

Tajemství umění

Tajemstvi umeni 200Tahle zvoleným rozměrem překvapivě malá knížka vzhledem k tomu, co slibuje na své zadní straně, tj. výběr 80 výjimečných obrazů a soch z celého světa napříč staletími, se snaží určit, proč a čím tato díla tolik uchvacují.

<...

Divadlo

Nechte se pohltit světem současného umění na listopadovém Veřejném domě v MeetFactory

meetfactory 200MeetFactory Interaktivní divadelně-zážitková hra, výstava o věčném opakování neopakovatelného, experimentální elektronika nebo dechberoucí performance, to vše a ještě mnohem víc vás čeká na listopadovém Veřejném domě. Budete proplouvat ...

Film

Legenda o Tarzanovi

tarzan 200Filmů o Tarzanovi vznikl za posledních sto let bezpočet, statečný muž z divočiny bojoval se všelikými chamtivci, ovšem teprve nyní v nejnovější verzi nazvané Legenda o Tarzanovi se stáváme svědky pokusu propojit Tarzanova dobrodružství s kritikou...