Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie
Banner

Průvodce Cultureou – 2. den: Velká Británie

Email Tisk

logo culturea perexCulturea je zlínský multikulturní festival, který netradiční formou ve dvou dnech představí kulturu dvou zemí, konkrétně Indie a Velké Británie. Vše se uskuteční 8. a 9. dubna 2014 v prostorách kulturního komplexu 14|15 BAŤŮV INSTITUT a my vás nyní provedeme programem jednotlivých dní. Druhý je zaměřen na Velkou Británii.


Workshop

15:15 – 16:15 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Žonglování

Víte jaká byla druhá nejoblíbenější kratochvíle Jindřicha VIII. a jeho šesti žen? Přece “jugglery”! Pod vedením mistrů žonglérů vás zde naučí toto prastaré umění Michal Halačka ze žonglérské skupiny Magnis.

Přednášky

16:30 – 17:30 Sál A 14|15 BAŤŮV INSTITUT O Velké Británii

17:40 – 18:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Anglický čaj

I v krátkých 20 minutách se zajisté dozvíte vše, co potřebujete vědět o čaji o páté…

Divadelní představení

18:00 – 20:00 kavárna Šach Mat 14|15 BAŤŮV INSTITUT Veselé paničky Windsorské
Tato Shakespearova komedie patří k hrám, které si natrvalo vydobyly přízeň publika. Těšte se na rozpoutanou komedií plnou žertů, rytíře Falstaffa a další postavičky kouzelné renesanční taškařice. Hrát bude soubor Divadlo Bedřicha Kaněry z Břeclavi.

culturea divadlo

21:00 - ... Golem club Indie night live

Tato legendární studentská párty Indie Night představí vycházející hvězdy česko-slovenského nezávislého hudebního nebe.

21:00 Sphare trace

Sphere Trace je čerstvě založená kapela dvou studentů Univerzity Tomáše Bati. Oba mají za sebou slušnou řádku koncertů, nyní však spojili své síly v úplně novém projektu postaveném pouze na jednom sladkém dřevě, jednom výrazném hlasu a velké dávce talentu a tvůrčí invence.

22:00 Funny Faces

Čtyřčlenná indie kapela z Piešťan se po roce vrací do Zlína. Jejich vzory jsou britští Arctic Monkeys a Queens of The Stone Age, zpívají a hrají v angličtině a jejich nový hudební klip songu Big Dancer natočili v Londýně, v anglickém dni mají proto své nezastupitelné místo.

23:00 Schnitzelsson

Pokud čekáte pod názvem Walter Schnitzelssonnějakou východoněmeckou dechovou kapelu, co obráží veselky a Oktoberfesty v horním Braniborsku, tak se pletete. Toto úderné rockenrollové trio z Bratislavy jsou totiž pěkní řízci a jejich album Fever podle mnohých expertů na indie rock patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo u našich východních bratrů po roce 1993. Chytlavý song Mother si můžete poslechnout ve spotu.

00:00 Afterparty s Jumpin´ Jack, Flash DJs

Ostatní program

11:00 – 15:00 Sportovní hřiště Famfrpál

Na hřišti za menzou U4 se odehraje rozhodující klání šesti týmů. Půjde tu o čest všech zúčastněných. Davy budou přihlížet, napětí houstnout, košťata vzlétnou do vzduchu, ve kterém se zanedlouho bude třepetat také zlatonka. Zvítězit může pouze jeden. Informace o pravidlech naleznete zde.

famfrpal

Více informací na webu culturea.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Užijte si v Miroticích rodinný festival divadla a hudby

Miroticke setkani 200Dvoudenní divadelně - hudební festival pro malé i velké MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY vstupuje již do 11.ročníku. Za uplynulou dekádu si vybudoval nezpochybnitelné postavení na kulturní mapě Čech, o čemž svědčí i fakt, že...

Nové komentáře


Literatura

Touha, láska, zrada – nešťastný život Agnes Magnúsdóttir

agnes perexSmutek evokující obálka s opuštěnou ženou a houfem dravců kroužících nad potemnělým mořem pod ztěžklými mraky dává dopředu najevo, že román Agnes nebude čtením k popukání. A hned Prolog nás o tom přesvědčuje. Začíná...

Divadlo

Fringe festival mluví anglicky, ale oslovit dokáže každého

alt Fringe festival, který probíhá v těchto dnech na Malé Straně v Praze, je všechno, jen ne ”okrajová”, ”druhotná” záležitost, jak by se ostatně dal přeložit jeho název z angličtiny. Mladá a bohužel prozatím málo známá divadeln...

Film

Smutný konec nezapomenutelné herečky Kláry Jernekové

klara 200Kdysi slavná herečka Klára Jerneková, dlouholetá členka činohry Národního divadla Praha, zažila hořký konec své kariéry, deprese z osamění a alkohol jen urychlily její předčasnou smrt. Tak jako tak vytvořila řadu rolí, které přežily ji samotnou a má...