Historicky první Jarmark jara v Litoměřicích se vydařil

Historicky první Jarmark jara v Litoměřicích se vydařil

Jarmark jara perexOslavou jara s kreativními tvůrci a workshopy pro děti se stal premiérový Jarmark jara v litoměřickém parku Václava Havla. V sobotu 12. dubna sem za originálními výtvory zavítaly stovky návštěvníků.
„Byla jsem zvědavá, co zde prodávají. Ve stáncích mají moc pěkné věci,“
uvedla důvod návštěvy Bára Beranová z Litoměřic. Právě na originalitu výrobků organizátoři sází.

„Prodejci, kteří sem dnes přijeli, tvoří krásné ruční výrobky a jsou zejména z našeho regionu. Výjimkou je fairtradová móda, kterou přivezla prodejkyně až z Benešova,“ uvedla k akci Petra Dostalová z pořádajícího občanského sdružení ProLUKA.

Jarmark jara 3

Návštěvníci si mohli zakoupit originální keramiku, oděvní tvorbu, hračky, šperky, tašky, obrazy, oblečení pro děti, a mnoho dalšího. Atmosféru blížících se Velikonoc navodily malované kraslice a perníčky. Na své si přišli i ti nejmenší. Pro děti byly připraveny dílničky, ve kterých si mohly vyzkoušet malovat perníčky, sádrová vejce a tvořit sypané obrázky. Hrou na flétny pak příjemnou náladu podpořily děti ze ZUŠ v Litoměřicích.

Jarmark jara 1

Na Jarmarku jara se představil i charitativní projekt „Židle pro hospic“.

„Cílem je vydražit výtvarně zpracované a upravené židle a výtěžek věnovat Hospicu Sv. Štěpána v Litoměřicích. Zapojit se může každý v kterékoliv části projektu – darování židlí, jejich renovace, výtvarného zpracování i následné aukce,“ uvedla Irena Štyrandová, která společně s Irenou Vodičkovou projekt organizuje.

Další velkou akcí, která se zde odehraje, bude Muzejní noc. Ta přímo v parku Václava Havla proběhne 24. května 2014 v duchu pouličního umění.

http://proluka.webnode.cz/


 

Rozhovor

Ale já žiji v radosti, mám kolem sebe skvělé lidi, říká pěvkyně Dagmar Pecková

dagmar 200Moře krásné práce má za sebou i před sebou mezinárodně proslulá mezzosopranistka Dagmar Pecková. Zatímco na hudebním trhu má stále ještě aktuální a zcela unikátní album Hříšnice, jehož dramaturgii si dělala sama, pomalu už připravuje další projekt Wa...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Kulturně-politická Kampa: sladkosti, mandala, muzika, káva i klobásy s pivem

balonky perexTaké Kampa o tomto víkendu žila mítinky s kulturním nádechem. Kolemjdoucí měli možnost potkat nejrůznější kandidáty: Zelené pro jedničku, koalice LES Nezávislí Piráti či ČSSD. S pojízdnou kavárnou tam byl senát...


Literatura

Po strništi bos Zdeňka Svěráka

200litMiluji vůni nových knih. Některá voní méně a některá více. Tato útlá kniha je zrovna z těch, do kterých zabořím nos a dlouze nasávám.

...

Divadlo

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN BUDOU UŽ POPÁTÉ KOČOVAT V LÉTĚ PO ČECHÁCH I MORAVĚ

GEISLERS perexLetos Geisslers Hofcomoedianten pořádají už pátý ročník Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Toto léto je můžete vidět v Jihomoravském, Královéhradeckém, Olomouckém a Zlínském kraji.

Film

Vykročte ze stínu s filmovou přehlídkou VISIONS OF LIGHT 2013

visions of light 200„Vykroč ze stínu!“ - to je letošní motto filmové přehlídky VISIONS OF LIGHT, která se uskuteční 7. - 9. listopadu 2013 v brněnském kině ART. Letos již posedmé nabídne tento unikátní festival filmovým ...