SVĚT KNIHY PRAHA 2014

SVĚT KNIHY PRAHA 2014

SVETkNIHY PEREXOd 15. do 18. května bude Praha hostit již 20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY PRAHA 2014. Akce se bude konat na Výstavišti v Holešovicích a pro návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti má již tradičně připraven bohatý program, k hlavním tématům patří Čteme jedním dechem II. - Fantasy & Sci-fi, Kolik podob má kniha?, a Odraz historie v literatuře. Čestným hostem letošního ročníku je MAĎARSKO. 

 


Programová témata

Každoročně vypisovaná programová témata veletrhu jsou inspirována aktuálním zájmem čtenářů o dílčí literární žánry i situací v rámci mezinárodního knižního trhu a literární scény.

V letošním roce nabízíme jako rámcové programové bloky:

Odraz historie v literatuře
- historická literatura, jež je součástí edičního profilu mnoha nakladatelství
- ve spolupráci s časopisem Index on Censorship a se zahraničními partnery proběhne debata věnovaná vývoji literatury v postkomu-nistických zemích po pádu Berlínské zdi v rámci udílení ceny Jiřího Theinera (pátek 16. 5. od 16.00 v Literárním sále).

Čteme jedním dechem II. - Fantasy & Sci – fi
- další díl obsáhlejší programové části věnované nejčtenějším žánrům je připravován ve spolupráci s Akademií fantasy, sci-fi a hororu, časopisy Pevnost a XB-1. Jeho součástí budou čtení, výstavy, debaty i kolektivní prodejní místo nakladatelů, jejichž profil je věnován především tomuto tématu. Pořadům zaměřeným na fantasy a sci-fi bude vyhrazen speciální prostor v pravém křídle Průmyslového paláce.

Kolik podob má kniha?
- v době, kdy se dynamicky vyvíjí formát knih, chceme pořady i výstavami (např. 10letou retrospektivní ukázkou knih oceněných v rámci ceny Nejkrásnější knihy ČR) upozornit na vývoj knižního designu v historickém průřezu až po digitalizaci tisku a využití moderních technologií po elektronické a audio-vizuální zpřístupnění literárních textů. Návštěvníci se mohou těšit na rozšířenou expozici antikvářů s výstavou věnovanou dílu Ladislava Sutnara v levém křídle paláce.

Vaříme s knihou
- v letošním se roce se opět můžete těšit na prezentace kuchařů a autorů kuchařek ve foyer Průmyslového paláce.

Výročí v roce 2014
- rok 2014 je rokem významných výročí historických událostí i životních dat významných literárních osobností, jež budou připomenuty v rámci pořadů doprovodného festivalu.
Historická výročí: 100 let od počátku 1. světové války, 75 let od zahájení 2. světové války, 25 let od pádu Berlínské zdi a Sametové revoluce, 15 let od vstupu ČR do NATO, 10 let od vstupu ČR do EU.
Výročí významných osobností: Bohumil Hrabal (100 let od narození), Jiří Kolář (100 let od narození), Jan Zábrana (30 let od úmrtí). Jejich dílo připomenou pořady i výstavy přímo na veletrhu i večer ve městě (např. v Divadle Viola).

SVĚT KNIHY PRAHA 2014

Svet KnihyiM

20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival 
15. – 18. května 2014 
Výstaviště Praha - Holešovice

Otevírací doba:

čtvrtek – sobota, 15.- 17. května, 9:30 – 19:00 
neděle, 18. května, 9:30 – 16:00

Vstupné:
čtvrtek, 15. května
120 Kč jednodenní vstupné (především pro odbornou veřejnost a tisk)

pátek – sobota, 16. - 17. května 
100 Kč jednodenní vstupné 
50 Kč děti a mládež 6 - 18 let, studenti, držitelé průkazu ZTP, důchodci 
200 Kč rodinné vstupné – (2 platící dospělí, 1 – 2 děti do 15 let zdarma) 

neděle, 18. května 
50 Kč jednotné vstupné
200 Kč permanentní průkaz (vstupenka na 4 dny)
zdarma 1 - 2 děti (do 15 let) v doprovodu 2 platících dospělých osob, držitelé průkazů ZTP/P s jedním doprovodem

svetk2013006

www.svetknihy.cz
 


 

Rozhovor

Dělám věci tak, jak je cítím. Naplno, říká zpěvák Pavel Novák


pavel novak 200I když je synem slavného zpěváka Pavla Nováka a navíc jde v jeho šlépějích, své postavení hned v několika oblastech si vybudoval jen díky svému talentu a pracovitosti. Nevěnoval se vždy jen muzice, ale nakonec se v ní zase našel. Pr...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

LADRONKAFEST 2014 – ZAHRAJE A. MIŠÍK, VÍTE CO JE CARROM?

ladr 200Letošní ročník největšího festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest vypukne 6. září 2014 přesně v 11 hodin v parku Ladronka. Městská část Praha 6 letos přizvala jako hlavní hudební hvězdy Adama Mišíka a skupinu We On The Moon<...


Literatura

Karel IV. Lucie Seifertové – nadšený kluk, co dosáhl svého cíle

pohadka o krali karlovi v prevlekuEdice Dějiny pro nejmenší vyšla druhá knížka. Po Bruncvíkovi se hlavním hrdinou stal král Karel IV. Lucie Seiferová na dvaatřiceti stranách předsta...

Divadlo

Milostný příběh prokletých básníků v podání Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka

foto La fabrika perexPoutavou výukou dějepisu je divadelní hra Úplné zatmění, kterou má na programu pražská La fabrika. Divoký život dvou přátel a milenců je totiž příběhem prokletých básníků Paula Marie Verlaine (30. března 1844 Mety – 8. ledn...

Film

5. ROČNÍK FESTIVALU SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM PŘINESE OD KAŽDÉHO ŽÁNRU TROCHU

seve 200Polární záře opět rozbliká plátna pražské Lucerny a dalších třinácti českých a moravských kin. Již popáté bude Českou republikou putovat podzimní festival severské kinematografie, který nabídne divákům pestrý program napříč všemi žánry. ...