Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!
Banner

Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Email Tisk

disk 200Divadlo DISK se, stejně jako v loňském roce, účastní společně s dalšími 117 divadly z celé republiky projektu Noc divadel 2014. Poučeni z předchozího roku, kdy DISK a podzemí DAMU zavalilo více než 1300 diváků, jsme pro návštěvníky připravili rozsáhlejší a podstatně delší program. 15. listopadu v prostorách DISKu a DAMU souběžně poběží program na pěti různých místech. Tentokrát začínáme v 16:00. A končíme v jednu ráno.

 

Odpoledním startérem Noci divadel v DISKu budou, v loňském roce velmi oblíbené, prohlídky zákulisí divadla a podzemí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, v jejíž budově DISK sídlí. První část Noci divadel odstartuje už ve čtyři odpoledne, v dvacetiminutových intervalech vás prostory, kam se běžně veřejnost nemá šanci podívat, budeme provázet až do půlnoci. I letos se můžete těšit na tajemná překvapení ve sklepení DAMU a prohlídky s děkankou divadelní fakulty.
V 19 hodin pak startuje program, který představí tvorbu studentů DAMU. Probíhat bude souběžně na třech scénách, můžete si tedy být jisti, že ať dorazíte v kteroukoliv hodinu, vždy bude kam vyrazit a na co se podívat.
„V divadle DISK představíme tvorbu absolventských ročníků herectví katedry činoherního a katedry alternativního a loutkového divadla. Za činoherní katedru se můžete těšit na muzikálové pásmo v režii Lumíra Olšovského, bluesový koncert pod vedením Jiřího Šlupky Svěráka a v neposlední řadě uvidíte 3D jevištní trailer k jedné z absolventských inscenací ročníku – Mučedník. Alterna pak doplní program třemi pásmy improvizací bez předem daného tématu. Jakým směrem se večer vyvine, nevíme ani my sami.“ říká vedoucí produkce divadla DISK Tereza Sochová.
Komorní scénu DAMU – Studio Řetízek – opanují studenti 3. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla, kde odehrají hned 5 představení. Na učebnách katedry činoherního divadla je doplní bakalářské inscenace obsazené studenty 3. ročníku oboru herectví.

disk 1


Nedílnou součástí Noci divadel v DISKu je interaktivní výstava Moc divadel, která opět zaplní kavárnu divadla a foyer. „V KAFE DAMU, především ve výlohách do ulice Karlova, budou nepřetržitě probíhat tři krátká představení na téma: Má divadlo zázračnou moc? - a to ve třech různých žánrech: alternativní-loutkové divadlo, činoherní divadlo a performance.“ Vysvětluje studentka DAMU Martkéta Bodoríková, autorka výstavy.
„Na programu Noci divadel v DISKu a na DAMU se podílí více než 60 účinkujících.“ doplňuje Tereza Sochová.
Až se nabažíte diskového programu dosyta, rozhlédněte se po foyeru divadla a pokud uvidíte umělecký kufr, popadněte ho a odneste do dalšího divadla na své trase. V rámci mezinárodní platformy na výměnu a výstavu umění… v kufru. Prohlédněte si s námi opečovávané kufry a infikujte ostatní divadla!
To ovšem stále není všechno. Během Noci divadel si můžete v pokladně divadla DISK zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové poukazy s 50 % slevou. Přijďte a zažijte DISK jinak!

disk 2

 

 

Divadlo DISK                                    
Karlova 26, 116 65 Praha 1
tel.: +420 234 244 254
tel.: +420 234 244 253

www.divadlodisk.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Plesová sezóna je v plném proudu

plesova sezona 200První dva měsíce nového roku pro sportovně založené jedince představují brázdění lyžařských svahů či zdolávání běžeckých tras. Pro kulturní nadšence se ale nesou ve znamení plesů, bálů a maškarního veselí. Vrcholí totiž pleso...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jedinečný nápad, dokonalý systém, skvělé ilustrace – to je Krasohled české poezie pro děti 19. století

hrapky-drapky-odpadky 200Petr Šrámek představuje všem, kdo mají rádi poezii a rádi nahlížejí do minulosti, verše literátů 19. století. Některé dobře známe – však jsme se s jejich díly potýkali od základní školy –, o jiných j...

Divadlo

Sto věží, dvakrát sto repríz. Ypsilonka uvede 220. reprízu Prahy stověžaté

prahasto perexDnes už kultovní inscenace pražské Ypsilonky Praha stověžatá slaví v úterý 25. února 220. reprízu. Inscenace měla premiéru 12. a 14. května 2000, a tak současně letos na jaře uplyne čtrnáct let od prvního uvedení.          

Film

Film Ghoul

ghoul 200Film Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi, který má 26. Února celosvětovou premiéru v České republice.

...