Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Email Tisk

disk 200Divadlo DISK se, stejně jako v loňském roce, účastní společně s dalšími 117 divadly z celé republiky projektu Noc divadel 2014. Poučeni z předchozího roku, kdy DISK a podzemí DAMU zavalilo více než 1300 diváků, jsme pro návštěvníky připravili rozsáhlejší a podstatně delší program. 15. listopadu v prostorách DISKu a DAMU souběžně poběží program na pěti různých místech. Tentokrát začínáme v 16:00. A končíme v jednu ráno.

 

Odpoledním startérem Noci divadel v DISKu budou, v loňském roce velmi oblíbené, prohlídky zákulisí divadla a podzemí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, v jejíž budově DISK sídlí. První část Noci divadel odstartuje už ve čtyři odpoledne, v dvacetiminutových intervalech vás prostory, kam se běžně veřejnost nemá šanci podívat, budeme provázet až do půlnoci. I letos se můžete těšit na tajemná překvapení ve sklepení DAMU a prohlídky s děkankou divadelní fakulty.
V 19 hodin pak startuje program, který představí tvorbu studentů DAMU. Probíhat bude souběžně na třech scénách, můžete si tedy být jisti, že ať dorazíte v kteroukoliv hodinu, vždy bude kam vyrazit a na co se podívat.
„V divadle DISK představíme tvorbu absolventských ročníků herectví katedry činoherního a katedry alternativního a loutkového divadla. Za činoherní katedru se můžete těšit na muzikálové pásmo v režii Lumíra Olšovského, bluesový koncert pod vedením Jiřího Šlupky Svěráka a v neposlední řadě uvidíte 3D jevištní trailer k jedné z absolventských inscenací ročníku – Mučedník. Alterna pak doplní program třemi pásmy improvizací bez předem daného tématu. Jakým směrem se večer vyvine, nevíme ani my sami.“ říká vedoucí produkce divadla DISK Tereza Sochová.
Komorní scénu DAMU – Studio Řetízek – opanují studenti 3. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla, kde odehrají hned 5 představení. Na učebnách katedry činoherního divadla je doplní bakalářské inscenace obsazené studenty 3. ročníku oboru herectví.

disk 1


Nedílnou součástí Noci divadel v DISKu je interaktivní výstava Moc divadel, která opět zaplní kavárnu divadla a foyer. „V KAFE DAMU, především ve výlohách do ulice Karlova, budou nepřetržitě probíhat tři krátká představení na téma: Má divadlo zázračnou moc? - a to ve třech různých žánrech: alternativní-loutkové divadlo, činoherní divadlo a performance.“ Vysvětluje studentka DAMU Martkéta Bodoríková, autorka výstavy.
„Na programu Noci divadel v DISKu a na DAMU se podílí více než 60 účinkujících.“ doplňuje Tereza Sochová.
Až se nabažíte diskového programu dosyta, rozhlédněte se po foyeru divadla a pokud uvidíte umělecký kufr, popadněte ho a odneste do dalšího divadla na své trase. V rámci mezinárodní platformy na výměnu a výstavu umění… v kufru. Prohlédněte si s námi opečovávané kufry a infikujte ostatní divadla!
To ovšem stále není všechno. Během Noci divadel si můžete v pokladně divadla DISK zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové poukazy s 50 % slevou. Přijďte a zažijte DISK jinak!

disk 2

 

 

Divadlo DISK                                    
Karlova 26, 116 65 Praha 1
tel.: +420 234 244 254
tel.: +420 234 244 253

www.divadlodisk.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Chyťte si rybičku! Výlov rybníka Olšovce se blíží!

200ryba28. říjen letos padne na pondělí, a tak má Česko před sebou prodloužený víkend. Přemýšlíte, jak se třemi volnými dny naložit a nic kloudného vás nenapadá? Zkuste se zúčastnit výlovu rybníka! Sezóna je v plném proudu. Rybník Olšovec v Jedovnicích vydá své...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Zábava nejen na prázdninové cesty

kouzelne cteni 200O edici Kouzelné čtení společnosti Albi jsme vás na Kultuře21.cz už informovali a nyní bychom vám rádi představili dvě knihy a hru, které zabaví vaše ratolesti nejen na cestách. Konkrétně se jedná o mluvící knihy Česká republika a Svět zvířat a interaktivní Hru ...

Divadlo

letní scéna galerie Harfa vstupuje do druhého poločasu

200 harfaAni v srpnu nebude na Letní scéně Galerie Harfa chybět několik současných komedií o mezilidských vztazích nastudovaných divadlem Artur. Přidají se k nim také další divadelní představení jako jsou Monology vagíny a jeho volné pokr...

Film

Léčivá marihuana a její legalizace

pohled zevnitr lecive vlastnosti marihuany 200Zelená barva rostlin marihuany dala jméno jedné oblasti v severní Kalifornii. Smaragdový trojúhelník (Emerald Triangle) je místem, kde jsou dvě třetiny obyva...