Reklama

Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Email Tisk

disk 200Divadlo DISK se, stejně jako v loňském roce, účastní společně s dalšími 117 divadly z celé republiky projektu Noc divadel 2014. Poučeni z předchozího roku, kdy DISK a podzemí DAMU zavalilo více než 1300 diváků, jsme pro návštěvníky připravili rozsáhlejší a podstatně delší program. 15. listopadu v prostorách DISKu a DAMU souběžně poběží program na pěti různých místech. Tentokrát začínáme v 16:00. A končíme v jednu ráno.

 

Odpoledním startérem Noci divadel v DISKu budou, v loňském roce velmi oblíbené, prohlídky zákulisí divadla a podzemí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, v jejíž budově DISK sídlí. První část Noci divadel odstartuje už ve čtyři odpoledne, v dvacetiminutových intervalech vás prostory, kam se běžně veřejnost nemá šanci podívat, budeme provázet až do půlnoci. I letos se můžete těšit na tajemná překvapení ve sklepení DAMU a prohlídky s děkankou divadelní fakulty.
V 19 hodin pak startuje program, který představí tvorbu studentů DAMU. Probíhat bude souběžně na třech scénách, můžete si tedy být jisti, že ať dorazíte v kteroukoliv hodinu, vždy bude kam vyrazit a na co se podívat.
„V divadle DISK představíme tvorbu absolventských ročníků herectví katedry činoherního a katedry alternativního a loutkového divadla. Za činoherní katedru se můžete těšit na muzikálové pásmo v režii Lumíra Olšovského, bluesový koncert pod vedením Jiřího Šlupky Svěráka a v neposlední řadě uvidíte 3D jevištní trailer k jedné z absolventských inscenací ročníku – Mučedník. Alterna pak doplní program třemi pásmy improvizací bez předem daného tématu. Jakým směrem se večer vyvine, nevíme ani my sami.“ říká vedoucí produkce divadla DISK Tereza Sochová.
Komorní scénu DAMU – Studio Řetízek – opanují studenti 3. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla, kde odehrají hned 5 představení. Na učebnách katedry činoherního divadla je doplní bakalářské inscenace obsazené studenty 3. ročníku oboru herectví.

disk 1


Nedílnou součástí Noci divadel v DISKu je interaktivní výstava Moc divadel, která opět zaplní kavárnu divadla a foyer. „V KAFE DAMU, především ve výlohách do ulice Karlova, budou nepřetržitě probíhat tři krátká představení na téma: Má divadlo zázračnou moc? - a to ve třech různých žánrech: alternativní-loutkové divadlo, činoherní divadlo a performance.“ Vysvětluje studentka DAMU Martkéta Bodoríková, autorka výstavy.
„Na programu Noci divadel v DISKu a na DAMU se podílí více než 60 účinkujících.“ doplňuje Tereza Sochová.
Až se nabažíte diskového programu dosyta, rozhlédněte se po foyeru divadla a pokud uvidíte umělecký kufr, popadněte ho a odneste do dalšího divadla na své trase. V rámci mezinárodní platformy na výměnu a výstavu umění… v kufru. Prohlédněte si s námi opečovávané kufry a infikujte ostatní divadla!
To ovšem stále není všechno. Během Noci divadel si můžete v pokladně divadla DISK zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové poukazy s 50 % slevou. Přijďte a zažijte DISK jinak!

disk 2

 

 

Divadlo DISK                                    
Karlova 26, 116 65 Praha 1
tel.: +420 234 244 254
tel.: +420 234 244 253

www.divadlodisk.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Čtěte také...

Přijměte pozvánku na velikonoční jarmark

Jarmark200Předvelikonoční náladu si můžete navodit návštěvou našeho jarmarku, který se bude konat 23.3.2013 od 13.00 na náměstí u Obecního úřadu v Benešově nad Černou.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tady všude byl Ladislav Smoljak. Divadelní legenda očima přátel a rodiny

tady vsude byl smoljak 200Snad není mezi námi barbara, který by neznal českou legendu Járu Cimrmana. Kdo by nikdy Žižkovské divadlo J. Cimrmana nenavštívil. A právě o jednom z tvůrců této postavy a poetiky sa...

Divadlo

Arnošt Goldflam připravuje pro Divadlo Rokoko vlastní adaptaci příběhů Karla Čapka

Vestkyne vrazdy a jasnovidci Arnost Goldflam200V Divadle Rokoko se blíží premiéra svérázné adaptace Čapkových povídek s názvem Věštkyně, vraždy a jasnovidci. Tu pro divadlo připravil a re...

Film

FESTIVAL KRÁTKÝCH FILMŮ PRAHA ČEKÁ JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK

fest 200Nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy z celého světa už podesáté míří do hlavního města. Představí se na jubilejním 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, který se uskuteční v kině Světozor od 15. do 18. ledna 2015. Desítky snímků diváci u...