Reklama

Chcete vidět včely zblízka? Jeďte do Litomyšle!

Email Tisk

Den medu 200Med, kterému se někdy také přezdívá „zlatý zázrak,“ k nadcházejícímu ročnímu období neodmyslitelně patří. Je totiž nejen oblíbeným sladidlem v této době populárních čajů, ale také nenahraditelnou součástí typického vánočního cukroví – perníčků.

Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu. Proběhne v místním Lidovém domě a zúčastní se ho včelaři ze širokého okolí. Těšit se můžete na živé včelstvo v proskleném úle i na vystoupení malých včelaříků. Součástí akce bude také oblíbený jarmark s medovými produkty a výrobky z chráněných dílen. Seženete tu například medovinu, svíčky z včelího vosku, adventní věnce a vánoční vazby.

Den medu1

Pokud si z pestré nabídky k prodeji určeného zboží nevyberete, můžete si nějakou dekoraci vyrobit sami přímo na místě. Umožní Vám to tvořivé dílny místního Domu dětí a mládeže. Akci bude jako obvykle doprovázet také kulturní program – tentokrát se o něj postarají pěvecké sbory z nedalekých základních uměleckých škol. Začátek Dne medu je naplánován už na 9 hodin ráno, předpokládá se, že akce skončí okolo 17. hodiny. Pořadatelem je Farní charita a místní Základní organizace včelařů, která tímto do Litomyšle všechny srdečně zve.

www.litomysl.cz


 

Komentáře   

 
0 #3 Den medukultura21 2016-10-27 10:08
Dobrý den,

z článku se dozvíte, že Den medu se koná 23.11.2016

"Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu."
Citovat
 
 
0 #2 Odpověďfirstacka 2016-10-27 08:18
Dobrý den, podle informací na webových stránkách se 7. ročník Litomyšelského dne medu bude konat 20. 11. 2016 od 9:00 do 17:00 hodin.
Citovat
 
 
0 #1 den meduJiri 2016-10-26 16:03
Dobry den,prosim,kdy poradate den medu ?
Dekuji Jirka
tel.605290629
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Čtěte také...

Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře – dorazí i Karel IV.

Brevnov klaster 200Český král a římský císař Karel IV. s družinou poctí svou návštěvou Břevnovský klášter. Na jeho počest se připravuje velkolepá slavnost plná šermířů, tanečnic, kejklířů a dobové hudby. Na návštěvníky čekají i středověké hry pro dě...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Držíte-li dietu, nečtěte Poslední tango s Carmen

200littNe, že by to bylo špatné čtení, ale pořád se tam vaří laskominy, pořádají se hostiny a baští se, až se dělají protagonistům (a tím i čtenářům) boule za ušima. Alena Jakoubková přivedla na svět ženu s netradičním jménem Carmen, zajímavým povoláním (zubařka...

Divadlo

Šestnáctá Flora nabízí desetidenní porci divadla

altCelkem osm scén bude hostit 16. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora, který se tentokrát v Olomouci uskuteční 10. – 20. května. Tradiční nesoutěžní přehlídka divadelní tvorby českých i zahraničních soubor...

Film

Horký letní den s aktéry filmu Tajemství a smysl života

tajemstvi zivota a smysl 200Píše se sobota 3. srpna roku 2013. Budím se v časných hodinách, celý natěšený, že dnes strávím příjemné dopoledne/odpoledne s herci áčkového formátu na place natáčení filmu Tajemství a smysl života