Chcete vidět včely zblízka? Jeďte do Litomyšle!
Banner

Chcete vidět včely zblízka? Jeďte do Litomyšle!

Email Tisk

Den medu 200Med, kterému se někdy také přezdívá „zlatý zázrak,“ k nadcházejícímu ročnímu období neodmyslitelně patří. Je totiž nejen oblíbeným sladidlem v této době populárních čajů, ale také nenahraditelnou součástí typického vánočního cukroví – perníčků.

Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu. Proběhne v místním Lidovém domě a zúčastní se ho včelaři ze širokého okolí. Těšit se můžete na živé včelstvo v proskleném úle i na vystoupení malých včelaříků. Součástí akce bude také oblíbený jarmark s medovými produkty a výrobky z chráněných dílen. Seženete tu například medovinu, svíčky z včelího vosku, adventní věnce a vánoční vazby.

Den medu1

Pokud si z pestré nabídky k prodeji určeného zboží nevyberete, můžete si nějakou dekoraci vyrobit sami přímo na místě. Umožní Vám to tvořivé dílny místního Domu dětí a mládeže. Akci bude jako obvykle doprovázet také kulturní program – tentokrát se o něj postarají pěvecké sbory z nedalekých základních uměleckých škol. Začátek Dne medu je naplánován už na 9 hodin ráno, předpokládá se, že akce skončí okolo 17. hodiny. Pořadatelem je Farní charita a místní Základní organizace včelařů, která tímto do Litomyšle všechny srdečně zve.

www.litomysl.cz


 

Komentáře   

 
0 #3 Den medukultura21 2016-10-27 10:08
Dobrý den,

z článku se dozvíte, že Den medu se koná 23.11.2016

"Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu."
Citovat
 
 
0 #2 Odpověďfirstacka 2016-10-27 08:18
Dobrý den, podle informací na webových stránkách se 7. ročník Litomyšelského dne medu bude konat 20. 11. 2016 od 9:00 do 17:00 hodin.
Citovat
 
 
0 #1 den meduJiri 2016-10-26 16:03
Dobry den,prosim,kdy poradate den medu ?
Dekuji Jirka
tel.605290629
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

PŘÍBĚH ČOKOLÁDY

cokolada 200Čokoláda je velice oblíbená pochoutka po celém světě. Původní čokoláda měla formu tekutého, ne příliš chutného nápoje. První civilizací, která znala kakaovník, byli před třemi tisíci lety mexičtí Olmékové, kteří z rozemletých kakaových bobů vyr...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Válka a diktatura očima malé dívky

persepolis 200Vynikajícím počinem na knižním trhu, který by mohl zaujmout i méně nadšené knihomoly, je komiks íránské autorky žijící v Paříži, Marjane SatrapiovéAutobiografic...

Divadlo

DIVADLO JE V CENTRU aneb POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ DIVADELNÍ SEZÓNU DO OSTRAVY

ostrav200Národní divadlo moravskoslezské představilo seznam premiér příští divadelní sezóny – těšit se diváci mohou na Havelku, Jařaba, Kyliána a 4x Lloyda Webbera! Divadlo se svým sloganem také připojuje k debatám o centru Ostravy – DIVADLO JE V CENTRU!!! V ...

Film

Reggiovy dokumenty zachycují stav planety i poměry na ní

koyaanisqatsi 200Tato planeta skýtá přenádherné a majestátní kouty panenské přírody, nad nimiž se tají dech. Tato planeta skýtá množství druhů zvířat a rostlin. Na této planetě však žije i člověk. Člověk přetváří tuto planetu k obrazu svému. Přetváří p...