Chcete vidět včely zblízka? Jeďte do Litomyšle!

Chcete vidět včely zblízka? Jeďte do Litomyšle!

Email Tisk

Den medu 200Med, kterému se někdy také přezdívá „zlatý zázrak,“ k nadcházejícímu ročnímu období neodmyslitelně patří. Je totiž nejen oblíbeným sladidlem v této době populárních čajů, ale také nenahraditelnou součástí typického vánočního cukroví – perníčků.

Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu. Proběhne v místním Lidovém domě a zúčastní se ho včelaři ze širokého okolí. Těšit se můžete na živé včelstvo v proskleném úle i na vystoupení malých včelaříků. Součástí akce bude také oblíbený jarmark s medovými produkty a výrobky z chráněných dílen. Seženete tu například medovinu, svíčky z včelího vosku, adventní věnce a vánoční vazby.

Den medu1

Pokud si z pestré nabídky k prodeji určeného zboží nevyberete, můžete si nějakou dekoraci vyrobit sami přímo na místě. Umožní Vám to tvořivé dílny místního Domu dětí a mládeže. Akci bude jako obvykle doprovázet také kulturní program – tentokrát se o něj postarají pěvecké sbory z nedalekých základních uměleckých škol. Začátek Dne medu je naplánován už na 9 hodin ráno, předpokládá se, že akce skončí okolo 17. hodiny. Pořadatelem je Farní charita a místní Základní organizace včelařů, která tímto do Litomyšle všechny srdečně zve.

www.litomysl.cz


 

Komentáře   

 
0 #3 Den medukultura21 2016-10-27 10:08
Dobrý den,

z článku se dozvíte, že Den medu se koná 23.11.2016

"Dobře si to uvědomují i ve městě Litomyšl, a proto na neděli 23. listopadu připravili v pořadí už pátý Den medu."
Citovat
 
 
0 #2 Odpověďfirstacka 2016-10-27 08:18
Dobrý den, podle informací na webových stránkách se 7. ročník Litomyšelského dne medu bude konat 20. 11. 2016 od 9:00 do 17:00 hodin.
Citovat
 
 
0 #1 den meduJiri 2016-10-26 16:03
Dobry den,prosim,kdy poradate den medu ?
Dekuji Jirka
tel.605290629
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

  Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

  S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

  Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

  Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

  "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Masopust oslaví i ve Štramberku. Slivovice poteče proudem

masopust perexSV sobotu, 22. února, ožije masopustním veselím i jinak poklidné městečko Štramberk, nedaleko Kopřivnice. Těšit se můžete na jitrnice, jelítka nebo třeba domácí tlačenku. V případě zájmu vám u jednotlivých stánků rádi vysvětlí, jak se ta která dobrota připravuje. 

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Mischling

Mischling200Holocaust a druhá světová válka jsou témata, která zůstanou ve společnosti dlouho střeženým tématem. Lidí, kteří skutečné hrůzy koncentračních táborů zažili, neustále ubývá. Jakkoliv chápu, že je potřeba tuto problematiku dále šířit mezi lidi...

Divadlo

Laterna magika aktuálně: Zájezd na festival mladých divadel a digitální Kouzelný cirkus

lanterna magica 200Laterna magika na festivalu Young for Young v Mostě. Soubor Laterny magiky se po dlouholeté pauze představil na zájezdu českému publiku, účastnil se totiž festivalu mladých divadel Young for Young,...

Film

Festival tanečních filmů uvede retrospektivu Davida Hintona i dance fashion snímky

tanecni filmy Nora David Hinton200Již potřetí Festival tanečních filmů nabídne výjimečnou podívanou díky originálním snímkům, které vznikly spojením současného tance a filmového umění. Letošní ročník proběhne od 1...