Ústecké muzeum advent oslaví tradičními trhy
Banner

Ústecké muzeum advent oslaví tradičními trhy

Email Tisk

Trhy 200Nejkrásnější svátky roku jsou tady už za pár týdnů, a tak je načase začít s nákupem vánočních dárků. Ručně vyráběné pozornosti pro své blízké seženete tuto sobotu 29. listopadu například v Muzeu města Ústí nad Labem.

V době od 9 do 17 hodin se tady totiž uskuteční v pořadí už čtvrté Adventní trhy. Těšit se můžete na tradiční vánoční zboží, kterému budou vévodit ozdoby na stromeček, věnce, keramika a pekařské speciality.  Vstupné se jako obvykle neplatí. Pokud navíc do muzea zavítáte v době od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, mohou se na pestrý program těšit i děti. Připravena pro ně totiž bude tvořivá dílna s povídáním o vánočních zvycích. Malé kreativce čeká například zdobení perníčků, vytváření dekorací na sváteční stůl a modelování z marcipánu.

Trhy 1


Skvělé odpoledne ale můžete v ústeckém muzeu prožít i za předpokladu, že Vánocům zrovna nějak zvlášť neholdujete. Právě tady totiž probíhá výstava s názvem  Jak se žilo za Husáka, která věrně dokumentuje život v Československu v 70. a 80. letech minulého století.  Připomeňte si atmosféru tehdejší samoobsluhy a typicky zařízeného obývacího pokoje! Expozice, kterou muzeum ve spolupráci s veřejností připravovalo několik let, zahrnuje i předměty tzv. „domácího umění,“ kutilské zlepšováky, doma šité oblečení a tehdejší hračky. Nudit se zaručeně nebudete! 

Trhy 2

Více informací na www.muzeumusti.cz


Foto: Facebook Muzea města Ústí nad Labem


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Cukráři a cukrárny na ctěnickém zámku

Cukrarny 200Muzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 21. 9. 2014 do 1. 3. 2015 výstavu Cukráři a cukrárny. Výstava zachycuje stručnou historii cukrářského řemesla a je první z dlouhodobého cyklu výsta...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Nechtěj nic vědět

200lKdo zná Lisu Jackson, ví, že její thrillery jsou opravdu skvělé. Ale i přes to, že jsem od ní četla úplně vše, mě dokázala překvapit a hlavně uchvátit. Připadá mi, že je knihu od knihy lepší a lepší. Každopádně kniha „Nechtěj nic vědět“ je bezkonkurenčním vrch...

Divadlo

Na podzim do divadla: Jméno růže

vcd2009Divadla mají za sebou přípravy na další sezonu a díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Nyní vás zveme na středověkou detektivku s prvky thrilleru Jméno růže v podání Východočeského divadla Pardubice.

...

Film

ANIFILM 2014 představuje svůj program 6. – 11. května 2014, Třeboň

Anifilm perexJihočeská Třeboň letos opět bude hostit ve dnech 6. – 11. května Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM, který zase představí to nejlepší z domácí i zahraniční animované...