Ústecké muzeum advent oslaví tradičními trhy

Ústecké muzeum advent oslaví tradičními trhy

Email Tisk

Trhy 200Nejkrásnější svátky roku jsou tady už za pár týdnů, a tak je načase začít s nákupem vánočních dárků. Ručně vyráběné pozornosti pro své blízké seženete tuto sobotu 29. listopadu například v Muzeu města Ústí nad Labem.

V době od 9 do 17 hodin se tady totiž uskuteční v pořadí už čtvrté Adventní trhy. Těšit se můžete na tradiční vánoční zboží, kterému budou vévodit ozdoby na stromeček, věnce, keramika a pekařské speciality.  Vstupné se jako obvykle neplatí. Pokud navíc do muzea zavítáte v době od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, mohou se na pestrý program těšit i děti. Připravena pro ně totiž bude tvořivá dílna s povídáním o vánočních zvycích. Malé kreativce čeká například zdobení perníčků, vytváření dekorací na sváteční stůl a modelování z marcipánu.

Trhy 1


Skvělé odpoledne ale můžete v ústeckém muzeu prožít i za předpokladu, že Vánocům zrovna nějak zvlášť neholdujete. Právě tady totiž probíhá výstava s názvem  Jak se žilo za Husáka, která věrně dokumentuje život v Československu v 70. a 80. letech minulého století.  Připomeňte si atmosféru tehdejší samoobsluhy a typicky zařízeného obývacího pokoje! Expozice, kterou muzeum ve spolupráci s veřejností připravovalo několik let, zahrnuje i předměty tzv. „domácího umění,“ kutilské zlepšováky, doma šité oblečení a tehdejší hračky. Nudit se zaručeně nebudete! 

Trhy 2

Více informací na www.muzeumusti.cz


Foto: Facebook Muzea města Ústí nad Labem


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Tradiční svátky: Proč se na Dušičky pilo studené mléko?

dusickyVětšina z nás se o Dušičkách nezapomene zastavit na hrobě svých blízkých a zapálit tam svíčku nebo i položit kytičku. Víme ale vůbec, kdy a proč se začaly slavit?

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Tři detektivní divadelní hry Agathy Christie vyšly knižně

Christie detektivni hry200Agatha Christie napsala pěknou řádku detektivních románů a povídek, přivedla na svět celou řadu skvělých detektivů, z nichž nejznámější jsou Hercule Poirot a Jane Marplová. Jejich nesmrtelné případy by...

Divadlo

Hezky německy?

200divPřed několika dny skončil 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Je tedy čas probrat se dojmy a pokusit se o shrnutí. Můj nejsilnější pocit je podobný hořké pachuti na jazyku – nějak mi to prostě nesedlo. Jsou takové divadelní festiva...

Film

Režisér a herec Miroslav Krobot natáčí svůj první celovečerní film Díra u Hanušovic

200 filmMiroslav Krobot, známý především jako šéf oceňovaného pražského Dejvického divadla, ale v posledních letech také populární jako herec z filmů Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, Alois Nebel nebo Revival, začal režírovat svůj první celove...