Za vůní kávy do Frýdku-Místku
Banner

Za vůní kávy do Frýdku-Místku

Email Tisk

kava 20Dokážete si den představit bez šálku lahodné kávy? Pokud ne, možná byste se v těchto dnech měli vypravit do Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku.

 


Až do 31.května zde totiž bude k vidění výstava s všeříkajícím názvem „Za vůní kávy.“ Těšit se můžete nejen na historii tohoto pro Čechy nepostradatelného moku, ale také na ukázky servírování a informace o vůbec prvních českých kavárnách.

kava 3

Na výstavě jsou k vidění  kávové mlýnky, servisy, i kávové zrno před pražením. Výstava byla slavnostně zahájena 22. ledna a zatím ji viděly stovky lidí. Tak se k nim přidejte – určitě nebudete litovat. Muzeum Beskyd navíc sídlí v útrobách frýdeckého zámku, což celé expozici ještě přidává na atmosféře.

kava1


Aktuálně si zde můžete prohlédnout také výstavu nazvanou Moravský Manchester věnovanou textilním továrnám ve městě. Frýdek-Místek byl totiž svého času v tomto oboru velmocí a podniků zpracovávajících přírodní vlákna zde bylo hned několik  - postupně se všechny sloučily do fenomenálního Slezanu. Ten byl po dlouhá léta jednou z dominant dvojměstí a dnes už bohužel nestojí. Kdo ho založil, jak se vyvíjel v čase i čím přesně se zabýval – to vše je náplní výstavy, která bude ve Frýdku –Místku k vidění až do 21. června.

kava2


Bližší informace o obou  expozicích i o Muzeu Beskyd jako takovém najdete na www.muzeumbeskyd.com.

Zdroj foto: www.muzeumbeskyd.com


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Na Kristiánově propukne pouťové veselí

skl 200Kristiánov je někdejší nejvýznamnější sklářská osada uprostřed Jizerských hor. V sobotu 6. září od 9 hodin se tu uskuteční již po třiadvacáté tradiční Mariánská sklářská pouť, kterou pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Každý by měl mít svou Místnost, svůj ostrůvek bezpečí a klidu

mistnost perexCo když vnímáte realitu jinak než ostatní? A navíc, co když vám někdo zakáže navštěvovat váš vlastní svět, který zcela jasně vnímáte? Co když se vás někdo snaží vyloučit z místečka, které je pro vás oázou klidu a míru a ve kterém se můžete ...

Divadlo

Společnost Franze Kafky dává příležitost mladým divadelníkům. V pátek 7. listopadu 2014 pořádá premiéru hry Petera Handkeho Sebeobviňování

sebe 200Divadelní představení nejmladší tvůrčí generace je vedle studentské literární soutěže Cena Maxe Broda dalším projektem Společnosti pro mladou generaci.

...

Film

ANIFILM 2014 představuje svůj program 6. – 11. května 2014, Třeboň

Anifilm perexJihočeská Třeboň letos opět bude hostit ve dnech 6. – 11. května Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM, který zase představí to nejlepší z domácí i zahraniční animované...