Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice
Banner

Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice

Email Tisk

inaug200Slavnostní zahájení 5. ročníku Týdne čtení dětem v České republice, tradičního vrcholu unikátní kampaně Celé Česko čte dětem, se uskuteční v rámci 55. ZLÍN FILM FESTIVALU v sobotu 30. 5. ve Zlínském klubu 204. Provázet jej bude letošní novinka – Koláčky štěstí, které udělají radost dětem v různých koutech ČR. Třicet přání s prosbou o dětskou knihu, zapečených do sladkého koláčku, bude rozdáno účastníkům ceremoniálu, kteří pak pošlou knižní překvapení na adresu konkrétního dítěte.  

 


Mezi hosty bude spisovatelka Alena Ježková, herci nového filmu režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská, Martha Issová a Lukáš  Příkazký, soubor scénického čtení LiStOVáNí, zpívat přijdou Petra a Radovan Královi z Městského divadla Zlín. Program zahájí společné čtení básně Jiřího Žáčka Nemalujte čerta na zeď, moderátorem bude Lukáš Hejlík. Každé dítě, které se inaugurace zúčastní, dostane knihu z nakladatelství Albatros. Součástí inaugurace bude charitativní sbírka dětských knih – diváci mohou přinést nepoškozenou dětskou knihu, kterou četli svým dětem, případně novou. Knihy budou darovány do zlínského Charitního domova pro matky s dětmi v tísni.
V týdnu od 1. do 4. června budou na zlínském festivalu číst dětem známé osobnosti, například Jan Potměšil, Vladimír Kratina, Pavel Liška, Bára Poláková, Ondřej Pavelka nebo Josef Dvořák. V Knihovně F. Bartoše se bude číst vždy v 9.00 pro 1. stupeň ZŠ a v 11.00 pro 2. stupeň ZŠ.  „Oběma klukům jsme četli a čteme a nikdy jsme toho nelitovali, naopak si to užíváme. Ze Šimona je náruživý čtenář, osmiletý Honzík už si čte taky sám, ale pořád nás ještě nechá, abychom mu četli. Ty společné chvíle nás moc baví," zmiňuje osobní zkušenost Jan Potměšil.

inaug1


Během Týdne čtení dětem od 1. do 7. června bude rušno v celé České republice. Připravena jsou veřejná čtení, besedy s autory, divadelní představení, čtenářské hry a soutěže, výstavy a řada dalších pozoruhodných akcí. Týden čtení dětem zve děti i dospělé například 2. a 3. 6. na akci Celý Kyjov čte dětem. V ostravském Knihcentru.cz se 4. 6. uskuteční beseda, dílna a čtení se spisovatelkou, překladatelkou a nakladatelkou Ivanou Pecháčkovou, 1. a 4. 6. Knihovna Petra Bezruče pořádá Odpolední čtení dětem, Týden pohádek za knihovnou je na programu v Městské knihovně Rožnov pod Radhoštěm, Městská knihovna ve Svitavách se 1. 6. stane dějištěm workshopu se spisovatelkou Markétou Vydrovou, v Městské knihovně Rychnov u Jablonce nad Nisou budou tátové číst nejen svým dětem z knih Terryho Pratchetta a do Mateřského centra Barborka při Krušnohorském centru pro rodinu a sociální péči 2. 6. s knihou v ruce zavítá oblíbený bavič Vláďa Hron.
Aktuální mapa akcí je zveřejněna na stránkách www.celeceskoctedetem.cz

 

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

III. Mezinárodní festival dožínkových tradic 2013

dozinky kromeriz 200Předposlední srpnový víkend je v Kroměříži již tradičně věnován DOŽÍNKÁM ZLÍNSKÉHO KRAJE a od roku 2011 také MEZINÁRODNÍMU FESTIVALU DOŽÍNKOVÝCH TRADICV průběhu ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Záhada, kterou předpověděla spiritistická seance
ImageDetektivky Agathy Christie patří k mým oblíbeným. Neteče v nich až tolik krve, nemusím dumat nad odbornými rozhovory forenzních vědců, dostávám jako čtenář všechna potřebná fakta, která zná i detektiv, takže si m...

Divadlo

20. Setkání/ Stretnutie zaštítil Milan Lasica, festival otevře písněmi

setkani perexJubilejní 20. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání/ Stretnutie chystá Městské divadlo Zlín. Uskuteční se od 12. do 16. května v divadle a jeho blízkém okolí a do Zlína opět přiláká řadu osobno...

Film

Vyšly vzpomínky režiséra Juraje Herze

Herz 200Mnozí filmaři se rozhodli zanechat vzpomínky na svůj život i tvůrčí dráhu - někteří je sepisovali sami (Otakar Vávra dokonce dvakrát), jiní upřednostnili spoluúčast nějakého tazatele (například Věra Chytilová). Výpravná vzpomínková kniha Juraje Herze Au...