Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice

Email Tisk

inaug200Slavnostní zahájení 5. ročníku Týdne čtení dětem v České republice, tradičního vrcholu unikátní kampaně Celé Česko čte dětem, se uskuteční v rámci 55. ZLÍN FILM FESTIVALU v sobotu 30. 5. ve Zlínském klubu 204. Provázet jej bude letošní novinka – Koláčky štěstí, které udělají radost dětem v různých koutech ČR. Třicet přání s prosbou o dětskou knihu, zapečených do sladkého koláčku, bude rozdáno účastníkům ceremoniálu, kteří pak pošlou knižní překvapení na adresu konkrétního dítěte.  

 


Mezi hosty bude spisovatelka Alena Ježková, herci nového filmu režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská, Martha Issová a Lukáš  Příkazký, soubor scénického čtení LiStOVáNí, zpívat přijdou Petra a Radovan Královi z Městského divadla Zlín. Program zahájí společné čtení básně Jiřího Žáčka Nemalujte čerta na zeď, moderátorem bude Lukáš Hejlík. Každé dítě, které se inaugurace zúčastní, dostane knihu z nakladatelství Albatros. Součástí inaugurace bude charitativní sbírka dětských knih – diváci mohou přinést nepoškozenou dětskou knihu, kterou četli svým dětem, případně novou. Knihy budou darovány do zlínského Charitního domova pro matky s dětmi v tísni.
V týdnu od 1. do 4. června budou na zlínském festivalu číst dětem známé osobnosti, například Jan Potměšil, Vladimír Kratina, Pavel Liška, Bára Poláková, Ondřej Pavelka nebo Josef Dvořák. V Knihovně F. Bartoše se bude číst vždy v 9.00 pro 1. stupeň ZŠ a v 11.00 pro 2. stupeň ZŠ.  „Oběma klukům jsme četli a čteme a nikdy jsme toho nelitovali, naopak si to užíváme. Ze Šimona je náruživý čtenář, osmiletý Honzík už si čte taky sám, ale pořád nás ještě nechá, abychom mu četli. Ty společné chvíle nás moc baví," zmiňuje osobní zkušenost Jan Potměšil.

inaug1


Během Týdne čtení dětem od 1. do 7. června bude rušno v celé České republice. Připravena jsou veřejná čtení, besedy s autory, divadelní představení, čtenářské hry a soutěže, výstavy a řada dalších pozoruhodných akcí. Týden čtení dětem zve děti i dospělé například 2. a 3. 6. na akci Celý Kyjov čte dětem. V ostravském Knihcentru.cz se 4. 6. uskuteční beseda, dílna a čtení se spisovatelkou, překladatelkou a nakladatelkou Ivanou Pecháčkovou, 1. a 4. 6. Knihovna Petra Bezruče pořádá Odpolední čtení dětem, Týden pohádek za knihovnou je na programu v Městské knihovně Rožnov pod Radhoštěm, Městská knihovna ve Svitavách se 1. 6. stane dějištěm workshopu se spisovatelkou Markétou Vydrovou, v Městské knihovně Rychnov u Jablonce nad Nisou budou tátové číst nejen svým dětem z knih Terryho Pratchetta a do Mateřského centra Barborka při Krušnohorském centru pro rodinu a sociální péči 2. 6. s knihou v ruce zavítá oblíbený bavič Vláďa Hron.
Aktuální mapa akcí je zveřejněna na stránkách www.celeceskoctedetem.cz

 

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

MUZEJNI NOC 200Dvanáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 13. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celo-republikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Markéta Baňková: Maličkost

benkova malickost 200Naše těla tvoří buňky. Naše těla může jeden snad i trochu pomatený student genetiky, Tomáš, vidět zcela jinak, než my sami. Příběh, který je romancí, vzletnou a otázky budící, vám vleze pod kůži. Možná až do morku kostí. Stylem...

Divadlo

Podzimní divadelní předplatné v Domě kultury v Kroměříži láká na klasiku a známá jména

predplatne perexUž před prázdninami byl v Domě kultury v Kroměříži zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. V atraktivní nabídce budou od září do prosince letošního roku uvedeny čtyři inscenace a jedno bonusové divadelní představ...

Film

Seriál, který měl konkurovat Hře o trůny

200filmSeriál Camelot vyjel do boje v roce 2011. Ve stejném roce odstartovala na HBO Hra o trůny jako údajný konkurent. A i přes hvězdné obsazení a zkušené režiséry byla show zrušena. Nové podání legendy o králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu před divák...