Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice
Reklama
Banner

Inaugurace 5. Týdne čtení dětem 30. 5. ve Zlíně: Koláčky štěstí splní přání třiceti dětem v České republice

Email Tisk

inaug200Slavnostní zahájení 5. ročníku Týdne čtení dětem v České republice, tradičního vrcholu unikátní kampaně Celé Česko čte dětem, se uskuteční v rámci 55. ZLÍN FILM FESTIVALU v sobotu 30. 5. ve Zlínském klubu 204. Provázet jej bude letošní novinka – Koláčky štěstí, které udělají radost dětem v různých koutech ČR. Třicet přání s prosbou o dětskou knihu, zapečených do sladkého koláčku, bude rozdáno účastníkům ceremoniálu, kteří pak pošlou knižní překvapení na adresu konkrétního dítěte.  

 


Mezi hosty bude spisovatelka Alena Ježková, herci nového filmu režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská, Martha Issová a Lukáš  Příkazký, soubor scénického čtení LiStOVáNí, zpívat přijdou Petra a Radovan Královi z Městského divadla Zlín. Program zahájí společné čtení básně Jiřího Žáčka Nemalujte čerta na zeď, moderátorem bude Lukáš Hejlík. Každé dítě, které se inaugurace zúčastní, dostane knihu z nakladatelství Albatros. Součástí inaugurace bude charitativní sbírka dětských knih – diváci mohou přinést nepoškozenou dětskou knihu, kterou četli svým dětem, případně novou. Knihy budou darovány do zlínského Charitního domova pro matky s dětmi v tísni.
V týdnu od 1. do 4. června budou na zlínském festivalu číst dětem známé osobnosti, například Jan Potměšil, Vladimír Kratina, Pavel Liška, Bára Poláková, Ondřej Pavelka nebo Josef Dvořák. V Knihovně F. Bartoše se bude číst vždy v 9.00 pro 1. stupeň ZŠ a v 11.00 pro 2. stupeň ZŠ.  „Oběma klukům jsme četli a čteme a nikdy jsme toho nelitovali, naopak si to užíváme. Ze Šimona je náruživý čtenář, osmiletý Honzík už si čte taky sám, ale pořád nás ještě nechá, abychom mu četli. Ty společné chvíle nás moc baví," zmiňuje osobní zkušenost Jan Potměšil.

inaug1


Během Týdne čtení dětem od 1. do 7. června bude rušno v celé České republice. Připravena jsou veřejná čtení, besedy s autory, divadelní představení, čtenářské hry a soutěže, výstavy a řada dalších pozoruhodných akcí. Týden čtení dětem zve děti i dospělé například 2. a 3. 6. na akci Celý Kyjov čte dětem. V ostravském Knihcentru.cz se 4. 6. uskuteční beseda, dílna a čtení se spisovatelkou, překladatelkou a nakladatelkou Ivanou Pecháčkovou, 1. a 4. 6. Knihovna Petra Bezruče pořádá Odpolední čtení dětem, Týden pohádek za knihovnou je na programu v Městské knihovně Rožnov pod Radhoštěm, Městská knihovna ve Svitavách se 1. 6. stane dějištěm workshopu se spisovatelkou Markétou Vydrovou, v Městské knihovně Rychnov u Jablonce nad Nisou budou tátové číst nejen svým dětem z knih Terryho Pratchetta a do Mateřského centra Barborka při Krušnohorském centru pro rodinu a sociální péči 2. 6. s knihou v ruce zavítá oblíbený bavič Vláďa Hron.
Aktuální mapa akcí je zveřejněna na stránkách www.celeceskoctedetem.cz

 

 Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Čtěte také...

Svatováclavská jízda historických vozidel

200autaV sobotu 28. září 2013 se uskuteční jízda historických vozidel s názvem Svatováclavská vyjížďka. Její trasa povede také Valašskem. Fanoušci tak mohou přijít pozdravit veterány na zámek Lešná a zámek Kinských ve Valašském Meziříčí.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

David Deida: Prostá pravda

prost 200V anglickém originálu je tato kniha známá jako Blue Truth… Bavilo mne pátrat po emočním původu toho výrazu „modrá pravda“. Blankytná, průzračná, ryzí pravda. Pravda tak jednoduchá, že nad ní stojíme v úžasu. Prostě PROSTÁ.

...

Divadlo

DVĚ KOMEDIE V KOMEDII – DVOJITÁ PREMIÉRA VE VILE ŠTVANICE

Dve komedie 200Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvádí svou pražskou premiéru Dvou komedií v komedii při slavnostním otevírání nového kulturního prostoru VILA Štvanice. Tentokrát si Geissleři vzali pod drobnohl...

Film

Výstava Sedmdesát let studia Bratři v triku

bratri200Unikátní výstava představí od 25. listopadu až do konce roku návštěvníkům v reprezentativních prostorách Strahovského kláštera něco málo z bohaté historie a produkce studia Bratři v triku, nejúspěšnějšího českého studia kresleného filmu. Snímky Bra...