Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Email Tisk

Kostel200Křesťanské farnosti a sbory po celém Česku otevřou své kostely zájemcům o křesťanství, o sakrální architekturu, či jiné duchovní umění.  Letos se Noc kostelů uskuteční v pátek 29. května a naváže na ni festival křesťanství Dny víry. 

 

Noc kostelů přiblíží návštěvníkům rozmanitost křesťanských církví a náboženského vyjadřování. Cílem projektu je prezentovat kostely jako důležitou součást společenského života. Podobné akce se pravidelně konají i v zahraničí.

Kostel1

 

V rámci akce se mohou návštěvníci podívat do běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Akce umožňuje setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitků na magických místech a také návštěvy běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Cílem projektu je nejen představit návštěvníkům české a moravské kostely, ale zároveň v nich návštěvníkům nabídnout kulturně-naučný program. Organizátoři si tak pro návštěvníky jako již každoročně připravili bohatý program; komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení. Vystaveny budou také liturgické předměty a sakrální umění.

Kostel3

 

Do jakého kostela či chrámu se v rámci Noci kostelů mohou návštěvníci podívat, se zájemci dozví na webových stránkách www.nockostelu.cz. Zde naleznou také všechny důležité informační materiály.

Kostel4

 

Pro uživatele iPhonu či iPadu bude zdarma k dispozici aplikace iKostel, která nabízí veškeré informace k akci a také navigaci k nejbližšímu kostelu. 

kostel9

                                                                                      

V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1400 kostelů. O mimořádném zájmu veřejnosti svědčí i více než 450 tisíc návštěvníků.     Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Další ročník Dnů čaje a keramiky je tu!

Dny caje 200Přijměte pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Dny čaje a keramiky se konají již jedenáctým! rokem na terase, v galerii a v případě špatného počasí v sále SVČ Lužánky - pracoviště Lidická v Brně.

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Serafína - příběh draků

 

Serafina 200Serafína, krásné jméno pro krásnou, inteligentní dívku, mírně podivínskou svému okolí, leč nadpozemsky hudebně nadanou a co je nejdůležitější, dlouho skrývaným ityasárem / polodrakem. Žije v krajině zvané Gored, v němž prozatím panuje mír mezi lid...

Divadlo

Cenami ověnčené Paralelní vesmíry jsou romancí na mnoho způsobů

paralelni vesmiry200Divadelní love story Nicka Payna Paralelní vesmíry (Constellations) získala před čtyřmi lety cenu Evening Stardard za nejlepší hru a dobyla londýnský West End i newyorskou Broadway. V pátek 21. října uvede tuto svěží, vtipnou i d...

Film

Všechnu špínu nesmyješ . . .

cistic200Čističem ve filmu výrazného slovenského režiséra Petera Bebjaka je Tomáš (Noël Czuczor), jehož osamělý život tvoří striktní opakování stále stejných činností. Jako pracovník pohřební služby se živí čištěním míst, na kterých zemřeli lidé anebo domácí z...