Kolem světa za 80 tahů

Kolem světa za 80 tahů

Email Tisk

svet 200Nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media přináší zvídavým čtenářům, lačnícím po cestování, zeměpisné omalovánky  Kolem světa za 80 tahů se spoustou úkolů a hádanek, jejichž autorem je Alexandr Golubev.


 Odvážní cestovatelé kocour Mourek, zajíc Bílý chlup a kráva Veronika si sbalí baťohy a svou cestu začínají v Arktidě, poté pokračují přes Grónsko do Evropy, kde navštíví Alpy, přes Rusko se vydávají do Asie, kde poznávají Čínu. Z Číny putují do Afriky a poté do Austrálie. Odtud do Antarktidy a nakonec do Jižní a Severní  Ameriky, kde jejich pouť kolem světa končí.


 Každý světadíl je uveden kapitolkou To je zajímavé, v níž jsou shrnuty nejzajímavější informace o kontinentu. Poté následuje černobílý obrázek s nejznámějšími pamětihodnostmi a přírodními zajímavostmi, který má cestovatel vybarvit a splnit úkoly (např. najít varana, tři palmy, masajského tanečníka, beduínského muzikanta). Malí čtenáři se též seznámí se zvířecími obyvateli tajgy, pouště, savany i pralesa.


 Autor nezapomíná ani kulturu jednotlivých oblastí. Děti se dozví zajímavé informace např. o Velké čínské zdi, terakotové armádě, afrických maskách nebo buremanzích a totémech Aboridžinců.
 Cestovatelé mají za úkol nejen obrázky vybarvit, ale některé i dokreslit. Dále mají hledat rozdíly, hledat nejkratší cesty, vybrat věci do baťohu či hledat stejné dvojice. Pokud mají vaše děti rády zeměpis a vybarvování omalovánek, mají se sešitem Kolem světa za 80 tahů postaráno o zábavu na několik hodin.


  svet
Kolem světa za 80 tahů
Autor: Alexandr Golubev
Překlad: Olga Čermáková
Žánr: zeměpisné omalovánky
Vydáno: 2015
Stran: 64
Vydalo nakladatelství: Edika ve společnosti Albatros Media a.s.
Hodnocení: 65 %


Zdroj foto: albatrosmedia.cz

www.albatrosmedia.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

V květnu na Hamernický den

hamernicky den1 perexV areálu národní kulturní památky vodního hamru v Dobřívě na Rokycansku se 20. května bude konat 26. ročník akce s názvem Hamernický den. Tato technická památka patří k nejstarším u nás. Vodní hamr v Dobřívě má za sebou boha...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Putování časem za Leonardem da Vinci do slunné Florencie

Da Vinci 200Takovou učitelku dějepisu bych si přála! Veronika Válková, historička a učitelka na šestiletém gymnáziu, napsala další půvabnou knížku pro své žáky i zájemce o netradiční pohledy na významné úseky historie. Začtete se do děje a už se nepustít...

Divadlo

Mladá krev a staré kosti divadelní tradice v příští sezóně HaDivadla

hadivadlo200Brněnské HaDivadlo se ve své 39. sezóně 2013/2014 chystá obrátit svoji pozornost k protipólu dvou postav hrdina – monstrum v klasických dramatických textech. Divadlo se navrátí k ikonám české i světové divadelní tradice, jako j...

Film

Done in 60 seconds aneb staň se hvězdným režisérem!

altCo všechno se dá zvládnout za šedesát sekund? Hodně. Skoro všechno. Nebo možná úplně všechno? Co třeba celý film? Nevěříte? Tak to se pak mýlíte, protože: „Jediná minuta vás může dostat na filmový festival v Karlových Varech a toho nejlepšíh...