Připravte se na porod s chytrou knihou
Reklama
Banner

Připravte se na porod s chytrou knihou

Email Tisk

PnP perexKniha Příprava na porod od kolektivu autorů je sice poněkud odbornějšího rázu, ale to nic nemění na tom, že přináší cenné informace nejen budoucím porodním asistentkám, ale především nastávajícím maminkám. Kromě zajímavostí z historie v ní najdete přehledně ilustrované návody na cvičení s gymnastickým míčem.

 

Cílem této odborné publikace je nejen poskytnou základní informace pro výuku oboru porodní asistence, ale také přiblížit zájemcům o téma komplexní přípravu na porod, a to jak fyzickou, tak také psychickou. Kniha je zaměřena na prenatální péči o ženu, obsahuje stručné informace a popisuje spíše teoretické hledisko. Zaujmout ale může i bohatě ilustrovaná praktická část, kterou tvoří celá třetina knihy. Najdete v ní podrobné návody na cvičení v různých období těhotenství, s využitím gymnastického míče a overbalu. Záměrem je naučit ženu posílit konkrétní svalové skupiny a zautomatizovat cvičení pro rozvoj dobré fyzické kondice.

Tato učebnice pro budoucí porodní asistentky podporuje individuální přístup ke každé těhotné ženě a ukazuje důležitost psychické i fyzické přípravy na porod. V první části knihy se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací z historie porodnictví, střední část je více praktická a biologická, v závěru je zdůrazněn vliv psychiky, přístupu a připravenosti rodičů na celý prenatální vývoj dítěte, včetně vývoje jeho mozku a inteligence. Na konci najdete příklady edukace těhotných žen.

Publikaci bych zhodnotila jako přínosnou pro každou průměrně inteligentní ženu, která se chystá stát se matkou nebo se již matkou stala. Není na škodu si připomenout něco z anatomie a uvědomit si, jak velký vliv na dítě v děloze má všechno to, co nastávající matka prožívá, a jakým způsobem to ovlivňuje celý jeho budoucí život. Příprava rodičů na příchod dítěte na základě kurzů a odborné fyzické a psychické profylaxe patří mezi běžný standard, který se dnes ze strany odborníků nabízí. V knize je shrnuta organizace a konkrétní cíle celého edukačního procesu. Mě osobně kniha moc bavila, hlavně historie porodnictví a poznatky o vývoji prenatální psychiky dítěte.

O autorkách:
Doc. PhDr. Zuzana Hudáková, PhD.je vedoucí katedry Fyzioterapie na Katolické univerzitě v Ružomberku a Doc. PhDr. Mária Kopáčiková, PhD.působí jako profesorka na katedře Ošetřovatelství a Porodní asistence téže univerzity.

PnP

Příprava na porod
Autorky: Doc. PhDr. Zuzana Hudáková, PhD., Doc. PhDr. Mária Kopáčiková, PhD.
Žánr: odborná publikace, učebnice
Vydáno: 2017
Stran: 136
Vydalo nakladatelství: Grada
Hodnocení: 90 %


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Čtěte také...

Japonské skládanky origami: Tisíc jeřábů vám splní přání

origami 200Malá dívenka pečlivě překládá lístek papíru. Každý ohyb zarýhuje nehtem. Skládá dalšího ptáka, jeřába do sbírky. Než se jí ale podaří jich složit vytoužený tisíc, předběhne ji zákeřná nemoc. Japonci přesto stále věří, že když složíte z papíru tisíc...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Lekce řízení auta od závodního jezdce

jak200Dostalo se mi do rukou velmi zajímavé čtení: lekce jízdy od závodního jezdce Bena Collinse, přezdívaného The Stig díky pořadu Top Gear, kde se osm let objevoval. Zastupoval představitele Jamese Bonda při nejtěžších honičkách v posledních filmech. A tenhl...

Divadlo

Dvě sestry Marie a Ester a dva lidské osudy - každý z jiného pólu lidského bytí.

damy200Zatímco Marie se vrací do svého rodného domu ze světa, kde prožila spousty zážitků, skutečných i smyšlených, které vypráví v poutavých příbězích, její sestra Ester prožila poklidný, možná až nudný život venkovské učitelky a nevytáhla paty z rodného dom...

Film

Import-eksport a vztah dvou lidí z odlišných kultur
ImageJiž od středy 15. února není chladno jen ve vzduchu, ale také v pražském kině Atlas, v brněnském Artu a ostravském Minikině. Severská filmová zima servíruje divákům ochutnávku toho nejlepšího ze švédské, norské a finské kinematografie. Čtvrtek 16. ú...