Připravte se na porod s chytrou knihou

Email Tisk

PnP perexKniha Příprava na porod od kolektivu autorů je sice poněkud odbornějšího rázu, ale to nic nemění na tom, že přináší cenné informace nejen budoucím porodním asistentkám, ale především nastávajícím maminkám. Kromě zajímavostí z historie v ní najdete přehledně ilustrované návody na cvičení s gymnastickým míčem.

 

Cílem této odborné publikace je nejen poskytnou základní informace pro výuku oboru porodní asistence, ale také přiblížit zájemcům o téma komplexní přípravu na porod, a to jak fyzickou, tak také psychickou. Kniha je zaměřena na prenatální péči o ženu, obsahuje stručné informace a popisuje spíše teoretické hledisko. Zaujmout ale může i bohatě ilustrovaná praktická část, kterou tvoří celá třetina knihy. Najdete v ní podrobné návody na cvičení v různých období těhotenství, s využitím gymnastického míče a overbalu. Záměrem je naučit ženu posílit konkrétní svalové skupiny a zautomatizovat cvičení pro rozvoj dobré fyzické kondice.

Tato učebnice pro budoucí porodní asistentky podporuje individuální přístup ke každé těhotné ženě a ukazuje důležitost psychické i fyzické přípravy na porod. V první části knihy se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací z historie porodnictví, střední část je více praktická a biologická, v závěru je zdůrazněn vliv psychiky, přístupu a připravenosti rodičů na celý prenatální vývoj dítěte, včetně vývoje jeho mozku a inteligence. Na konci najdete příklady edukace těhotných žen.

Publikaci bych zhodnotila jako přínosnou pro každou průměrně inteligentní ženu, která se chystá stát se matkou nebo se již matkou stala. Není na škodu si připomenout něco z anatomie a uvědomit si, jak velký vliv na dítě v děloze má všechno to, co nastávající matka prožívá, a jakým způsobem to ovlivňuje celý jeho budoucí život. Příprava rodičů na příchod dítěte na základě kurzů a odborné fyzické a psychické profylaxe patří mezi běžný standard, který se dnes ze strany odborníků nabízí. V knize je shrnuta organizace a konkrétní cíle celého edukačního procesu. Mě osobně kniha moc bavila, hlavně historie porodnictví a poznatky o vývoji prenatální psychiky dítěte.

O autorkách:
Doc. PhDr. Zuzana Hudáková, PhD.je vedoucí katedry Fyzioterapie na Katolické univerzitě v Ružomberku a Doc. PhDr. Mária Kopáčiková, PhD.působí jako profesorka na katedře Ošetřovatelství a Porodní asistence téže univerzity.

PnP

Příprava na porod
Autorky: Doc. PhDr. Zuzana Hudáková, PhD., Doc. PhDr. Mária Kopáčiková, PhD.
Žánr: odborná publikace, učebnice
Vydáno: 2017
Stran: 136
Vydalo nakladatelství: Grada
Hodnocení: 90 %


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

ÚSTECKÁ MUZEJNÍ KNIHOVNA

ustec200Měsíc březen byl v minulosti spojen s knihami. I když se to dnes moc „nenosí“, knihovníci stále v této tradici pokračují a připomínají. Prodejny knih novými tituly, knihovny rozšířením svých kulturních akcí.  Knihovny dneška, to jsou kulturní stánky, k...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jídlem proti rakovině

jidlemprotirakovine 200Ucelená kuchařka, věnovaná velmi aktuálnímu tématu stravování v období léčby diagnostikovaného rakovinného onemocnění i po jeho ukončení, na našem knižním trhu dlouho chyběla. Vzhledem k t...

Divadlo

Divadlo na Šantovce -září 2014

prog 200Nový program Divadla na Šantovce přinese pro každého něco!

...

Film

Očekávaný krimiseriál Nezvěstná začne 11. října exkluzivně na AXN

axn-200První z deseti dílů očekávaného kriminálního thrilleru Nezvěstná z prostředí FBI uvede ve středu 11. října v premiéře exkluzivně televize AXN. V hlavních rolích se objeví Stana Katicová, známá ze seriálu Castle na zabití, anebo Ralph Ineson, který si zahrál v seriálech Hra ...