Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21
Banner

Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Email Tisk

200 kartyKdyž se psychoterapeut, šaman a moderátor vlastního rozhlasového pořadu Šamanská horká linka rozhodne své znalosti vydat jako knížku a inspirační karty, je to rozhodně zajímavý počin. Byla jsem o to zvědavější, že mi šamanská tématika je docela vzdálená. Tajuplná moudrost zvířat, silových a totemových zvířat je úžasná a je velmi vzrušující.

 

 

„Naši dávní předkové věřili – a původní obyvatelé všude na světě stále ještě věří -, že jim tyto nehmotné bytosti prostřednictvím své duchovní síly pomáhaly v každodenním životě tím, že jim poskytovaly ochranu, vedly je a uzdravovaly.

Vykládací karty představují starodávnou metodu, jak získat vedení, předpovědět budoucnost a poznat pravdu o konkrétní situaci nebo vztahu.“

Bezkonkurenčně nejzajímavější na krabičce s knihou a 44 kartami je ona kniha, která je kapesních rozměrů, ovšem rozhodně ji nebudete mít přečtenou za jeden večer. Co věta, to námět k zamyšlení.  Nebyla jsem zvyklá přemýšlet o zvířatech způsobem, jakým to dělá Steven D. Farmer, a některé jejich vlastnosti mě překvapovaly.

P7033615

Ale třeba taková beruška, tam je to vcelku pochopitelné a známe to všichni: Je čas na hojnost, proto buď ochotný přijímat všechno dobré ve svém životě.

„Současné období je pro vás mimořádně příznivé. Zjistíte, že všechno jde velmi lehce, s minimálním úsilím z vaší strany. Vaše myšlenky se budou mnohem rychleji realizovat, proto buďte opatrní a dávejte si pozor, na co myslíte…“

Mezi dalšími vazbami na berušku jako zvíře tu jsou pojmy jako „plodnost, obnova, regenerace, víra, rodina, meditace, naděje, radost, nebojácnost…“

Křehká beruška a kolik síly a odhodlání v sobě má. Náhle pochopíte, v čem je její mystika, se kterou si přejeme, aby nám odlétla z prstu a přinesla štěstí. Dětská hra náhle dostává naprosto jiný rozměr – hlubší. Je to o vděčnosti za to, co již máme, a to nám přitáhne do života další hojnost.

Karty pracují na principu zákona přitažlivosti a z mého pohledu jsou vhodnější pro samovýklad. Mnoho i podle autora k vám přijde pomocí intuice a usebrání se sám do sebe. Pro výklady na druhé se také hodí, ale jsou to karty spíše do klidu a do samoty. Otevírají mystické pocity a pokud nejste nějakým ryzím způsobem spjati s přírodou (nějaký ten skrytý šaman), pak jsou docela obtížné na pochopení nebo můžou vzbuzovat pocity, jež nejsou úplně příjemné. Ono chybějící pouto s přírodou už pociťujeme možná všichni, a právě tohle je cesta, jak si to uvědomit.

P7033622

Ne nadarmo autor tuto knihu věnoval „Našim předkům.“ Bezesporu je to zajímavá sada a ještě zajímavější knížka, která odkrývá šamanismus v detailech, se kterými pracuje. Na pochopení a zažití potřebuje víc času, ale pokud se to podaří, stojí tenhle zážitek za to.

Název: Poselství zvířecích průvodců
Autor: Steven D. Farmer
Originál: Messages from Your Animal Spirit Guides Oracle Cards
Překladatelka: Lucie Moučková
Ilustrace: Bee Sturgis
Vydání první, rok 2013, Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com
Originál: 2009, Hay House Inc. USA


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Jablonecké Muzeum skla a bižuterie zmodernizuje stálé expozice

muzeumskla perexStálé expozice jabloneckého Muzea skla a bižuterie procházejí proměnou. V průběhu následujících tří měsíců přibyde nová stálá expozice historického šperku, významně se rozšíří také množství vystavených unikátních skleněný...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pomalý konec Transmetropolitanu?

transmetropolitan 200Hubatý Spider Jerusalem spolu s krásnými „ohavnými asistentkami“ Shannon a Yelenou jdou stále proti zkorumpovanému americkému prezidentovi Garymu Callahanovi v osmé části série s podtitulem Žalozpěv, který je ...

Divadlo

Kateřina Steinerová: Swing a step je pro mě velký relax

Kate 200Kateřina Steinerová je herečkou a zpěvačkou Divadla Kalich. Diváci ji nově mohou vidět v muzikálu Atlantida, dále v Osmém světadílu v hlavní roli Jany, v Tajemství a také od prosince opět v hlavní roli Sandy v muzikálu Pomáda.

Film

Před měsícem vypukly Hvězdné války

Star Wars200Po téměř čtyřech desetiletích, kdy se zrodila první část Star Wars neboli Hvězdných válek, rozdělených do tří trilogií, přišla do kin v pořadí již sedmá část opatřená podtitulem Síla se probouzí. Nejprve vznikla prostřední trilogie, poté násle...