Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Email Tisk

200 kartyKdyž se psychoterapeut, šaman a moderátor vlastního rozhlasového pořadu Šamanská horká linka rozhodne své znalosti vydat jako knížku a inspirační karty, je to rozhodně zajímavý počin. Byla jsem o to zvědavější, že mi šamanská tématika je docela vzdálená. Tajuplná moudrost zvířat, silových a totemových zvířat je úžasná a je velmi vzrušující.

 

 

„Naši dávní předkové věřili – a původní obyvatelé všude na světě stále ještě věří -, že jim tyto nehmotné bytosti prostřednictvím své duchovní síly pomáhaly v každodenním životě tím, že jim poskytovaly ochranu, vedly je a uzdravovaly.

Vykládací karty představují starodávnou metodu, jak získat vedení, předpovědět budoucnost a poznat pravdu o konkrétní situaci nebo vztahu.“

Bezkonkurenčně nejzajímavější na krabičce s knihou a 44 kartami je ona kniha, která je kapesních rozměrů, ovšem rozhodně ji nebudete mít přečtenou za jeden večer. Co věta, to námět k zamyšlení.  Nebyla jsem zvyklá přemýšlet o zvířatech způsobem, jakým to dělá Steven D. Farmer, a některé jejich vlastnosti mě překvapovaly.

P7033615

Ale třeba taková beruška, tam je to vcelku pochopitelné a známe to všichni: Je čas na hojnost, proto buď ochotný přijímat všechno dobré ve svém životě.

„Současné období je pro vás mimořádně příznivé. Zjistíte, že všechno jde velmi lehce, s minimálním úsilím z vaší strany. Vaše myšlenky se budou mnohem rychleji realizovat, proto buďte opatrní a dávejte si pozor, na co myslíte…“

Mezi dalšími vazbami na berušku jako zvíře tu jsou pojmy jako „plodnost, obnova, regenerace, víra, rodina, meditace, naděje, radost, nebojácnost…“

Křehká beruška a kolik síly a odhodlání v sobě má. Náhle pochopíte, v čem je její mystika, se kterou si přejeme, aby nám odlétla z prstu a přinesla štěstí. Dětská hra náhle dostává naprosto jiný rozměr – hlubší. Je to o vděčnosti za to, co již máme, a to nám přitáhne do života další hojnost.

Karty pracují na principu zákona přitažlivosti a z mého pohledu jsou vhodnější pro samovýklad. Mnoho i podle autora k vám přijde pomocí intuice a usebrání se sám do sebe. Pro výklady na druhé se také hodí, ale jsou to karty spíše do klidu a do samoty. Otevírají mystické pocity a pokud nejste nějakým ryzím způsobem spjati s přírodou (nějaký ten skrytý šaman), pak jsou docela obtížné na pochopení nebo můžou vzbuzovat pocity, jež nejsou úplně příjemné. Ono chybějící pouto s přírodou už pociťujeme možná všichni, a právě tohle je cesta, jak si to uvědomit.

P7033622

Ne nadarmo autor tuto knihu věnoval „Našim předkům.“ Bezesporu je to zajímavá sada a ještě zajímavější knížka, která odkrývá šamanismus v detailech, se kterými pracuje. Na pochopení a zažití potřebuje víc času, ale pokud se to podaří, stojí tenhle zážitek za to.

Název: Poselství zvířecích průvodců
Autor: Steven D. Farmer
Originál: Messages from Your Animal Spirit Guides Oracle Cards
Překladatelka: Lucie Moučková
Ilustrace: Bee Sturgis
Vydání první, rok 2013, Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com
Originál: 2009, Hay House Inc. USA


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Svatomartinský jarmark, Krůtí hody a Festival řemesel 2016 12. 11. 2016 areál Zátiší Brniště

martin200Podralský nadační fond ZOD, ZOD Brniště a.s., Prominent CZ s.r.o., MGH Neukirch e.V. a obec Brniště srdečně zvou všechny milovníky tradic, bujarého veselí a dobrého jídla na druhý ročník Svatomartinského jarmarku spojeného s Krůtími hody a Festivalem ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Ponořte se do pocitů s Kouzelnou mocí květin

kouzelna moc kvetin perexPřistupovala jsem k této publikaci a kartičkám asi tak, jako k nějakým vílům a andělům. Fajn, nějaká něžná inspirace, nic víc. Ale pak jsem byla s každou další stránkou víc a víc překvapena, protože se zdá, že auto...

Divadlo

Sen noci svatojánské promění jeviště v magickou džungli

sen noci svatojanskeV malírně zlínského divadla vzniká jeden z největších bubnů v republice! Pro nesmrtelnou Shakespearovu komedii o zběsilé touze po lásce a milování Sen noci svatojánské, která bude mít pre...

Film

Do kina Ponrepo přicházejí slavné dokumenty Tráva a Čang

trava cang 200Pražské kino Ponrepo, studnice nedávných, dávných i pradávných filmů, otevírá nový cyklus nazvaný vizuální antropologie. Hodlá v něm představit proslulé dokumenty o zvycích a obyčejích exotických národů, přinášející svědectv...