Kalendáře pro dobrou věc - známí umělci pro děti s autismem
Banner

Kalendáře pro dobrou věc - známí umělci pro děti s autismem

Email Tisk

APLA 3Kalendář je abstraktní systém pro členění času a orientaci v čase v periodách dnů a delších. V odvozeném smyslu také roční rozvrh dní, týdnů a měsíců, tištěný nebo elektronický, nástěnný nebo stolní...tolik Wikipedie. Ve dnech na přelomu starého a nového roku vám představíme kalendáře se systémem naprosto konkrétním a veskrze prospěšným - ty, které vznikly za učelem charitativní pomoci. Přinášíme vám skvělý tip na dárek, který potěší a pomůže – kalendář se známými umělci pro děti s autismem, který vznikl pro organizaci APLA.

 

Chcete vidět Ondřeje Brzobohatého v rozervané košili od fanynek, Jiřího Langmajera zachraňujícího chlapce, Michala Malátného jako muže dvou tváří, úplně ztraceného a polonahého Marka Ztraceného, Pavla Šporcla zakusujícího se do houslí, Lukáše Hejlíka zasypaného knihami, Jana Čenského jako krále nebo Rudu z Ostravy vystupujícího ze smogu? Tak máte možnost. V charitativním kalendáři na rok 2014 s názvem „Každý je originál“ pro organizaci APLA. Kromě výše jmenovaných může vaše oko potěšit ještě fotografie Petra Jandy, moderátora Roman Buti s živým potkanem, Jugiho alias Tomáše Staňka - bubeníka skupiny UDG, mladíka s Aspergerovým syndromem Martina Křenka, který si vizáží nezadá s populárními osobnostmi, ale jak sám o sobě říká, je „sociálně mimo“ a samozřejmě dětí s autismem, které se známými umělci také pózovaly.

apla 1FOTO: Jana Hozová

Téma kalendáře „Každý je originál“ vyjadřuje osobnost každého interpreta a poukazuje na to, že každý člověk je jedinečným originálem a to umělec i někdo, kdo má autismus. Z fotografií dýchá emotivní atmosféra, kterou se podařilo zachytit fotografce Janě Hozové.

APLA 2FOTO: Jana Hozová

Kalendář je nástěnný a můžete ho zakoupit za 330 Kč na dobročinném e-shopu, který naleznete na www.kalendarapla.cz a také v prodejnách Kanzelsbereger. Je to skvělý dárek, který potěší a pomůže. 

Do konce roku můžete vidět výstavu fotografií z kalendáře v OC Butovice.

APLA 3FOTO:Jana Hozová

O autismu:
Stalo se vám někdy, že jste se cítili mezi ostatními divně, až nepatřičně,  nezapadli jste a říkali jste si, že jste asi „mimo“? Takhle se cítí lidé s autismem skoro pořád. Většina z nich žije s nálepkami typu – podivín nebo mimoň apod. A příjemné jim to zrovna není.  Děti jsou kvůli odlišnému vnímání světa často terčem šikany a vlastně nechápou proč.  Přitom každý člověk je originál a svět se dá vnímat z mnoha úhlů. Proto se organizace APLA – asociace pomáhající lidem s autismem rozhodla zahájit dobročinný projekt Každý je originál, ve kterém chce veřejnosti přiblížit problematiku autismu. S autismem se rodí každé 100. dítě. Autismus je vrozená vývojová porucha sociálního a emočního vývoje a  komunikace, která ovlivňuje mnohé oblasti života a navenek se projevuje nestandardním chováním. Vývoj dítěte je narušen zejména v oblasti slovní a mimoslovní komunikace, vztahů s lidmi, vnímání a představivosti. Projevy jsou velmi různorodé. Modelový příklad člověka s diagnózou autismu neexistuje. Stejnou diagnózu sdílí lidé nadprůměrně inteligentní i s mentální retardací, spontánně navazující kontakt i uzavření, klidní i aktivní s poruchami chování. Někteří lidé s touto diagnózou vyžadují speciální vzdělávání a neustálý dohled, jiní žijí samostatně, jsou úspěšní v zaměstnání a vedou spokojený rodinný život.  Nicméně u všech lidí s touto diagnózou je vývoj v konkrétních oblastech narušen do té míry, že lze dopad poruchy na člověka a na jeho rodinu považovat za závažný a handicapující.

www.praha.apla.cz

www.kalendarapla.cz

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Farmářské trhy: Návrat k tradicím na náměstích

farmarske-trhy-200V průběhu mnoha staletí se stalo zvykem, že se na náměstích pořádaly trhy. Mít právo trhu byla pro město čest a zároveň podmínka jeho rozvoje. Právě možnost obchodovat přinášela městům zdroje příjmů do jejich kasy. V minulosti se al...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pohled do zrcadel lidské duše

zrcadlo perexKniha zrcadel od rumunského spisovatele Eugena Ovidia Chiroviciho je tak trochu jiná detektivka. Nemá příliš akční spád, přesto se od jejích stránek nedokážete odpoutat. Vyšetřovateli nejsou v první řadě detektivové, ale novinář či postarší...

Divadlo

Laterna magika připravuje Malého prince

mp200Na Nové scéně Národního divadla vrcholí přípravy nové inscenace Laterny magiky, která je inspirovaná jednou z nejslavnějších knih světové literatury – Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho. Premiéra se uskuteční 1. dubna 2016 a o inscenaci je mezi diváky ...

Film

Nemám Vánoce rád a Silvestr přímo nesnáším, říká režisér Zdeněk Troška

zdenek perexI když v poslední době slavil v kinech úspěchy s komediemi nebo pohádkami, filmografie Zdeňka Trošky má přece jenom rozmanitější žánrový rozměr. Patří tam třeba historický film Poklad hraběte Chamaré nebo kom...