Kalendáře pro dobrou věc - známí umělci pro děti s autismem

Kalendáře pro dobrou věc - známí umělci pro děti s autismem

Email Tisk

APLA 3Kalendář je abstraktní systém pro členění času a orientaci v čase v periodách dnů a delších. V odvozeném smyslu také roční rozvrh dní, týdnů a měsíců, tištěný nebo elektronický, nástěnný nebo stolní...tolik Wikipedie. Ve dnech na přelomu starého a nového roku vám představíme kalendáře se systémem naprosto konkrétním a veskrze prospěšným - ty, které vznikly za učelem charitativní pomoci. Přinášíme vám skvělý tip na dárek, který potěší a pomůže – kalendář se známými umělci pro děti s autismem, který vznikl pro organizaci APLA.

 

Chcete vidět Ondřeje Brzobohatého v rozervané košili od fanynek, Jiřího Langmajera zachraňujícího chlapce, Michala Malátného jako muže dvou tváří, úplně ztraceného a polonahého Marka Ztraceného, Pavla Šporcla zakusujícího se do houslí, Lukáše Hejlíka zasypaného knihami, Jana Čenského jako krále nebo Rudu z Ostravy vystupujícího ze smogu? Tak máte možnost. V charitativním kalendáři na rok 2014 s názvem „Každý je originál“ pro organizaci APLA. Kromě výše jmenovaných může vaše oko potěšit ještě fotografie Petra Jandy, moderátora Roman Buti s živým potkanem, Jugiho alias Tomáše Staňka - bubeníka skupiny UDG, mladíka s Aspergerovým syndromem Martina Křenka, který si vizáží nezadá s populárními osobnostmi, ale jak sám o sobě říká, je „sociálně mimo“ a samozřejmě dětí s autismem, které se známými umělci také pózovaly.

apla 1FOTO: Jana Hozová

Téma kalendáře „Každý je originál“ vyjadřuje osobnost každého interpreta a poukazuje na to, že každý člověk je jedinečným originálem a to umělec i někdo, kdo má autismus. Z fotografií dýchá emotivní atmosféra, kterou se podařilo zachytit fotografce Janě Hozové.

APLA 2FOTO: Jana Hozová

Kalendář je nástěnný a můžete ho zakoupit za 330 Kč na dobročinném e-shopu, který naleznete na www.kalendarapla.cz a také v prodejnách Kanzelsbereger. Je to skvělý dárek, který potěší a pomůže. 

Do konce roku můžete vidět výstavu fotografií z kalendáře v OC Butovice.

APLA 3FOTO:Jana Hozová

O autismu:
Stalo se vám někdy, že jste se cítili mezi ostatními divně, až nepatřičně,  nezapadli jste a říkali jste si, že jste asi „mimo“? Takhle se cítí lidé s autismem skoro pořád. Většina z nich žije s nálepkami typu – podivín nebo mimoň apod. A příjemné jim to zrovna není.  Děti jsou kvůli odlišnému vnímání světa často terčem šikany a vlastně nechápou proč.  Přitom každý člověk je originál a svět se dá vnímat z mnoha úhlů. Proto se organizace APLA – asociace pomáhající lidem s autismem rozhodla zahájit dobročinný projekt Každý je originál, ve kterém chce veřejnosti přiblížit problematiku autismu. S autismem se rodí každé 100. dítě. Autismus je vrozená vývojová porucha sociálního a emočního vývoje a  komunikace, která ovlivňuje mnohé oblasti života a navenek se projevuje nestandardním chováním. Vývoj dítěte je narušen zejména v oblasti slovní a mimoslovní komunikace, vztahů s lidmi, vnímání a představivosti. Projevy jsou velmi různorodé. Modelový příklad člověka s diagnózou autismu neexistuje. Stejnou diagnózu sdílí lidé nadprůměrně inteligentní i s mentální retardací, spontánně navazující kontakt i uzavření, klidní i aktivní s poruchami chování. Někteří lidé s touto diagnózou vyžadují speciální vzdělávání a neustálý dohled, jiní žijí samostatně, jsou úspěšní v zaměstnání a vedou spokojený rodinný život.  Nicméně u všech lidí s touto diagnózou je vývoj v konkrétních oblastech narušen do té míry, že lze dopad poruchy na člověka a na jeho rodinu považovat za závažný a handicapující.

www.praha.apla.cz

www.kalendarapla.cz

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Soutěž Vesnice roku po dvaadvacáté

vesnice roku 200Slavnostní vyhlášení dvaadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku se uskutečnilo v Luhačovicích. V rámci celostátního kola byla také vyhlášena Cena veřejnosti; o jejím vítězi rozhodla veřejnost v internetovém hlasování na webových stránkách...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Shannarův meč se dočkal nového obalu

shannaruv mec 200Nakladatelství Omega znovu vydalo první díl série o Shannarově meči od amerického spisovatele Terryho Brookse. Připravte se na pořádnou jízdu s lidmi, elfy, trpaslíky či gnómy.

 

...

Divadlo

Dvojí domov – nová inscenace tvůrčího tria Trmíková-Prachař-Nebeský z díla Jana Čepa v Experimentálním prostoru NoD

Dvoji domov 200Prozaik a esejista Jan Čep ve svém díle často hovoří o druhém světě, který je našim očím skrytý, o druhém domovu, ve kterém, jak Čep věří „budou všechny věci přítomny zároveň a touha nebude utrpením, nýbrž slastí bez konce. Uvidíme se tam t...

Film

Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota

netradicni film 200Sex a nahota. Pojmy, které v současné společnosti neprobouzejí téměř žádné emoce. Jejich četnost v mediálním prostoru a nadužívání marketingovým průmyslem, způsobilo postupné vyprázdnění dříve intimní části lidského...