Na hradě Veveří, maso se večeří...a o víkendu tam bude vonět uzené

Na hradě Veveří, maso se večeří...a o víkendu tam bude vonět uzené

Email Tisk

veveri perexPatříte mezi milovníky masa a specialit z něj? V tom případě si tento víkend, 8. a 9. února, nenechte ujít Slavnosti moravského uzeného.

 

 

V prostorách brněnského hradu Veveří se to bude hemžit těmi nejlepšími řezníky. Na své si přijdou všichni ti, kteří mají rádi klobásky, ovárek, šunku a voňavé maso z udírny. Připraven je i bohatý doprovodný program.

veveri 1

Od odborníků z uzenářství Sláma se například dozvíte, jak správně naporcovat maso. Restaurace Bohéma zase v rámci svojí prezentace představí speciality tradiční, moderní a mezinárodní kuchyně. A pokud se považujete za skutečné jedlíky, můžete se v sobotu zúčastnit soutěže v pojídání knedlíků s uzeným. Hrát vám k tomu bude cimbálová muzika. Zkrátka ovšem nepřijdou ani děti, pro které budou připraveny hry a soutěže. Radost jim určitě také udělá mini zoo a loutkové divadlo.

veveri 2

Vstupné na akci činí 100 korun.

V ceně je zahrnuta ochutnávka uzeného z jednotlivých stánků. Ke každému lístku navíc dostanete zabijačkovou polévku zcela zdarma.

Děti do 120 centimetrů vstupné neplatí.

Více informací najdete na www.moravskeuzene.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Food Festival potěšil návštěvníky Luhačovic

Luhacovice 200V sobotu se Luhačovice na jeden den proměnily v gastronomické nebe. Na Food Festivalu, který tu proběhl, se potkávala moderní gastronomie s historickou kuchyní. Hotely Resortu Luhačovice spolu s hotelem Alexandria se utkaly ...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

J.K.Rowlingová: Harry Petter a Kámen mudrců

HP1 perexHarry Potter není žádnou novinkou, přesto však dokáže i po více než dvaceti letech stále získávat nové čtenáře a nepřestává fascinovat stálé fanoušky. Právě k příležitosti dvacetiletého výročí od vydání první knihy ve Velké Británii, vydává naklada...

Divadlo

Vánoční premiéra divadla Masopust

fotoweb 200Divadelní společnost Masopust, od ledna usídlenou v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, čeká krátce před Štedrým dnem první premiéra letošní sezóny. V režii Štepána Pácla uvede mystérium Paula Claudela Zvěstování Panny Marie.

...

Film

Abraham Lincoln – Lovec upírů: dřevené kolíky, česnek a jde se likvidovat

Na počátku byla kniha, alespoň co se týče tohoto filmu. Napsal ji americký spisovatel Seth Grahame-Smith, který se dostal do povědomí již předcházejícím dílem Pýcha a předsudek a Zombíci. Nyní, na základě jeho předlohy, přichází do...