Na hradě Veveří, maso se večeří...a o víkendu tam bude vonět uzené

Email Tisk

veveri perexPatříte mezi milovníky masa a specialit z něj? V tom případě si tento víkend, 8. a 9. února, nenechte ujít Slavnosti moravského uzeného.

 

 

V prostorách brněnského hradu Veveří se to bude hemžit těmi nejlepšími řezníky. Na své si přijdou všichni ti, kteří mají rádi klobásky, ovárek, šunku a voňavé maso z udírny. Připraven je i bohatý doprovodný program.

veveri 1

Od odborníků z uzenářství Sláma se například dozvíte, jak správně naporcovat maso. Restaurace Bohéma zase v rámci svojí prezentace představí speciality tradiční, moderní a mezinárodní kuchyně. A pokud se považujete za skutečné jedlíky, můžete se v sobotu zúčastnit soutěže v pojídání knedlíků s uzeným. Hrát vám k tomu bude cimbálová muzika. Zkrátka ovšem nepřijdou ani děti, pro které budou připraveny hry a soutěže. Radost jim určitě také udělá mini zoo a loutkové divadlo.

veveri 2

Vstupné na akci činí 100 korun.

V ceně je zahrnuta ochutnávka uzeného z jednotlivých stánků. Ke každému lístku navíc dostanete zabijačkovou polévku zcela zdarma.

Děti do 120 centimetrů vstupné neplatí.

Více informací najdete na www.moravskeuzene.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

Rouhův velešínský betlém 2012

Rouhův velešínský betlém 2012V jižních Čechách, asi 8 km východně od Českého Krumlova se nachází městečko Velešín. U něj, na ostrohu nad hladinou nádrže Římov na Malši, stojí hrad Velešín, pocházející ze 13. stolet...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Na cestách duše - kapesní přítel a rádce pro lidi v krizové životní situaci

nacestachduse 200Na světě existuje velké množství lidí, kteří svůj život zasvětili určitým věcem - může se jednat o péči o rodinu, práci nebo pomoc druhým. Nicméně jsou mezi námi stále lidé, kterým i přesto, že mají vše, po čem kdy snili, schází cosi, c...

Divadlo

Teror. Dechberoucí soudní proces v divadle Reduta v Brně

brno perexFerdinand von Schirach (narozen v roce 1964) je berlínský advokát, spisovatel  a dramatik. Jeho romány „Pád Collini“ a „Tabu“ jsou prodávány v milionech, jsou to dnes už mezinárodní bestsellery, publikované ve více než 40 z...

Film

Afghánistán z blízka

200 rossNastražené bomby, třiadvacetihodinové boje a nebezpečí na každém rohu. Britský herec a novinář Ross Kemp na vlastní kůži zjišťuje, jaké je být nasazený v Afghánistánu. Nečekejte žádná klišé, patos an...