Muzeum chce postavit obří broušený krystal
Banner

Muzeum chce postavit obří broušený krystal

Email Tisk

200traBroušený skleněný krystal zvenku, tajemná komnata vánočních ozdob uvnitř. Taková by měla být podoba přístavby, kterou připravuje Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

 Muzeum již ve svých prostorách vyčerpalo veškeré možnosti rozšiřování expoziční činnosti. Proto se po dohodě se s ministerstvem kultury dohodlo na zpracování studie možné dostavby k hlavní budově. Budova muzea je mimořádně hodnotná památka secesní architektury, navíc v památkové zóně.

Ewpozice1

Muzeum oslovilo šest vybraných architektonických kanceláří ke zpracování studie. O nich následně diskutovala odborná komise, prostor pro názory dostala i veřejnost. Pro vítěze nakonec rozhodlo architektonické řešení, připomínající broušený skleněný kámen, který bude už při pohledu zvenku signalizovat vnitřní obsah a korespondovat s posláním muzea.

 1a

Na konci ledna byla s autorem studie, kterým je pražská společnost Hlaváček-architekti, uzavřena smlouva o zpracování dalších stupňů projektové dokumentace. Projektové práce budou probíhat rok a vyplynou z nich také přesnější rozpočtové náklady. Současný odhad včetně provedení expozice i DPH se pohybuje okolo 40 milionů korun. Na projekt má muzeum schválenou dotaci ministerstva kultury, pro vlastní realizaci pak bude hledat zdroje v evropských fondech.

Zdroj informací a foto: www.msb-jablonec.czNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

VÁNOCE VE VÁNOČNÍM DOMĚ

vano 200Vánoce, to jsou rozzářené oči dětí, radosti z dárků a přání, aby tyto svátky byly každý den. Jedna malá holčička si tohle přání odnesla i do dospělosti a také si ho sama splnila.

 

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Zdálo se, že Bůh je lhostejný…

200litDlouho jsem přemýšlela, jak pojmenovat článek o knize, která vyšla péčí Radioservisu v letošním roce. Nakonec jsem dospěla k závěru, že název této knihy je maximálně uspokojivý a vypovídající o všem, co je jejím obsahem. Jde o devět osudů českých Židů, kte...

Divadlo

Bergman se bude šeptat i křičet na jevišti DISKu

sepoty a vykriky coverfotoK oslavám stého výročí narození švédského režiséra a dramatika Ingmara Bergmana se připojuje i divadlo DISK. 25. ledna proběhne premiéra dramatizace jeho filmové povídky Šepoty a výkřiky. Absolvent...

Film

I obyčejné práškovací letadélko se může prosadit

200 letadlaPo velkém úspěchu animovaných Aut (i jejich volného pokračování) se antropomorfizovaná vozidla opět vracejí, tentokrát ve snímku Letadla. Autíčka, tentokrát v roli pomocníků či příznivců, se sice vyskytují i nyní, ale toliko v roli žertovnýc...