140 Kozlů a kapela Divokej Bill budou hvězdami letošního Dne Kozla
Banner

140 Kozlů a kapela Divokej Bill budou hvězdami letošního Dne Kozla

Email Tisk

den-kozla perexDvacátý druhý ročník tradiční pivní slavnosti Den Kozla, který se uskuteční v pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června od 11 hodin, oslaví 140 let od založení pivovaru. Odměnou návštěvníkům bude pivní specialita - nefiltrovaný ležák, tradiční české jídlo jako před 140 lety a bohatý doprovodný program. Hlavní hudební hvězdou bude populární band Divokej Bill.

 

 

V rámci letošních oslav se chystá několik doprovodných aktivit. Hlavním tématem letošního Dne Kozla bude 140. výročí založení pivovaru. V letošním roce na návštěvníky čekají historické Kozlí noviny, z Benešova a z Prahy se mohou návštěvníci svézt do Strančic historickým vlakem s parní lokomotivou. Lidé s příjmením Kozel a Kozlová si připijí pivním speciálem.

Pro letošní Den Kozla uvaří velkopopovičtí sládci pivní specialitu - nefiltrovaný ležák. Pivo se vyznačuje vyšším obsahem pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek, pocházejících ze sladu a chmele. Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. K poctivému pivu budou nachystaná typická česká jídla.

Největší hudební lákadlo 22. ročníku Dne Kozla bude kapela Divokej Bill. K dobré náladě přispějí i skupiny Patrola Šlapeto - staropražskými písněmi, Sto zvířat a Děda Mládek Illegal Band.

Letošní oslavy Dne Kozla budou oslavou poctivého řemesla; v průběhu dne budou probíhat ukázky nejrůznějších řemesel. S historií a současností pivovaru a dovedností popovických sládků se mohou návštěvníci seznámit na prohlídkách, které budou pro zájemce organizovány po celý den.

Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června a vstup je zdarma.

První várka piva byla ve Velkopopovickém pivovaru uvařena roku 1874; o rok později již bylo vystaveno (uvařeno a prodáno) 18 000 hl piva. Po několika letech se pivovar stal třetím největším v zemi. Proslulá byla zejména výroba silného tmavého piva. Velkopopovický pivovar je součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.

Návštěvníci pivovaru se mohou těšit na prohlídkovou trasu, která představuje zajímavou a zábavnou formou historii i současnost pivovaru a jeho okolí. Součástí prohlídky je i ochutnávka v ležáckém sklepě a živý maskot pivovaru - kozel Olda.

Pivovarský Kozlí obchůdek s dárkovými předměty nabízí návštěvníkům široké spektrum zajímavých dárků s pivní tematikou.

Přímo v areálu pivovaru se nachází restaurace Velkopopovická Kozlovna. Restaurace nabízí českou kuchyni a široký sortiment čepovaného piva - zejména vynikající Velkopopovický Kozel 11° čepovaný přímo z pivních tanků.

 


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Rezbár či kováč alebo oboje

200 kovarIvan Hrubý vyštudoval vysokú školu, spravil si doktorát, ale na to, čo sa zamlada naučil nezabudol. Keď mal dvanásť rokov otec ho mu ukázal základy vyrezávania. To zužitkoval v šermiarskej skupine Wagus, kde je po týchto veciach veľký dopyt.

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Hra na lež

lez200Tak pěkně tenhle příběh začal. Dvě spokojené rodiny, cíle, plány, radosti i běžné starosti. Mít doma dospívající dceru není vždycky jednoduché. Každá má svoji povahu a chová se tak, jak je jejímu věku přiměřené. Ale ruku na srdce – v období puberty se obča...

Divadlo

Shirley Valentine oslavila 500. reprízu, Simona Stašová dostala speciální dort s 500 svíčkami

Shirley 200One woman show Simony Stašové Shirley Valentine oslavila v úterý 15. září v Divadle ABC 500. reprízu. Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéru v roce 2008, od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších inscenací Městských...

Film

Šmakova dračí poušt je úrodná na velkolepé akční scény a speciální efekty

elfka perexAkce a zas jen akce, Peter Jackson ždímá Tolkienova Hobita dokonale a posouvá humorně laděnou fantasy pohádku do rozbředlých vod amerických akčních velkofilmů.  Obecně se dá říci, že ve světě filmu platí jednoduché pravidlo. Úspěch rovná se peníze a...