Letní kurzy BAOBABY 2014
Banner

Letní kurzy BAOBABY 2014

Email Tisk

baobaby 200Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo. Jejich základním principem je propagace a inovace oboru stavby z přírodních materiálů. Mimo jiné pořádají několik zajímavých kurzů, na které bychom vás rádi pozvali.


Přírodní zahrady

V teoretické části se dozvíte o základních principech permakultury ( koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo o regeneraci přírodních zdrojů.), projektování a realizaci přírodních zahrad. Také se podíváte na přírodní hospodářství lektora s ostrovním fotovoltaickým systémem. Je zde i možnost konzultovat vlastní projekty.

Prakticky se naučíte vysazovat dřeviny, mulčovat, vytvářet vysoký záhon, bybudovat hmyzí hotel nebo založit rychlo kompost.

Lektor: Tomáš Svoboda
Kde: Třešť (u Českých Budějovic)
Kdy: 11.– 13. 7. 2014

Více informací: www.prirodnizahrady.com

Šetrné hospodaření s vodou

V tomto kurzu se dozvíte jak hospodařit s dešťovou a šedou vodou, zajímavosti o vodě na pozemku nebo o smysluplných technologiích pro hospodaření s vodou. Nebudou chybět ani informace o projektování a realizaci kořenových čistíren odpadních vod a koupacích jezírek pro rodinné domy a obce.

Praktická část bude patřit modelování a řešení detailů výkopů pro kořenovou čističku odpadních vod a jezírko. Budou se instalovat geotextilie, rybniční fólie, vytvářet štěrkové filtrační pole a také sázet vodní rostliny.

Lektor: Jarda Kršňák
Kde: Horská bouda v Obřím dole (Pec pod Sněžkou)
Kdy: 18. – 19. 7. 2014

Více informací: www.jamiprojekt.cz

baobaby1 voda
Stavby z přírodních materiálů

Na tomto kurzu se seznámíte s historií přírodního stavitelství, vlastnostmi slaměných domů, konstrukčními systémy i legislativou naší republiky. Poznáte zajímavé realizace u nás i ve světě, dále rostoucí domy, hliněné omítky a další.

V praxi si vyzkoušíte například jak se do stěn instalují balíky či jak se dotěsňuje. Také se připraví hliněná omítka (základový šlem, jádrová a finální omítka), bude se omítat a tvořit reliéfu.

Lektoři: Viktor Karlík a Lukáš Gavlovsky
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 25. – 27.7.2014

Více informací: www.baobaby.org a www.gavlovsky.cz

baobaby2 prirodni stavby

Přírodní dětská hřiště

Tento kurz bude určen především pro rodiče, ale nejen pro ně. Týká se filozofie přírodních dětských hřišť a různých možností vytváření interaktivních herních prvků. Řeč bude i o možnostech financování a částečného vytváření hřišť pomocí komunit – rodiče dětí z mateřských a základních škol, studenti, kluby, spolky. Půjde o životnost i bezpečnost a nebudou chybět ukázky již hotových přírodních dětských hřišť a konzultace vlastních projektů.

V praktické části se budou vytvářet malé herní prvky ze dřeva, hlíny, kamenů, proutí a recyklovaného odpadu. Účastníci se také budou věnovat zakládání a povrchové úpravě dřevěných a hliněných prvků.

Lektor: Lukáš Gavlovský
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 1.– 3. 8. 2014

Více informací: www.gavlovsky.cz

baobaby kurzy

Cílem všech kurzů je poskytnout účastníkům možnost načerpat inspiraci v prostředí podobně smýšlejících lidí, získat praktickou zkušenost s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a rozšířit vědomosti o trvale udržitelném a nenáročném životním postoji.

Cena za jeden kurz je 1400Kč /osoba
Sleva: 1200Kč/osoba - pro páry, skupiny dvou a více lidí, důchodce, studenty, nemajetné a ZTP
V ceně je zahrnuto ubytování, strava, konzultace vašich projektů a CD s informacemi o daném tématu k samostatnému studiu.

Přihlášky na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo tel. 605 371 737

Více informací o našich aktivitách naleznete na www.baobaby.org


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Dostihy tri krát vyhral Michal Abík

dostihy perexNedeľný program ako každý rok aj teraz v rámci Bratislavy pre všetkých bol vyhradený pre fanúšikov dostihových sádzok a pretekov, ktoré sa konali 27. apríla v Starom háji.

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Matthew Fox: Skrytá spiritualita muže

skryta200Nádherné čtení na téma: Muži přece nejsou „problémem, který je třeba vyřešit“, ale hlubokým, nevyzpytatelným tajemstvím. Jsem si jista, že kniha se bude lépe číst otevřeným mužům bažícím po pochopení svého vnitřního světa, ale i pro ženy je to zajíma...

Divadlo

Divadlo Na zábradlí v říjnu dvakrát v Divadle Bolka Polívky

Snímek obrazovky 2017-10-17 v 16.31.03Kromě vlastní tvorby chce Divadlo Bolka Polívky přivážet ty nejlepší a nejzajímavější tituly z tvorby mimobrněnských scén, aby je mohli zhlédnout i diváci mo...

Film

Švédské drama zobrazuje téma nelegálních přistěhovalců po svém

deportace 200Filmový severský čtvrtek v Komorním kině Evald v Praze tentokrát zabrousil na téma ilegálních přistěhovalců ve Švédsku, kteří jsou ve filmu internovaní v odlehlém podivném stavení daleko od civilizace. Ponurou atmosféru dotváří hned v úvodn...