Letní kurzy BAOBABY 2014
Reklama
Banner

Letní kurzy BAOBABY 2014

Email Tisk

baobaby 200Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo. Jejich základním principem je propagace a inovace oboru stavby z přírodních materiálů. Mimo jiné pořádají několik zajímavých kurzů, na které bychom vás rádi pozvali.


Přírodní zahrady

V teoretické části se dozvíte o základních principech permakultury ( koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo o regeneraci přírodních zdrojů.), projektování a realizaci přírodních zahrad. Také se podíváte na přírodní hospodářství lektora s ostrovním fotovoltaickým systémem. Je zde i možnost konzultovat vlastní projekty.

Prakticky se naučíte vysazovat dřeviny, mulčovat, vytvářet vysoký záhon, bybudovat hmyzí hotel nebo založit rychlo kompost.

Lektor: Tomáš Svoboda
Kde: Třešť (u Českých Budějovic)
Kdy: 11.– 13. 7. 2014

Více informací: www.prirodnizahrady.com

Šetrné hospodaření s vodou

V tomto kurzu se dozvíte jak hospodařit s dešťovou a šedou vodou, zajímavosti o vodě na pozemku nebo o smysluplných technologiích pro hospodaření s vodou. Nebudou chybět ani informace o projektování a realizaci kořenových čistíren odpadních vod a koupacích jezírek pro rodinné domy a obce.

Praktická část bude patřit modelování a řešení detailů výkopů pro kořenovou čističku odpadních vod a jezírko. Budou se instalovat geotextilie, rybniční fólie, vytvářet štěrkové filtrační pole a také sázet vodní rostliny.

Lektor: Jarda Kršňák
Kde: Horská bouda v Obřím dole (Pec pod Sněžkou)
Kdy: 18. – 19. 7. 2014

Více informací: www.jamiprojekt.cz

baobaby1 voda
Stavby z přírodních materiálů

Na tomto kurzu se seznámíte s historií přírodního stavitelství, vlastnostmi slaměných domů, konstrukčními systémy i legislativou naší republiky. Poznáte zajímavé realizace u nás i ve světě, dále rostoucí domy, hliněné omítky a další.

V praxi si vyzkoušíte například jak se do stěn instalují balíky či jak se dotěsňuje. Také se připraví hliněná omítka (základový šlem, jádrová a finální omítka), bude se omítat a tvořit reliéfu.

Lektoři: Viktor Karlík a Lukáš Gavlovsky
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 25. – 27.7.2014

Více informací: www.baobaby.org a www.gavlovsky.cz

baobaby2 prirodni stavby

Přírodní dětská hřiště

Tento kurz bude určen především pro rodiče, ale nejen pro ně. Týká se filozofie přírodních dětských hřišť a různých možností vytváření interaktivních herních prvků. Řeč bude i o možnostech financování a částečného vytváření hřišť pomocí komunit – rodiče dětí z mateřských a základních škol, studenti, kluby, spolky. Půjde o životnost i bezpečnost a nebudou chybět ukázky již hotových přírodních dětských hřišť a konzultace vlastních projektů.

V praktické části se budou vytvářet malé herní prvky ze dřeva, hlíny, kamenů, proutí a recyklovaného odpadu. Účastníci se také budou věnovat zakládání a povrchové úpravě dřevěných a hliněných prvků.

Lektor: Lukáš Gavlovský
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 1.– 3. 8. 2014

Více informací: www.gavlovsky.cz

baobaby kurzy

Cílem všech kurzů je poskytnout účastníkům možnost načerpat inspiraci v prostředí podobně smýšlejících lidí, získat praktickou zkušenost s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a rozšířit vědomosti o trvale udržitelném a nenáročném životním postoji.

Cena za jeden kurz je 1400Kč /osoba
Sleva: 1200Kč/osoba - pro páry, skupiny dvou a více lidí, důchodce, studenty, nemajetné a ZTP
V ceně je zahrnuto ubytování, strava, konzultace vašich projektů a CD s informacemi o daném tématu k samostatnému studiu.

Přihlášky na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo tel. 605 371 737

Více informací o našich aktivitách naleznete na www.baobaby.org


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Čtěte také...

Výstava mapuje historii spolku Vltavan

Vltava 200Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci se spolkem Vltavan v Praze pořádá v Podskalské celnici na Výtoni do 26. dubna 2015 výstavu Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan. ...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pondělní blbnutí s Oscarem
ImageV pondělí 20. 2. 2012 se v Paláci knih Luxor sešli fanoušci Ivony Březinové, aby s ní vypravili do světa už šestý literární cestopis Blbnutí s Oscarem. Tato knižní série, kterou odstartoval v roce 2005 Básník...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Rok konopí hrozí novou vlnou nespokojenosti s naší legislativou
ImageRok konopí je vyčerpávající český dokumentární film, který se snaží dobrat odpovědi, zda je marihuana skutečně tak zázračným lékem, jak mnozí tvrdí, a proč je tak těžké její využití legalizovat. Tvůrci filmu sbírali víc n...