Velké Karlovice před sebou mají víkend plný zábavy a dobrého jídla

Velké Karlovice před sebou mají víkend plný zábavy a dobrého jídla

Email Tisk

 

najsyr 200Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 5. července uskuteční 4. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr. Svůj um v ní mohou poměřit všichni, kteří se v regionu zabývají výrobou vlastního domácího sýra. Akce se uskuteční ve Spa hotelu Lanterna od 11 do 14 hodin.


 

„Regionální výrobce, které známe, jsme stejně jako v minulých ročnících oslovili. Uvítáme, když se ozvou i další. Jedinou podmínkou účasti je, aby k nám v den soutěže dodali půl kilogramu sýra,“ uvedla vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.najsyr 3
O nejlepším sýru rozhodne odborná porota. Návštěvníci mohou nejen ochutnávat spolu s porotou, ale také využít přítomnosti sommeliérů, kteří poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s víny.
Soutěž má mimo jiné napomoci k budování kontaktů mezi Spa hotelem Lanterna a regionálními producenty. Hotel Lanterna se zaměřuje na moderní gastronomii s využitím regionálních produktů. „Máme zájem od místních producentů sýry trvale odebírat a spolupracovat s nimi, například při našem tradičním Karlovském gastrofestivalu,“ doplnila Zuzana Vašutová. najsyr 2
V roce 2013 se o titul Nejlepšího valašského sýra ucházelo 38 vzorků. U odborné poroty nakonec vyhrál kravský sýr s pažitkou, laické veřejnosti nejvíce chutnal kozí sýr paní Hermanové.
Soutěž sýrů ale není jedinou akcí, která se o prvním prázdninovém víkendu uskuteční ve Velkých Karlovicích. Hosté mohou její návštěvu spojit s dalším zajímavým programem.
Již v pátek 4. 7. se koná další ze série koncertů pod širým nebem v rámci Karlovského hudebního léta u Penzionu Pod Pralesem. Začátek je v 19 hodin, vstupné dobrovolné.
Kromě soutěže o nejlepší sýr se v sobotu 5. 7. ve Velkých Karlovicích uskuteční 30. Formanský den s řadou exhibičních vystoupení s koňmi za účastí hostů ze zahraničí, formanskými závody, přehlídkou šampionů z tréninku Františka a Radka Holčákových i dalším doprovodným programem – koncerty, zábavou pro děti, ukázkou přepadení parního vlaku či přehlídkou „koní pod kapotou“ – automobilových veteránů. Akce probíhá od 11 až do 23 hodin.
Zároveň bude u místního Karlovského muzea probíhat tradiční Hrnčířský den s ukázkami výroby a řemeslným jarmarkem. Návštěvníci si budou moci sami vyzkoušet hrnčířskou výrobu a nebude chybět ani cimbálová muzika. Začátek je v 9 hodin.
Sobotní večer zpestří Saunová noc ve Wellness Horal, při které se mohou hosté koupat a saunovat za svitu svíček až do půlnoci.
V neděli 6. 7. můžete zajít na koncert skupiny Dareband do amfiteátru u Zvonice Soláň na blízké hoře Soláň. Začátek je v 16 hodin.

 

Zdroj foto: http://lisek08.rajce.idnes.cz/Soutez_o_nejlepsi_valassky_syr


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Rouhův velešínský betlém 2012

Rouhův velešínský betlém 2012V jižních Čechách, asi 8 km východně od Českého Krumlova se nachází městečko Velešín. U něj, na ostrohu nad hladinou nádrže Římov na Malši, stojí hrad Velešín, pocházející ze 13. stolet...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Dva světy v průšvihu

vprusvihu perexJak zaujmout náctileté, aby přemýšleli i o tématech, která jim nepřipadají zábavná? S touto otázkou často zápasí rodiče, učitelé i někteří novináři. Spisovatelka Martina Bittnerová (*1975) učinila pokus s názvem V...

Divadlo

Léto v Celetné bude opět rozmarné a Kašpar opět zamíří na Kašperk

celet200Divadelní spolek Kašpar patří k nemnoha souborům, které v červenci a srpnu nemají na programu divadelní prázdniny. V létě tak bude rušno nejen v Divadle v Celetné, ale tradičně také na hradě Kašperk.

...

Film

Jeskyně zapomenutých snů aneb pravěká obrazárna

jeskyne zapomenutych snu herzog artcamDistribuční společnost Artcam a Levné knihy přinášejí nejen zájemcům o dějiny pravěku a výtvarného umění na DVD „meditativně hypnotický“ dokument německého režiséra, ...