VTIP MĚSÍCE: Žonglování s paragrafy se stalo nejvtipnější kresbou srpna
Banner

VTIP MĚSÍCE: Žonglování s paragrafy se stalo nejvtipnější kresbou srpna

Email Tisk

vtip 200Na pomyslný karikaturistický Olymp se v srpnu vrátil Miroslav Barták, který letos vyhrál soutěž České unie karikaturisů o Vtip měsíce už počtvrté. Jakkoliv se kreslíři mnoha svými příspěvky znovu vyjadřovali i k ruskému prezidentovi a situaci na Ukrajině, porotce tentokrát nejvíce zaujalo Bartákovo žonglování s paragrafy. Zčásti proto, že i toto téma je stále aktuálnější, než bychom si přáli, zejména však pro Bartákovo nesporné ideové i výtvarné mistrovství.

Zatímco v Německu žijící kolážista Pavel Taussig v červenci soutěži suverénně dominoval, v srpnu jsme se dočkali vůbec nejtěsnějších výsledků. Pouhý bod za vítězem zaostal Marek Simon, jen dva body chyběly Pavlu Rychtaříkovi a Janu Tomaschoffovi. Kompletní výsledky všech soutěžních kol visí na webových stránkách České unie karikaturisů Česká karikatura v sekci Vtipy měsíce.  

vtip 1

 

Tvůrci kresleného humoru měli velkou chuť do soutěžení i o prázdninách. Každý měsíc přihlásili kolem 60 vtipů (59 v červenci, 61 v srpnu). Už teď se tedy můžeme těšit z právě probíhajícího kola zářijového. Až do 20. září můžou autoři posílat své vtipy ve formátu JPG na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Soubory by měly být opatřeny názvem se jménem autora a číslem obrázku (třeba „Novák-1.jpg“, „Novák-2.jpg“ atd.). Může jít o vtipy na jakékoliv téma, kreslené původně i za jiným než soutěžním účelem (zakázka pro klienta, vtip do časopisu apod.). Uvedená e-mailová adresa slouží pouze k posílání soutěžních vtipů. Máte-li jakékoliv dotazy, pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

ZÁVĚR SEZÓNY V ČESKOLIPSKÉ GALERII JÍDELNA VE ZNAMENÍ DVOU VÝJIMEČNÝCH VÝSTAV

Museum CL 200Na závěr sezóny připravila Galerie Jídelna při Vlastivědném muzeu v České Lípě dvě výjimečné výstavy. První z nich, pod názvem „Vyskladněno / vystaveno“, bude zahájena v úterý 3. 11. 2015 v 17 hodin. Ivo Medek Kopaninský – surrealista, grafik,...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Víte, na čem opravdu záleží?

zale 200Na český knižní trh opět vstoupila Emily Giffin. Americká právnička žijící v Londýně se namísto výkladu paragrafů už několik let věnuje psaní. A evidentně dělá dobře. Na svém kontě má totiž už šest knih, z nichž se okamžitě staly bestsellery. Od rok...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Rozprava o westernové metodě

western perexJe hezké, když dva ctihodní vysokoškolští profesoři Peter Michalovič a Vlastimil Zuska (oba přednášejí na filosofických fakultách, první v Bratislavě, druhý v Praze) se oddají k...