VTIP MĚSÍCE: Žonglování s paragrafy se stalo nejvtipnější kresbou srpna

Email Tisk

vtip 200Na pomyslný karikaturistický Olymp se v srpnu vrátil Miroslav Barták, který letos vyhrál soutěž České unie karikaturisů o Vtip měsíce už počtvrté. Jakkoliv se kreslíři mnoha svými příspěvky znovu vyjadřovali i k ruskému prezidentovi a situaci na Ukrajině, porotce tentokrát nejvíce zaujalo Bartákovo žonglování s paragrafy. Zčásti proto, že i toto téma je stále aktuálnější, než bychom si přáli, zejména však pro Bartákovo nesporné ideové i výtvarné mistrovství.

Zatímco v Německu žijící kolážista Pavel Taussig v červenci soutěži suverénně dominoval, v srpnu jsme se dočkali vůbec nejtěsnějších výsledků. Pouhý bod za vítězem zaostal Marek Simon, jen dva body chyběly Pavlu Rychtaříkovi a Janu Tomaschoffovi. Kompletní výsledky všech soutěžních kol visí na webových stránkách České unie karikaturisů Česká karikatura v sekci Vtipy měsíce.  

vtip 1

 

Tvůrci kresleného humoru měli velkou chuť do soutěžení i o prázdninách. Každý měsíc přihlásili kolem 60 vtipů (59 v červenci, 61 v srpnu). Už teď se tedy můžeme těšit z právě probíhajícího kola zářijového. Až do 20. září můžou autoři posílat své vtipy ve formátu JPG na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Soubory by měly být opatřeny názvem se jménem autora a číslem obrázku (třeba „Novák-1.jpg“, „Novák-2.jpg“ atd.). Může jít o vtipy na jakékoliv téma, kreslené původně i za jiným než soutěžním účelem (zakázka pro klienta, vtip do časopisu apod.). Uvedená e-mailová adresa slouží pouze k posílání soutěžních vtipů. Máte-li jakékoliv dotazy, pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Z archivu...

Čtěte také...

Nový přírůstek do sbírek Národní galerie v Praze

200vytNově zakoupený obraz Karla Škréty zachycuje Humprechta Jana hraběte Černína z Chudenic (1628-1682), jednu z nejznámějších osobností českého baroka.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

VHRSTI chce být dospělý - Finále volné trilogie VHRSTI

vhrsti Chci byt dospely 200Po pěti letech vyšla poslední ze zamýšlené trilogie ilustrátora a spisovatele, který tvoří pod pseudonymem VHRSTI. Jeho malý hrdina Štěpán se nejdřív zbavil strachu ze tmy (Už se nebojím tm...

Divadlo

Hledá se vrah

posledni vikend 200V české premiéře se ve Východočeském divadle v Pardubicích představila detektivní hra Agathy Christie Poslední víkend.

...

Film

Punkový návrat do Cannes i svět pohledem autistů

Vlk„Šlo o doposud největší spolupráci Jana Němce s Českou televizí a byl to projekt, ze kterého jsme byli od první chvíle nadšení,“ říká o snímku Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad šéfka Filmového centra ČT Helena Uldrichová. Film dnes představí v 15:00 ...