VTIP MĚSÍCE: Žonglování s paragrafy se stalo nejvtipnější kresbou srpna

VTIP MĚSÍCE: Žonglování s paragrafy se stalo nejvtipnější kresbou srpna

Email Tisk

vtip 200Na pomyslný karikaturistický Olymp se v srpnu vrátil Miroslav Barták, který letos vyhrál soutěž České unie karikaturisů o Vtip měsíce už počtvrté. Jakkoliv se kreslíři mnoha svými příspěvky znovu vyjadřovali i k ruskému prezidentovi a situaci na Ukrajině, porotce tentokrát nejvíce zaujalo Bartákovo žonglování s paragrafy. Zčásti proto, že i toto téma je stále aktuálnější, než bychom si přáli, zejména však pro Bartákovo nesporné ideové i výtvarné mistrovství.

Zatímco v Německu žijící kolážista Pavel Taussig v červenci soutěži suverénně dominoval, v srpnu jsme se dočkali vůbec nejtěsnějších výsledků. Pouhý bod za vítězem zaostal Marek Simon, jen dva body chyběly Pavlu Rychtaříkovi a Janu Tomaschoffovi. Kompletní výsledky všech soutěžních kol visí na webových stránkách České unie karikaturisů Česká karikatura v sekci Vtipy měsíce.  

vtip 1

 

Tvůrci kresleného humoru měli velkou chuť do soutěžení i o prázdninách. Každý měsíc přihlásili kolem 60 vtipů (59 v červenci, 61 v srpnu). Už teď se tedy můžeme těšit z právě probíhajícího kola zářijového. Až do 20. září můžou autoři posílat své vtipy ve formátu JPG na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Soubory by měly být opatřeny názvem se jménem autora a číslem obrázku (třeba „Novák-1.jpg“, „Novák-2.jpg“ atd.). Může jít o vtipy na jakékoliv téma, kreslené původně i za jiným než soutěžním účelem (zakázka pro klienta, vtip do časopisu apod.). Uvedená e-mailová adresa slouží pouze k posílání soutěžních vtipů. Máte-li jakékoliv dotazy, pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Z archivu...

Čtěte také...

Galerie Video NoD - Olga Krykun: 720/027

olga krykun200Vážení přátelé umění,
přijměte pozvání vernisáž výstavy OLGA KRYKUN: 720/027 NENÁROČNÁ VIZUÁLNÍ HRA V DOBĚ INFORMAČNÍHO SMOGU.

 

 

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Kdo je Slečna M. a co s jejím životem udělala válka?

 

Slečna M., perexSlečna M., nová kniha vydavatelství Fragment mne ke čtení nalákala hned z několika důvodů. Jméno tajemné slečny začíná stejným písmenem jako to moje. Období druhé světové války si vždy ráda připomenu, protože na tenhle historický milník nesmíme nikdy ...

Divadlo

Špagety a pizza na sto způsobů

improshow 200V rámci italského dne na festivalu Culturea se představila Improshow z Brna se svou osobitou dávkou vtipu a improvizace.

...

Film

Oscarový dokument a nejočekávanější francouzský film roku v distribuci Aerofilms

sugar man200Distribuční společnost Aerofilms na únorovém festivalu Berlinale pořídila několik novinek, které nyní představuje. Během roku 2013 se v kinech objeví netrpělivě očekávaná adaptace Vianovy Pěny dní