Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru
Banner

Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Email Tisk

NoD 200Pražský klub ROXY ve spojení s Experimentálním prostorem NoD oslaví stejně jako v loňském roce své narozeniny týdenními oslavami se speciálním programem. Ty budou tentokrát probíhat v období od 20. do 26. října pod názvem BE 22. Kromě koncertů, divadelního programu a oslavných večírků bude na programu také pětice výstavních projektů, která odstartuje v pondělí 20. října v 19:00 společnou vernisáží.

 

Dvojici létajících figur Kurta Gebauera, která se vznáší nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice, vystřídá od tohoto dne nový objekt Jiřího Černického s názvem Památník obětem ruské mafie. "Jiří Černický dokáže na různé události v současné společnosti reagovat s nadhledem, nadsázkou a ironií. Přitom umí volit co nejvhodnější výrazové prostředky a také využívat možnosti veřejného prostoru. Právě proto jsem ho oslovil," komentuje kurátor Galerie NoD Jiří Machalický autora světelného objektu ve tvaru rakety, který bude zdobit křižovatku až do října 2015.

Ve vnitřních prostorách galerie pak bude až do 16. listopadu k vidění výstava věnovaná kouzlu stříbrného plátna s názvem Film-obraz. Obraz-film. Malby, koláže a další díla tvůrců Dalibora Chatrného, Václava Krůčka, Vladimíra Merty, Petra Písaříka, Daniela Pitína, Jakuba Hoška, Ondřeje Brody a Branislava Štěpánka ukáží, jak se navzájem ovlivňují výtvarné umění, film, ale například i divadlo a další umělecké sféry.

NoD vytvarno2

Otázku, zda je vesmír nahoře nebo dole se pokusí v galerii VideoNoD rozřešit studenti ateliéru Time-Based Media ústecké Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, kteří se specializují na tvorbu audio-vizuálního umění za pomoci nejnovějších technologií. Místnost, která po celou dobu nepřestává fungovat také jako součást kavárny, se tak promění ve skutečně experimentální venue. Příchozí se budou moci také aktivně zapojit do výstavy prostřednictvím interaktivní prostorové hry.

NoD vytvarno3

Malá co do velikosti, ale velká co do významu je galerie NoD Mini v přízemí budovy v Dlouhé 33. Zde bude ke shlédnutí výstava Narozeninová párty mladého pražského grafika a designéra JAF 34. Ten představí dynamický fotografický cyklus Future of the rhytm, inspirovaný futurismem a tancem, který vznikal ve spolupráci s fotografem Filipem Stašem a předními českými street dance tanečníky.

Speciální program narozenin BE 22 pak zakončí v neděli jedinečná akce - Odpoledne v Galerii NoD, kdy se prostory galerie otevřou také těm nejmenším návštěvníkům. Od 14:00 zde proběhnou tematické dílny k výstavě Film - obraz. Obraz - film, kde si bude každý moct vyzkoušet malování na obličej a další kratochvíle.

NoD vytvarno2

Všechny výstavy budou v NoDu k vidění až do listopadu a vstup na ně je zdarma.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Z archivu...

Čtěte také...

Jiří Havran/ from architecture 2009 – 2012 aneb Fotografujeme severskou architekturu

jiri havran norska architekturaPražská Galerie Jaroslava Fragnera ve spolupráci s galerií ROM v Oslu připravila výstavu předního fotografa norské architektury Jiřího Havrana. Výstava představuje několik fotogr...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Punisher opět tvrdě nakopává zadky

punisher muz z kamene 200MAX série Punishera pokračuje sedmým komiksem nazvaným Muž z kamene. Tentokrát se Frank Castle vydává až do Afghánistánu, kde svede souboj se zákeřným ruským parchante...

Divadlo

Skromný muž s velkým srdcem a obrovskou pokorou!

velen 200Už jako malá holka jsem registrovala herce s dobráckýma očima a širokým úsměvem, ale nikdy jsem si k němu neuměla přiřadit jméno, někdy se mi to tak stává i dnes. To ovšem vůbec neznamená, že to v mých očích snižuje jeho herecké kvality. Byl celkem...

Film

Hibernatus: Louis de Funes bojuje s dědečkem

hibernatus lois de funesFilm Hibernatus (1969) přišel ve své době velmi vhod. Z rozmachu techniky a civilizace se už všem pomalu točila hlava a na scénu přichází člověk, který nic podobného nikdy nezažil. Příběh o rozmražen...