Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Email Tisk

NoD 200Pražský klub ROXY ve spojení s Experimentálním prostorem NoD oslaví stejně jako v loňském roce své narozeniny týdenními oslavami se speciálním programem. Ty budou tentokrát probíhat v období od 20. do 26. října pod názvem BE 22. Kromě koncertů, divadelního programu a oslavných večírků bude na programu také pětice výstavních projektů, která odstartuje v pondělí 20. října v 19:00 společnou vernisáží.

 

Dvojici létajících figur Kurta Gebauera, která se vznáší nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice, vystřídá od tohoto dne nový objekt Jiřího Černického s názvem Památník obětem ruské mafie. "Jiří Černický dokáže na různé události v současné společnosti reagovat s nadhledem, nadsázkou a ironií. Přitom umí volit co nejvhodnější výrazové prostředky a také využívat možnosti veřejného prostoru. Právě proto jsem ho oslovil," komentuje kurátor Galerie NoD Jiří Machalický autora světelného objektu ve tvaru rakety, který bude zdobit křižovatku až do října 2015.

Ve vnitřních prostorách galerie pak bude až do 16. listopadu k vidění výstava věnovaná kouzlu stříbrného plátna s názvem Film-obraz. Obraz-film. Malby, koláže a další díla tvůrců Dalibora Chatrného, Václava Krůčka, Vladimíra Merty, Petra Písaříka, Daniela Pitína, Jakuba Hoška, Ondřeje Brody a Branislava Štěpánka ukáží, jak se navzájem ovlivňují výtvarné umění, film, ale například i divadlo a další umělecké sféry.

NoD vytvarno2

Otázku, zda je vesmír nahoře nebo dole se pokusí v galerii VideoNoD rozřešit studenti ateliéru Time-Based Media ústecké Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, kteří se specializují na tvorbu audio-vizuálního umění za pomoci nejnovějších technologií. Místnost, která po celou dobu nepřestává fungovat také jako součást kavárny, se tak promění ve skutečně experimentální venue. Příchozí se budou moci také aktivně zapojit do výstavy prostřednictvím interaktivní prostorové hry.

NoD vytvarno3

Malá co do velikosti, ale velká co do významu je galerie NoD Mini v přízemí budovy v Dlouhé 33. Zde bude ke shlédnutí výstava Narozeninová párty mladého pražského grafika a designéra JAF 34. Ten představí dynamický fotografický cyklus Future of the rhytm, inspirovaný futurismem a tancem, který vznikal ve spolupráci s fotografem Filipem Stašem a předními českými street dance tanečníky.

Speciální program narozenin BE 22 pak zakončí v neděli jedinečná akce - Odpoledne v Galerii NoD, kdy se prostory galerie otevřou také těm nejmenším návštěvníkům. Od 14:00 zde proběhnou tematické dílny k výstavě Film - obraz. Obraz - film, kde si bude každý moct vyzkoušet malování na obličej a další kratochvíle.

NoD vytvarno2

Všechny výstavy budou v NoDu k vidění až do listopadu a vstup na ně je zdarma.


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)

Z archivu...

Čtěte také...

Claude Monet: malíř světelné atmosféry (přednáška: PhDr. Jana Jebavá)

monet 200Claude Oscar Monet (14. listopadu 1840 v Paříži – 5. prosince 1926 v Giverny) byl francouzský impresionistický malíř a grafik. Zakladatel a „otec impresionismu“ neustále objevoval světlo a okamžik, což je patrné v každém z jeho obrazů. Vnesl do umění ...


Literatura

Poznejte Dámu s veverkou

Dama s veverkou perexNakladatelství Jota vydalo román Dáma s veverkou americké autorky Elizabeth McKinzieové, který předcházely samé kladné recenze a byl také nominován na cenu National Book Award for Fiction za rok 2016.

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Legenda o Tarzanovi

tarzan 200Filmů o Tarzanovi vznikl za posledních sto let bezpočet, statečný muž z divočiny bojoval se všelikými chamtivci, ovšem teprve nyní v nejnovější verzi nazvané Legenda o Tarzanovi se stáváme svědky pokusu propojit Tarzanova dobrodružství s kritikou...