Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru
Banner

Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Email Tisk

NoD 200Pražský klub ROXY ve spojení s Experimentálním prostorem NoD oslaví stejně jako v loňském roce své narozeniny týdenními oslavami se speciálním programem. Ty budou tentokrát probíhat v období od 20. do 26. října pod názvem BE 22. Kromě koncertů, divadelního programu a oslavných večírků bude na programu také pětice výstavních projektů, která odstartuje v pondělí 20. října v 19:00 společnou vernisáží.

 

Dvojici létajících figur Kurta Gebauera, která se vznáší nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice, vystřídá od tohoto dne nový objekt Jiřího Černického s názvem Památník obětem ruské mafie. "Jiří Černický dokáže na různé události v současné společnosti reagovat s nadhledem, nadsázkou a ironií. Přitom umí volit co nejvhodnější výrazové prostředky a také využívat možnosti veřejného prostoru. Právě proto jsem ho oslovil," komentuje kurátor Galerie NoD Jiří Machalický autora světelného objektu ve tvaru rakety, který bude zdobit křižovatku až do října 2015.

Ve vnitřních prostorách galerie pak bude až do 16. listopadu k vidění výstava věnovaná kouzlu stříbrného plátna s názvem Film-obraz. Obraz-film. Malby, koláže a další díla tvůrců Dalibora Chatrného, Václava Krůčka, Vladimíra Merty, Petra Písaříka, Daniela Pitína, Jakuba Hoška, Ondřeje Brody a Branislava Štěpánka ukáží, jak se navzájem ovlivňují výtvarné umění, film, ale například i divadlo a další umělecké sféry.

NoD vytvarno2

Otázku, zda je vesmír nahoře nebo dole se pokusí v galerii VideoNoD rozřešit studenti ateliéru Time-Based Media ústecké Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, kteří se specializují na tvorbu audio-vizuálního umění za pomoci nejnovějších technologií. Místnost, která po celou dobu nepřestává fungovat také jako součást kavárny, se tak promění ve skutečně experimentální venue. Příchozí se budou moci také aktivně zapojit do výstavy prostřednictvím interaktivní prostorové hry.

NoD vytvarno3

Malá co do velikosti, ale velká co do významu je galerie NoD Mini v přízemí budovy v Dlouhé 33. Zde bude ke shlédnutí výstava Narozeninová párty mladého pražského grafika a designéra JAF 34. Ten představí dynamický fotografický cyklus Future of the rhytm, inspirovaný futurismem a tancem, který vznikal ve spolupráci s fotografem Filipem Stašem a předními českými street dance tanečníky.

Speciální program narozenin BE 22 pak zakončí v neděli jedinečná akce - Odpoledne v Galerii NoD, kdy se prostory galerie otevřou také těm nejmenším návštěvníkům. Od 14:00 zde proběhnou tematické dílny k výstavě Film - obraz. Obraz - film, kde si bude každý moct vyzkoušet malování na obličej a další kratochvíle.

NoD vytvarno2

Všechny výstavy budou v NoDu k vidění až do listopadu a vstup na ně je zdarma.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Čtěte také...

Světoznámí architekti na konferenci v Praze – Sympozium experimentální architektury #3

architekti perexMimořádně silná sestava předních architektů z USA a Evropy se ve čtvrtek 26. října sejde v pražském Kině Světozor na mezinárodním Sympozium experimentální architektury. Sympozium, které je veřejně přís...

Nové komentáře


Literatura

Právě vypukl Měsíc autorského čtení v Brně, Košicích, Ostravě a Wrocławi

mesic autorskeho cteni 200V pondělí 1. července 2013 byl v Brně zahájen již 14. ročník tradičního literárního festivalu Měsíc autorského čtení. Jednotlivá autorská čtení českých i zahraničních autorů budou probíhat denně v ...

Divadlo

Divotvorný hrnec – muzikál v barvách duhy

200hrnecMěstské divadlo Zlín zahájilo sezónu muzikálem od Voskovce a Wericha Divotvorný hrnec. Jak se s tímto kouzelným příběhem o hledání štěstí na konci duhy vypořádali, se dozvíte v tomto článku.

...

Film

Detektiv Kuneš se vrací

rapl 200Hynek Čermák je Rapl. Detektiv Kuneš se vrací na televizní obrazovky. V novém třináctidílném seriálu Rapl se na obrazovky vrací postava svérázného detektiva Kuneše z úspěšného Cirkusu Bukowsky. První spin off České televize, který oproti původní sérii s...