Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Galerie NoD oslaví narozeniny filmem, tancem i výletem do vesmíru

Email Tisk

NoD 200Pražský klub ROXY ve spojení s Experimentálním prostorem NoD oslaví stejně jako v loňském roce své narozeniny týdenními oslavami se speciálním programem. Ty budou tentokrát probíhat v období od 20. do 26. října pod názvem BE 22. Kromě koncertů, divadelního programu a oslavných večírků bude na programu také pětice výstavních projektů, která odstartuje v pondělí 20. října v 19:00 společnou vernisáží.

 

Dvojici létajících figur Kurta Gebauera, která se vznáší nad křižovatkou Dlouhé a Rybné ulice, vystřídá od tohoto dne nový objekt Jiřího Černického s názvem Památník obětem ruské mafie. "Jiří Černický dokáže na různé události v současné společnosti reagovat s nadhledem, nadsázkou a ironií. Přitom umí volit co nejvhodnější výrazové prostředky a také využívat možnosti veřejného prostoru. Právě proto jsem ho oslovil," komentuje kurátor Galerie NoD Jiří Machalický autora světelného objektu ve tvaru rakety, který bude zdobit křižovatku až do října 2015.

Ve vnitřních prostorách galerie pak bude až do 16. listopadu k vidění výstava věnovaná kouzlu stříbrného plátna s názvem Film-obraz. Obraz-film. Malby, koláže a další díla tvůrců Dalibora Chatrného, Václava Krůčka, Vladimíra Merty, Petra Písaříka, Daniela Pitína, Jakuba Hoška, Ondřeje Brody a Branislava Štěpánka ukáží, jak se navzájem ovlivňují výtvarné umění, film, ale například i divadlo a další umělecké sféry.

NoD vytvarno2

Otázku, zda je vesmír nahoře nebo dole se pokusí v galerii VideoNoD rozřešit studenti ateliéru Time-Based Media ústecké Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, kteří se specializují na tvorbu audio-vizuálního umění za pomoci nejnovějších technologií. Místnost, která po celou dobu nepřestává fungovat také jako součást kavárny, se tak promění ve skutečně experimentální venue. Příchozí se budou moci také aktivně zapojit do výstavy prostřednictvím interaktivní prostorové hry.

NoD vytvarno3

Malá co do velikosti, ale velká co do významu je galerie NoD Mini v přízemí budovy v Dlouhé 33. Zde bude ke shlédnutí výstava Narozeninová párty mladého pražského grafika a designéra JAF 34. Ten představí dynamický fotografický cyklus Future of the rhytm, inspirovaný futurismem a tancem, který vznikal ve spolupráci s fotografem Filipem Stašem a předními českými street dance tanečníky.

Speciální program narozenin BE 22 pak zakončí v neděli jedinečná akce - Odpoledne v Galerii NoD, kdy se prostory galerie otevřou také těm nejmenším návštěvníkům. Od 14:00 zde proběhnou tematické dílny k výstavě Film - obraz. Obraz - film, kde si bude každý moct vyzkoušet malování na obličej a další kratochvíle.

NoD vytvarno2

Všechny výstavy budou v NoDu k vidění až do listopadu a vstup na ně je zdarma.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Čtěte také...

Francis Bacon & Bohumil Hrabal

altKdyby byl Bohumil Hrabal malíř, maloval by jako Francis Bacon. Kdyby byl Francis Bacon spisovatel, psal by jako Bohumil Hrabal.

 

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pema Chödrön: Žít s lehkostí

zit s lehkosti 200Je těžké přijímat dynamičnost života, tvrdí autorka. Ve skutečnosti tím má na mysli, že je nutné se naučit přijímat život především tím, že je NEJISTÝ. Že v něm jen velmi těžko najdeme klid, oázy klidu – a když ano, tak jen dočasně. ...

Divadlo

Barunka is leaving, divadelní esej o paměti a zapomínání

barunka PEREXBabiččin byt, ve kterém se skrývají dávné vzpomínky. Drolící se mysl. Ozvěny minulosti. A ticho. Třetí ročník katedry alternativního a loutkového divadla vstupuje do divadla DISK autorskou inscenací Barunka is leaving. Nezapomeňte přijít!

...

Film

Miloš Forman slaví osmdesátiny
ImageMiloš Forman jako jediný z českých režisérů, kteří kdy emigrovali (připomeňme uměleckou rezignaci Gustava Machatého, Františka Čápa, Ivana Passera, Vojtěcha Jasného, nemluvě o Janu Němcovi atd.), plně souzněl s cizím prostředím a pro...