Galerie architektury Brno přivítá KLAN létajících lidí!
Banner

Galerie architektury Brno přivítá KLAN létajících lidí!

Email Tisk

Klan 200Pohyb, zachycený ve fotografii, poezie jako slova vycházející z úst, hudba – požitek sluchu. Žáci Taneční konzervatoře Brno ve fotografiích Tomáše Picky, spisovatelka a performerka Sylva Lauerová spolu s hercem ND Brno Petrem Bláhou a hudebník Jaroslav Kobylinský v Galerii architektury Brno dne 10. září 2015 v 18 hodin představují projekt KLAN LÉTAJÍCÍCH LIDÍ.

 


Autorkou myšlenky spojení poezie, fonického experimentu a minimalistické hudby s fotografií je básnířka Sylva Lauerová. Ta se před časem spojila s fotografem Tomášem Pickou, aby spolu s ním a jeho fotografiemi zachycujícími nevšední okamžiky baletních vystoupení žáků Taneční konzervatoře Brno – p.o. , realizovala projekt s názvem Klan létajících lidí.


Představa Sylvy Lauerové vycházela z potřeby spojit poetické reflexe k fotografiím s mluveným slovem a minimalistickou hudbou a vytvořit nejenom fonický experiment, ale i jedinečnou multimediální uměleckou prezentaci.

Klan pozvanka


Znáte ten pocit, který máte při pohledu na výtvarné dílo a chcete jej sdílet s ostatními? Přijďte se přesvědčit, že fotografie se dají i poslouchat!

Netradiční výstavu fotografií „Klan létajících lidí“ v prestižních prostorách Galerie Architektury Brno můžete zhlédnout do 24. září 2015.


www.galeriearchitektury.cz 
www.vanaspen.comNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Jiří Syrovátka: „Stačí něco vyšpulit – a je to hned!“

syrovatka perexSpisovatel Jiří Syrovátka (*1959), představitel vedlejších a spodních literárních proudů je zpátky na scéně. Po několikaleté pauze o sobě dává vědět černou groteskou Hypochondr z periferie. Kniha plná seb...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Republiku už jsme škrtli…

Politicky nekorektní humor si až do 27. července mohou zájemci vychutnat v pražské galerii Portheimka. Kresby a karikatury Michaela Marčáka stojí za to.

...


Literatura

Bulat Okudžava v tvorbě našich umělců

Okudzava perexBrněnský muzikant a filmový dokumentarista Jiří Vondrák sestavil poutavou knihu o jednom z nejznámějších ruských písničkářů a básníků: Bulat Okudžava: od Nohavici k Provázku. Poprvé tohoto lidm...

Divadlo

Jak vypadá Prostřeno po zlínsku?

laska prochazi zaludkem 200Divadlo Malá scéna Zlín se v současnosti zaměřuje na vlastní autorskou tvorbu, a pokud by všechna představení byla taková, jako Láska prochází žaludkem, je velká škoda, že toho nehrají více. Druhá repríza této komed...

Film

Filmy v mezích přípustnosti

cen 200O cenzuře již vyšla řada prací, bylo zkoumáno její fungování v totalitních režimech i v demokratických státech. V zásadě lze tvrdit, že jak výrobce, tak distributor filmového (či televizního) díla si osobují právo rozhodovat o konečné podobě výrobku, připo...