Galerie vystaví stovky let ztracený obraz
Reklama
Banner

Galerie vystaví stovky let ztracený obraz

Email Tisk

leda200Po téměř 400 letech byl opět objeven proslulý obraz Léda s labutí od rudolfinského mistra Josepha Heintze staršího. Od 2. října bude k vidění v Konírně paláce Kinských Národní galerie v Praze v rámci výstavy Příběh krásné Lédy. Vystavena bude i jedna ze tří přípravných kreseb, které byly do znovuobjevení malby po staletí jedinými důkazy existence Heintzova díla.

 

Joseph Heintz st. byl významným umělcem a dvorním malířem Rudolfa II. Po znovuobjevení jeho vrcholného díla, obrazu Lédy s labutí, se Národní galerie dohodla s Kunstsammlungen a Museen Augsburg na uspořádání trojice komorních výstav, představujících ojedinělý nález, příběh obrazu a další tematicky související výtvarná díla.      

leda5

Kromě Heintzova díla výstava představí i jednu ze tří přípravných kreseb, kterou vlastní Národní galerie. Vystaveny budou také obrazy, grafické listy a kresby významných mistrů zejména s mytologickou tématikou. Kromě obrazu výstava představí i autora samotného. Expozici tvoří tři části a tři tematické linie: Joseph Heintz – císařský dvorní malíř, Léda s labutí a jiné Jupiterovy lásky a Lédiny děti.

Vystavené exponáty pocházejí z období od 15. století až do počátku 17. století, výjimečně i z 18. století. Joseph Heintz st. byl švýcarský malíř a architekt byl  od roku  1591 dvorní malíř Rudolfa II. v Praze. Byl činný v Neuburgu, Agsburgu, Heunsheimu a v Praze jako architekt a portrétista.      

leda23

 

Na jaře letošního roku byla Léda s Labutí představena veřejnosti v rámci výstavy v Augsburgu, kde byl Heintz měšťanem a působil zde jako malíř, grafik i jako architekt. Ve Vídni, kde se zachovala velká část císařských sbírek Rudolfa II., bude výstava uspořádána v příštím roce.    
                                                                                                                                                     

Místo a datum konání výstavy:

Konírna paláce Kinských: 2. října 2015 – 3. ledna 2016


 www.ngprague.cz


 

Rozhovor

Leona: „Mám ráda čarodějnice, jak ty sexy, tak i ty hrbaté…“

leona 200Leona Machálková opět září v Divadle Kalich jako svůdná i proradná čarodějnice v muzikálovém hitu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood. K této roli, na kterou by možná každá herečka nekývla, se vrátila s velkou chutí, i když ji přezdívá „z...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Galerie Villa Pellé zve na komentované prohlídky kanadské divočiny Veroniky Holcové

komentovane prohlidky200Villa Pellé nabídne v první polovině září hned dvě komentované prohlídky výstavy Veroniky Holcové WILD GAME / DIVOČINA. V sobotu 2. září měli návštěvníci poslední možnost setkat se přímo s autorkou ještě před tím, než se v...


Literatura

Pobaví Muže 18+ miniaturní příručka?

muz18 perexVzala jsem do ruky tenkou knížku malého formátu jenom proto, že mě zaujala červená obálka a netradiční čtvercový formát. Muž 18+ s dovětkem Co už nemusí řešit je celkem vtipně pojatá publikace. Je sympaticky malá a ...

Divadlo

Lávka River Stage: nový rozměr divadla

Lavka River StagePosledního červencového dne startuje již třetí ročník originálního divadelního projektu na řece Vltavě Lávka River Stage. Pódium na hladině řeky, noční osvětlení a zajímavé vizuální zážitky už mají svou tradic...

Film

Přes prsty nabídne víc než jen pěkné zadky

Přes prsty 1Do kin před několika dny vstoupila letní komedie Přes prsty, která svým sportovním zaměřením vlastně může tak trochu připomínat Ženy v běhu. Dokáže se jim ovšem vyrovnat?

...