Kurzy NG pokračují i letos

Kurzy NG pokračují i letos

ng praha 200Letošní dlouhodobé kurzy výtvarného umění, které pořádá  Národní galerie Praha začaly. Jedná se o pravidelný cyklus přednášek a komentovaných prohlídek. Národní galerie připravila i pro školní rok 2016/2017 tradiční kurzy dějin umění pro zájemce o výtvarné umění všech věkových kategorií z řad studentů, dospělých a seniorů, kterým nabízí unikátní možnost zažít vývoj umění prostřednictvím originálů uměleckých děl, nebo kvalitních obrazových prezentací s výkladem zkušených lektorů Národní galerie v Praze a přizvaných specialistů.

 

Letos galerie připravila následující kurzy:                            

Základy dějin umění

Umění 19. století

Umění 20. století

Zaostřeno na umění

Neděle s uměním

Od gotiky po secesi

Mistři evropského umění

 

Základy dějin umění

Sobotní a nedělní kurz dějin umění zájemcům nabízí základní orientaci v evropských a českých dějinách umění. Kurz je vhodný i pro studenty připravující se na zkoušky v oboru. Kromě informací o proměnách uměleckých děl poskytne svým absolventům i další kompetence, jako například schopnost analyzovat výtvarná díla, číst a interpretovat texty o umění či kresebně zaznamenat architektonické prvky a schémata. Součástí kurzu jsou návštěvy expozic Národní galerie.

Umění 19. století    

Středeční kurzy dějin umění 19. století jsou vhodné pro uchazeče, kteří se studiem dějin umění teprve začínají. První lekce začíná 12. října.                                               

Umění 20. století

Úterní kurz dějin umění 20. století je vhodný i pro uchazeče, kteří se studiem dějin umění teprve začínají. První lekce začíná 11. října.                                                   

Od gotiky po secesi 

Cyklus přednášek, které probíhají ve všech stálých expozicích Národní galerie - v klášteře sv. Anežky České, v Schwarzenberském, Salmovském, Šternberském, Veletržním paláci a paláci Kinských. Přednášky, které jsou určeny nejen studentům a pedagogům, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti. První přednáška se koná 25. října 2016.                                       

Mistři evropského umění 

XIII. díl cyklu přednášek s projekcí pro pokročilé pokračuje v představování nejvýznamnějších mistrů evropského umění. První přednáška se koná 15. října 2016.

 

Národní galerie v Praze ve školním roce 2016/2017 připravuje také Kurz sběratelství malby a sochařství a Kurz sběratelství grafiky. Jedná se o výtvarné kurzy Cesta k mistrům a Portrét a figura podle mistrů. Bližší informace budou brzo doplněny.

ng prahaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Václav Neckář - rozhovor pro festival Benátská! s Impulsem

neckar 2Na jedinečném festivalu Benátská! s Impulsem, který se bude konat 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce, vystoupí také Václav Neckář i s jeho kapelou Bacily a v doprovodu smyčcového kvarteta! Na co se těší a jaká vystoupení si rozhodně...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Pozvánka na výstavu ::: Česká grafická moderna

rykr cesani perexPodívejte se na 93 grafických listů zakladatelů českého moderního umění. Chrudimská galerie ART zve veřejnost na svou nadcházející výstavu české grafické moderny z let 1911-1967.

...

Literatura

Akupresura v praxi

akupresura v akci200Starobylé umění léčit tlakem prstů na určité body těla patří k tzv. čínské medicíně. Jedná se o neinvazivní léčivou proceduru, během které dochází k zřetelné úlevě od nejrůznějších potíží a nastartování přirozených zotavovacích ...

Divadlo

Starci na chmelu. Nejslavnější český muzikál se vrací do kin

starci 200Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

...

Film

Rekordní návštěvnost kin táhnou i české filmy

statistika film 200Za první pololetí roku 2016 navštívilo česká kina přes sedm miliónů diváků, což představuje meziroční nárůst o 12%. Je to nejlepší výsledek od roku 1993.  Diváci opět nalezli důvěru v domácí kinematografii a české filmy si ukroj...