Galerie talentů vystavuje obrázky dětí na náměstí Republiky v Praze

Galerie talentů vystavuje obrázky dětí na náměstí Republiky v Praze

Email Tisk

Výtvarně nadané děti do 17 let mohou ukázat svůj talent v ojedinělém projektu Galerie talentů. Autorem bohulibého počinu je Václav Bárta (otec zpěváka a herce Václava „Noida“ Bárty), který dětem nabízí možnost prezentace dílek v internetové galerii a následně i možnost publikovat svůj výtvor v exkluzivně vypravené publikaci Knížka dětských obrázků. Patrony projektu jsou Lucie Bílá a Karel Gott.

Autor projektem upozorňuje širší veřejnost na dětské umění a podporuje tak úspěšné dětské výtvarníky. Děti zasílají své, výtvarně často velmi zdařilé, obrázky do Galerie talentů samy, nebo, v případě menších dětí, prostřednictvím svých rodičů či učitelek. V internetové galerii je u jejich obrázku uveden název v českém a anglickém jazyce, jejich jméno a věk. Dětské obrázky jsou rozčleněny do dvou kategorií podle věku autorů. První kategorii tvoří děti mezi 6 až 11 rokem a druhou od 12 do dovršení 18 let. I vy máte možnost objevit výtvarný talent u někoho z rodiny či dětí svých přátel!

alt

V současné době si můžete práce výtvarně talentovaných dětí prohlédnout i naživo. Na náměstí Republiky v Praze je rozložen stan Galerie talentů, kde visí spousta krásných obrázků. Pokud vás nějaký okouzlí natolik, že byste ho chtěli mít doma, připravte si 150,- Kč za jeden. Za dalších 50,- Kč vám obrázek na místě ochotně zapaspartují. Na místě je připraven i dostatek malířských stojanů k vytvoření dalších originálních dílek. Z již vystavených obrázků je vidět, že Česká republika, a zejména Praha, inspiruje k malování nejen české děti, ale i potomky návštěvníků z celého světa. Ve znamení hesla Děti dětem je část výtěžku z prodeje věnována Dětskému fondu OSN – UNICEF.

alt

Ochutnávku z nejnovějších knih projektu Galerie talentů, Praha očima dětí a Města a obce očima dětí, najdete na panelových poutačích, které by zde měly zůstat po celé léto. Je tu bravurně zachyceno mnoho známých i neznámých míst v Praze i po celé České republice. Mě například oslovily obrazy inspirované Prahou nazvané: Labutě na Vltavě, Žižkovský masopust, Planetárium – dalekohled a Tančící dům.  Z mimopražských prací bych ráda zmínila alespoň Hrad Hartenstein, U kolonády, Pravčická brána, Poutní místo u Hradce Králové či Ještěd.

alt

alt

 

alt
Výstava Praha očima dětí + Města a obce očima dětí + výtvarný ateliér
červenec, srpen, září, náměstí Republiky v Praze
Pořadatel: Galerie talentů

Zdroj foto: autorka článku


 

Rozhovor

Nightwork: „Umění není zaměstnání, umění je životní styl.“

nightwork 200Víte co je Notifikační industrie gastronomických hybridních talířů workoholicky organizovaných radikálními kuchaři? Přece Nightwork! Odtajnil nám to Honza Maxián, který až z Beverly Hills odpověděl na mé zvídavé otázky.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Festival současného umění TINA B. 2012 aneb Praha centrem „šťastného“ umění

tina b Již po sedmé se v Praze od 17. října do 31. října 2012 koná festival TINA B., jehož tématem je pro letošní rok „štěstí“. Letos jsme pozvali 115 současných autorů z celého světa.

...

Literatura

Intr Ladislava Karpianuse – výborný povídkový román

INTR 200Podle anotace na záložce je internát prostorem, který člověka změní. Toto tvrzení jsem do přečtení knihy Ladislava Karpianuse nemohla plně posoudit, protože sama jsem na internátu ani na koleji nikdy nebydlela. Teď však mohu směle proh...

Divadlo

Štefana Margitu čeká v nejbližších dnech nejtěžší role jeho pěvecké kariéry aneb takhle jsme světoznámého tenoristu ještě neviděli!

billy bud perexPřed patnácti lety viděl operní tenor světového renomé Štefan Margita (61) v Paříži poprvé operu anglického skladatele, dirigenta a klavíristy, lorda Benjamina Brittena Billy Budd. A okamžitě propadl jejímu kouzlu a...

Film

Filmový ráj otevře své brány již po třicáté osmé

altO tom, že občas se může vyskytnout peklo na zemi, netřeba pochybovat. Zda je však na zemi ráj, nad tím by se musel nejeden zamyslet. Skalní filmový fanoušek to však rozhodně nebude, neboť ten o jednom filmovém ráji ví. Pravda, otvírá své brány jen na pár dní...