Britský malíř David John Lloyd vystavuje ve Vratimově
Banner

Britský malíř David John Lloyd vystavuje ve Vratimově

Email Tisk

Lloyd200David John Lloyd, který žije a tvoří na Ostravsku 11 let, představí svou tvorbu ve Vratimovské galerii VG. Britský umělec vystaví průřez své tvorby. Vernisáž za osobní účasti autora se uskuteční v úterý 26. březnav 17 hodin. Výstava potrvá do 10. května.Lloyd vystavoval v České republice poprvé v roce 1995. Jeho výstava v ostravském Výtvarném centru Chagall sklidila velký úspěch. Malíře zaujalo industriální prostředí, takže se do Ostravy průběžně vracel, až se v ní před 11 lety usadil. „V Ostravě jsem se pustil do výtvarného projektu nazvaného Pohled na průmysl prostřednictvím umění. Vytvořil jsem sérii obrazů věnovaných hornictví a výrobě oceli,“ vzpomíná David John Lloyd. Nejedná se o realistické obrazy, Lloyd promítl do maleb své pocity a dojmy z industriálního prostředí. Dokázal zachytit i ponurou atmosféru města zasaženého smogem.

Nezajímal se jen o industriální prostředí, do své tvorby promítl architekturu i dojmy z Beskyd a Jeseníků. V poslední době se v jeho obrazech objevují figurativní motivy a v obrazech madon propojil figury s historickou architekturou. Tato část Lloydovy tvorby souvisí s těžkými životními chvílemi. Překonal vážnou nemoc a blízkost smrti tematicky ovlivnila jeho malby.

Velkým a dlouholetým Lloydovým koníčkem je hudba. Loni založil v Ostravě kapelu Line, píše pro ni texty a vystupuje jako zpěvák, hráč na saxofon a foukací harmoniku. Byl vzdáleně spřízněn s Johnem Lennonem ze skupiny Beatles, sám však dává přednost hudbě Rolling Stones.

Lloyd-1
David John Lloyd se narodil 29. března 1957 v britském městečku Litchfield v hrabství Staffordshire, jeho otec pocházel z Liverpoolu. Absolvoval uměleckou školu v Cheshiru, katedru umění na univerzitě v Brightonu a výtvarnou školu v Chelsea. Po řadě výstav ve Velké Británii a Španělsku vystavoval v roce 1995 poprvé v České republice ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě. Od té doby uspořádal v České republice desítky výstav. V Ostravě se usadil v roce 2001, v současné době čtvrtým rokem žije a tvoří v Petřvaldu. Jeho domovskou galerií je Galerie Blanka Hrubá v Hotelu Hukvaldy na Hukvaldech.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Galerie hlavního města Prahy zve na výstavu stékaných obrazů Evžena Šimery

simera 200Galerie hlavního města Prahy (GHMP) uvádí výstavu „stékaných obrazů“ Evžena Šimery s názvem...

Nové komentáře


Literatura

Soumrak v říši slevových karet

200hajSpisovatel David Hájek po novele Cestou do pekla chci potkat anděla, na kterou jste si na našem webu mohli přečíst recenzi, vydává v říjnu druhou knihu. Ponese název Soumrak v říši slevových karet.

...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti zahájí Hamlet v hlavní roli s Jaroslavem Pleslem

hamlet 200Přesně tři týdny zbývají do zahájení dalšího ročníku Letních shakespearovských slavností, které v premiéře uvedou slavnou Shakespearovu tragédii Hamlet v inscenaci Michala Vajdičky. Hrát se bude opět na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. ...

Film

STALO SE: může se to stát i ve skutečnosti?

altStalo se je celkem nový a dost zajímavý film. I když na něco podobného by šel třeba s holkou do kina asi jenom úchyl nebo někdo, kdo si nepřečetl pořádně o čem to bude.

...