Britský malíř David John Lloyd vystavuje ve Vratimově

Britský malíř David John Lloyd vystavuje ve Vratimově

Email Tisk

Lloyd200David John Lloyd, který žije a tvoří na Ostravsku 11 let, představí svou tvorbu ve Vratimovské galerii VG. Britský umělec vystaví průřez své tvorby. Vernisáž za osobní účasti autora se uskuteční v úterý 26. březnav 17 hodin. Výstava potrvá do 10. května.Lloyd vystavoval v České republice poprvé v roce 1995. Jeho výstava v ostravském Výtvarném centru Chagall sklidila velký úspěch. Malíře zaujalo industriální prostředí, takže se do Ostravy průběžně vracel, až se v ní před 11 lety usadil. „V Ostravě jsem se pustil do výtvarného projektu nazvaného Pohled na průmysl prostřednictvím umění. Vytvořil jsem sérii obrazů věnovaných hornictví a výrobě oceli,“ vzpomíná David John Lloyd. Nejedná se o realistické obrazy, Lloyd promítl do maleb své pocity a dojmy z industriálního prostředí. Dokázal zachytit i ponurou atmosféru města zasaženého smogem.

Nezajímal se jen o industriální prostředí, do své tvorby promítl architekturu i dojmy z Beskyd a Jeseníků. V poslední době se v jeho obrazech objevují figurativní motivy a v obrazech madon propojil figury s historickou architekturou. Tato část Lloydovy tvorby souvisí s těžkými životními chvílemi. Překonal vážnou nemoc a blízkost smrti tematicky ovlivnila jeho malby.

Velkým a dlouholetým Lloydovým koníčkem je hudba. Loni založil v Ostravě kapelu Line, píše pro ni texty a vystupuje jako zpěvák, hráč na saxofon a foukací harmoniku. Byl vzdáleně spřízněn s Johnem Lennonem ze skupiny Beatles, sám však dává přednost hudbě Rolling Stones.

Lloyd-1
David John Lloyd se narodil 29. března 1957 v britském městečku Litchfield v hrabství Staffordshire, jeho otec pocházel z Liverpoolu. Absolvoval uměleckou školu v Cheshiru, katedru umění na univerzitě v Brightonu a výtvarnou školu v Chelsea. Po řadě výstav ve Velké Británii a Španělsku vystavoval v roce 1995 poprvé v České republice ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě. Od té doby uspořádal v České republice desítky výstav. V Ostravě se usadil v roce 2001, v současné době čtvrtým rokem žije a tvoří v Petřvaldu. Jeho domovskou galerií je Galerie Blanka Hrubá v Hotelu Hukvaldy na Hukvaldech.


 
PřihlášeníAnketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)

Z archivu...

Čtěte také...

Nová díla umělce DeafMessAngera představí výstava Connected v pražské galerii Tribo

200vytVýstava více než patnácti nových děl z volné tvorby umělce DeafMessAngera nazvaná Connected byla zahájena v galerii Tribo v Lidické 8 ve středu 25. září. Všechna DeafMessAngerova díla jsou recyklovaná a dle jeho vlastních slov doslova „vyrobená z Prahy“ a j...


Literatura

V Luciferově evangeliu se potkáte nejen se satanisty

altDo České republiky se dostal překlad třetí knihy norského spisovatele Toma Egelanda s názvem Luciferovo evangelium. Po Konci kruhu a Strážcích úmluvy se opět dostáváme do světa plného napětí, do...

Divadlo

Charleyova teta: viktoriánská retrokomedie na jevišti zlínského divadla

charley200V dobových kostýmech ušitých podle viktoriánské módy a ve scénických dekoracích inspirovaných bizarností tehdejší éry podle návrhů Zuzany Přidalové budou hrát zlínští herci oblíbenou Charleyovu tetu na prknech jeviště Velkého sálu Městského divad...

Film

Odevzdal svůj život divadlu. Vzestupy a pády Jakuba Špalka

zivot s kasparem200Nový dokumentární film Heleny Třeštíkové Život s Kašparem je časosběrným snímkem, který mapuje život zakladatele Divadla v Celetné Jakuba Špalka na ploše 23 let.