Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Email Tisk

200 sochyV Pražské botanické zahradě Troja probíhá v těchto dnech výstava afrických soch. Exponátů je necelá stovka, a kdyby se Vám některý z nich líbil, můžete si ho dokonce koupit. Celá výstava je totiž prodejní. Veřejnosti bude přístupná až do 1.září.

 

 


Vystavené sochy pocházejí ze Zimbabwe, konkrétně z vesničky Tengenenge. Sochařská komunita zde vznikla v 60. letech minulého století a vychovala už čtyři generace umělců. V současné době v Tengenenge žije a tvoří 200 sochařů. Pro svá díla si vybírají kusy černého kamene – hadce, který se těží hned za vesnicí. Ten pak opracovávají několik týdnů. Když je socha hotová, odkoupí ji internetová galerie Africké sochy.cz, která dílo převeze do České republiky.

sochy

Nový majitel sochy pak získá list o jejím původu, fotografie z místa vzniku a životopis autora. Galerie se snaží ke každému klientovi přistupovat individuálně a vyjít vstříc jeho představám. Disponuje vlastními designéry, kteří Vám s výběrem sochy a jejím umístěním ochotně pomohou. A pokud nemáte zahradu, nezoufejte! Některá díla jsou totiž přímo určená do interiéru. Stanou se tak velice hezkou ozdobou kteréhokoliv koutu Vašeho domova.

sochy1

Na webových stránkách http://www.africkesochy.cz najdete nejen širokou nabídku soch, ale i šperků. Paleta nabízeného zboží se navíc co nevidět rozroste také o africké obrazy.

Každý kousek, který galerie na internetu nabízí je originál a jeho koupí přispějete na dobrou věc. Sochaře z Tengenenge totiž tvorba nejen baví, ale především živí celé jejich rodiny.


 

Rozhovor

„Zazpíváme na podporu léčby rakoviny, pomůžete?“ ptá se Hynek Tomm

Koncert200Hynka Tomma zná veřejnost jako romantického tenora s láskou k hudbě a zpěvu. Teď ale nosí v srdci bolest z odchodu milované maminky. Slávu utlumila ztráta, ale život musí jít dál. Hynek se rozhodl pomáhat lidem, kteří trpí nemocí, která mu sebrala ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Začíná výstava designéři dětem

designeri detem200Novou generaci českých designérů zasáhlo rodičovství. Pro své děti navrhují současné hračky s odkazem k tradici. Zahajujeme výstavu DESIGNÉŘI DĚTEM představující to nejlepší ze současné české designérské tvorby pro děti.


Literatura

„Knihovna diskutuje se zaměřuje na knihy, které jsou v naší knihovně populární,“ říká její „máma“ Květa Strejčková

knihovna diskutuje 200Knížek není nikdy dost, říkají ti, kterým se písmenka vtiskla pod kůži a čtení je pro ně droga. Jak si ale vybrat. Přeplněné pulty a police v knihkupectvích, spousta PR článků, upoutávek, ale doporučení poskrovnu. Přitom na d...

Divadlo

Nový muzikál Mýdlový princ na prknech Divadla Broadway

MP perexUž od začátku ledna probíhají v pražském Divadle Broadway zkoušky na nový muzikál Mýdlový princ, jehož premiéra je ohlášena na 12. března 2015. Zatímco režisérem inscenace, která je avizována rovněž jako hudební komedie, je...

Film

Letošní FEBIOFEST skončil

febiofest logo perex
FEBIOFEST, rozsáhlá mezinárodní přehlídka filmů, doplněná posléze i soutěžní sekcí, se nejprve konal v Praze (již v roce 1993); později se rozšířil do dalších měst. Zve nejen na stovky filmů, uváděných v řadě tematických ...