Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Pražská botanická zahrada vystavuje africké sochy – přijďte si vybrat tu svou!

Email Tisk

200 sochyV Pražské botanické zahradě Troja probíhá v těchto dnech výstava afrických soch. Exponátů je necelá stovka, a kdyby se Vám některý z nich líbil, můžete si ho dokonce koupit. Celá výstava je totiž prodejní. Veřejnosti bude přístupná až do 1.září.

 

 


Vystavené sochy pocházejí ze Zimbabwe, konkrétně z vesničky Tengenenge. Sochařská komunita zde vznikla v 60. letech minulého století a vychovala už čtyři generace umělců. V současné době v Tengenenge žije a tvoří 200 sochařů. Pro svá díla si vybírají kusy černého kamene – hadce, který se těží hned za vesnicí. Ten pak opracovávají několik týdnů. Když je socha hotová, odkoupí ji internetová galerie Africké sochy.cz, která dílo převeze do České republiky.

sochy

Nový majitel sochy pak získá list o jejím původu, fotografie z místa vzniku a životopis autora. Galerie se snaží ke každému klientovi přistupovat individuálně a vyjít vstříc jeho představám. Disponuje vlastními designéry, kteří Vám s výběrem sochy a jejím umístěním ochotně pomohou. A pokud nemáte zahradu, nezoufejte! Některá díla jsou totiž přímo určená do interiéru. Stanou se tak velice hezkou ozdobou kteréhokoliv koutu Vašeho domova.

sochy1

Na webových stránkách http://www.africkesochy.cz najdete nejen širokou nabídku soch, ale i šperků. Paleta nabízeného zboží se navíc co nevidět rozroste také o africké obrazy.

Každý kousek, který galerie na internetu nabízí je originál a jeho koupí přispějete na dobrou věc. Sochaře z Tengenenge totiž tvorba nejen baví, ale především živí celé jejich rodiny.


 

Rozhovor

Arakain se na klubové turné moc těší!

200rozNaše skupina Arakain se na podzim chce vrátit ke kořenům svým turné Thrash Club Tour 2013, jež bude věnováno prvním dvěma album. Jak se kluci připravují a jaký mají názor na atmosféru klubů?

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (33)

Čtěte také...

Za Oskarem Kokoschkou do Veletržního paláce

Kokoschka 200Pražský Veletržní palác hostí výstavu Oskar Kokoschka a Praha, která představuje díla Oskara Kokoschky z českých a zahraničních institucí i soukromých sbírek, vytvořená v letech 1934 – 1938 během jeho pobytu v Československu. Výstava vznikla ve...


Literatura

Stíny minulosti - Případy emeritního poldy

200litLuboš Neumann, kterého někteří čtenáři znají z předchozích pátrání (třeba Postavení mimo hru z roku 2009), musel odejít do důchodu, zdraví tomu tak chtělo. Jeho žena, lékařka Alena, se těší, že konečně bude doma klid. Jenže to by si nesměla vzít Luboše....

Divadlo

Super komedie Hnízdečko a šunkofleky

hnizdecko a sunkofleky divadlo radostJak může dopadnout situace, kdy si do svého sdíleného sklepního prostoru, který považují dva dlouholetí kamarádi za byt, oba přivedou novopečené manželky a snaží se jim vysvětlit, jak se jim krásně v tomto hnízdečku bude...

Film

Francouzi se opět představují

festival francouzskeho filmu200Již po devatenácté se ve dnech 23. až 30. listopadu 2016 koná Festival francouzského filmu, a to nejen v Praze, ale také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě. V převážné většině se jedná...